Vatan Hainleri!

Türk’ün Ekmeğini Yiyip de Türk’e kılıç Sallama!!

T.C. BAŞBAKANI EL-KADI’YA NEDEN KEFİL OLUYOR?

Posted by vatanhainleri Haziran 5, 2007

Yasin El Kadı’nın mal varlığı, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin terörü finanse edenler listesinde 39. sırada yer alması nedeniyle, Bakanlar Kurulu kararı ile 22 Aralık 2001 tarihinde dondurulmuştu.

Nedim Şener, “Hayırsever Terörist” adlı kitabının 38. sayfasında “Cumhuriyet Savcısı; ‘kadı ve Jelaidan hayırsever iş adamları’ başlığı altında Kadı’nın Savcılıklardan nasıl kurtulduğunu anlatıyordu:

Değişik “siyasi ve bürokratik” engellemelerle ilerleyen rapor bir süre MASAK’ta bekledi. Nihayet iki ay sonra İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.

MASAK raporu çerçevesinde başlatılan soruşturmalardan bir tanesi “kara para aklama”, diğeri “terör örgütü El Kaide’ye üye olmak ve yardım etmekten” açıldı.

2004/22072 hazırlık numarasıyla açılan “kara para aklama” soruşturmasını yürüten Savcı Sadi Yoldaş, Yasin El Kadı’nın ortağı Mehmet Fatih Saraç’ın ifadesini aldıktan sonra verdiği belgeleri, iki haftalık bir süre sonunda MASAK’a göndererek incelemenin yeniden yapılmasını talep etti.

MASAK bu kez daha önceki raporun tersine bir rapor daha yazdı. Yasin El Kadı, Jelaidan ve Mehmet Fatih Saraç hakkındaki yeni incelemeyi 11 Kasım 2004 tarihinde yeni bir raporla savcılığa gönderdi.

Rapora, Mehmet Fatih Saraç’ın ifadeleri damgasını vurdu. Caravan Dış Ticaret Ltd. Şti’nin Albaraka Türk‘te açmış olduğu hesaplara yatan paralar bizzat Yasin El Kadı’nın kendisi tarafından yatırılmıştı. Yine Saraç’ın ifadesine dayanarak, Al Baraka Türk’teki Yasin El Kadı hesabına yatan paraları dünyanın bir çok yerinde yatırımı olan Yasin El Kadı’nın Türkiye’de yatırım yapmak için getirip kendi hesabına yatırdığı belirtildi.

Raporda Baş Müfettiş Hamza Kaçar tarafından düzenlenen 31 Mart 2004 tarihli raporun sonuç bölümünde belirtilen hususla ilgili olarak, hesap ekstrelerinden elde edilen bilgiler doğrultusunda, 1 milyon USD’nin 13 Ekim 1997 tarihinde nakit teslimat olarak Yasin El Kadı’ya ait 143100 numaralı hesaba yatırıldığı ve yine bu hesaptan 14 Ekim 1997’de ‘Yasin El Kadı’ açıklamasıyla ‘Abrar Global Asset M’ adına Bank Of New York unvanlı bankaya havale edildiği, kanaat ve sonucuna varıldığı bildirildi.

Bu bilgilerin elinin altında olduğu İstanbul Cumhuriyet Savcısı Sadi Yoldaş, 24 Aralık 2004 tarihinde, “Sanıklar hakkında unsurları oluşmayan müsnet suçtan takibata yer olmadığına” karar verdi.

Böylece El Kadı ve Saraç hakkındaki soruşturma “kara para” yönünden “Takipsizlikle” sonuçlanmış oldu.

Maliye Bakanlığı’nın karara itiraz etmesi gerekirken etmediği ortaya çıkıyordu. Nasıl etsin ki, çıkardıkları af ve benzeri kararlarla bu zatlara en az 5 trilyon kazandırmışlardı.

Kara para yönünden verilen bu takipsizlik kararını eski adı Devlet Güvenlik Mahkemesi olan, yeni adıyla özel görevlendirilmiş İstanbul Cumhuriyet Savcılarından İdris Ermeydan’ın tartışmalı kararı izledi.

Danıştay 10. Dairesi’ne başvuran Yasin El Kadı, isminin listeden çıkarılmasını mal varlığının serbest bırakılmasını istiyordu. Danıştay 10. Dairesi 20 Temmuz 2006 tarihinde bire karşı dört oyla Kadı’nın isteği doğrultusunda karar verdi.

Danıştay’ın bu kararında muhalefet şerhi olan üye; “BM sözleşmesini imzalayan ülkelerin, BM’nin aldığı kararlara uyma yükümlüğünün olduğunu vurguluyordu. Yasin El Kadı’nın ismi BM kararlarında yer aldığı sürece dondurma kararının kaldırılamayacağını ifade ediyordu. 

31 Ağustos 2006 tarihinde Başbakanlık 1. Hukuk Müşavirliği Danıştay’ın bu kararını temyiz ediyordu.

“Dilekçelerin ortak konusu; BM’nin kararları doğrultusunda haksızlığa uğradığını iddia eden kişilerin BM nezdinde itiraz yollarının açık olduğu belirtiliyor, ve şöyle deniyordu:

“Yasin El Kadı’nın Türkiye’deki mal varlıklarının dondurulmasıyla ilgili olarak alınan Bakanlar Kurulu Kararı’nın aksi yönde karar alan Danıştay 10. Dairesi’nin kararının uygulanması halinde, Türkiye uluslararası anlaşmalardan doğan yükümlülüklerini yerine getirmeyen bir ülke durumuna sokulacaktır. Bu durum da telafisi güç ve imkânsız zararlar doğuracaktır…”

Başbakan, Danıştay kararının temyiz edildiğini öğrenince yaygarayı basıyordu. Yasin El Kadı’nın ortağı Mehmet Fatih Saraç ile Ansiklopedi çıkaran Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer devreye giriyor, temyiz dilekçesini hazırlayanları azarladığı iddiaları gündemi oluşturuyordu.

5 Eylül 2006 tarihli temyizden feragat dilekçesi Dışişleri Bakanlığı’ndan geliyordu. Oysa Dışişleri Bakanlığı aynı gün Danıştay’ın kararını temyiz etmişti. 6 Eylül 2006 tarihli Başbakan adına Müsteşar Yardımcısı Mustafa Çetin imzalı temyizden feragat dilekçesini veren kurum Başbakanlık oluyordu… Böylece Başbakanlık ve Dışişleri Bakanlığı Yasin Al Kadı davasını temyiz etmek istemiyordu…

Kadı davasını temyiz edemeyen Bakanlık Hamza kaçar’ı bildik yöntemlerle saf dışı etme gayretine giriyordu.

Biz bu filmi daha önce görmüştük

Ankara 6. İdare Mahkemesi’nde dava açan Hamza Kaçar, 16 Aralık 2004 tarihinde verilen mahkeme kararıyla hukuk mücadelesini kazanarak eski görevine geri döndü. Eski görevine dönen Kaçar, yarım kalan soruşturmaları tamamlamak istedi ve ne olduysa bundan sonra oldu. Bildik senaryo oyuna kondu ve Hamza Kaçar, “Genelkurmay dâhil binlerce hesaba inceleme yaptı” diyerek görevden alındı.

Bu olay, bize Fetullah Gülen hakkında soruşturma açan DGM’ye rapor gönderen Ankara Emniyet Müdürü Cevdet Saral, Yardımcısı Osman Ak’ın ve arkadaşlarının başına gelen uydurma “Telekulak” skandalını hatırlattı. Gülenciler bu müdürlerin başını yemek için uydurma dosyalar oluşturmuş, “Genelkurmay dâhil her yeri dinlemişler” diyerek yaygara yapmış, her tarafı ayağa kaldırmışlardı. Oysa dosyalar incelendiğinde 1800‘lü(!?) yıllarda telefonların dinlendiği, bazı numaraların hiç olmadığı, 0(sıfır) dakika gibi zaman dilimlerinde dinleme yapıldığı şeklinde uydurma evraklarla dosyalar oluşturulmuştu.

Gerek Osman Ak gerekse Cevdet Saral yıllardan beri atılan bu çamuru temizlemeye çalışırken, Fetullahçılar önlerindeki en büyük engelden kurtulmuşlardı.

Şimdi aynı senaryo ile Ülker-Al Kadı, Unakıtan-Al Kadı, Tayyip-Al Kadı ilişkilerini gün yüzüne çıkaran Baş Müfettiş Hamza Kaçar susturulmak isteniyordu.

Reklamlar

18 Yanıt to “T.C. BAŞBAKANI EL-KADI’YA NEDEN KEFİL OLUYOR?”

 1. […] T.C. BAŞBAKANI EL-KADI’YA NEDEN KEFİL OLUYOR? […]

 2. hakan said

  başbakanın bilinmeyenlerii varr yasın el kadı gitti şimdiii mucahit aslan varr mucahit aslanın hamza yoldaş kod adlı dr savcı hakım me yoladıkları ulakkk larıı

 3. MERT said

  Bunu bilmeyen kaldımııı 🙂 ülkede kimin milletvekili kimin bakan olacagını bşbakanmı seçiyooo 🙂 mucahit allahın askeri hamza allahın aslanı biri asker diyeri aslan aslan askeri koruyoo askerde sahibiniii pekii yoldaş ne oluyoo yolarkadşıı:)))şifreye baksanızaa arkadaşlarr şifreye MUCAHİT ASLANI HAMZA YOLDAŞ TA YOL ARKADAŞLIGII İSİMLEREE BAKIN DA ŞİFREYİİİİ ÇÖZÜNNNNN

 4. tekin said

  İRTİCA KAPIMIZDA,KEMALİZİM Mİ BİTTİRİYORLARR BEN BİZAT TANIYORUM MUCAHİT BEYİDE HAMZA BEYİDE İKİSİDE DÜNYA TATLISI AMA BEYİNLERİ AMERIKADA YIKANDIKTAN SONRA GELEN ASKERLERRRR KİMSEDE DURR DİYEMİYECEKKK.
  ÇÜNKÜÜ BU DURUMA DUR DIYENLER RİN DURUMU BELLİ DE ONDAN

 5. kemal k said

  Aslında Mücahit Arslan diye biri yok.ve hamza yoldaş diye biride

  O’nun gerçek adı Ali İhsan Arslan. Ama küçük Arslan kendisine Mücahit Arslan olarak tanıtıyor.hamza yoldaş ta dr okan yoldaş olarak

  Ne fotoğraf çektiriyorlar, ne televizyona çıkıyorlar. Başbakan’ın yanında bir hayalet gibi dolaşıyorlar hamza yoldaş şı başbakanlık bile bilmiyor hayalett çünkü ulak telefon kulanmayan başbakan mucahit tın ulagını çagırıyor ve yazılı olarak emrini hamza yodaşla gönderiyor valisine kaymakamına . mucahit de gelince Mücahit Arslan AKP’nin en önemli isimlerinden biri. Çünkü 37 yaşındaki bu genç adam Başbakan Recep Tayip Erdoğanın danışmanı.

  Hem de öylesine önemli bir danışman ki Başbakan Erdoğan nereye gitse O’nu yanından ayırmıyor. Başbakan Erdoğan Amerika’da Bush ile görüşürken yanındaki birkaç isimden biri de mücahit Arslan ve ekibii ekibın başında en kıymetli side hamza yoldaş babası nı terör re kurban vermişş diyarbakırda şehit olmuşş şimdie bu ülkeyi satmak için ellerınden gelenii yapıyorr bu şlerefsızz iştee bu ulkede şehıt ver miş ikiside ama ıkısıde şerefsız kanlarına sahip çıkmayan adıler şimdii de pkk yaa ulkeyıı satıyolarrr.

  Erdoğan Arslan dostluğu ise cezaevine dayanıyor. Mücahit Arslan Erdoğan’ı cezaevinde korumak ve hizmetlerini görmek için elinden geleni yapmıştı.hamza yoldaşta öyle ama enteresandır hamza yoldaş şın gerçek adını bılen yokkkk:))

  Kanaltürk’ün araştırdığı Türkiye’yi ayağa kaldıracak haber dosyasında ilişkileri incelenen isimler AKP Diyarbakır milletvekili İhsan Arslan ve oğlu Başbakan Erdoğanın danışmanı mücahit Arslan’dı.

  Yani star gazetesi ve haber 24 televizyonunun yeni patronları.

  Kanaltürkün soruları karşısında hakaretler yağdırmayı tercih eden İhsan Arslan polis zoruyla Kanaltürk haber ekibini engelledi.

  Peki İhsan ve mücahit Arslan’ı bu denli rahatsız eden Kanaltürk araştırması hangi konuları içeriyordu, hangi ilişkiler zincirinin halkalarıydı Arslan ailesi.

  Kanaltürk’ün araştırması kardeş ülke Azerbaycan’da başlamış daha sonra Türkiye’de sürmüştü.

  Peki İhsan ve mücahit Arslan’ın Azerbaycan’la ne gibi ilişkileri olabilirdi? Buna değinmeden önce ARSLAN ailesini tanımakta yarar var…

  AKP Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan ve oğlu Mücahit kod adlı Ali İhsan Arslan’ın ticari faaliyetleri ve bağlantıları da oldukça dikkat çekici.

  Fazilet Partili Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Bilgin döneminde aldıkları ihalelerle dikkat çeken baba- oğul buradan kazandıkları paralar ve edindikleri iş tecrübesi ile güneydoğu sınırlarının dışına çıkmaya karar verdi.

  Recep Tayip Erdoğanın Büyükşehir belediye başkanı olduğu dönemde İstanbul’da büyümelerini sürdürdüler. Baba oğul Arslanlar siyasi kimliklerinin de katkısıyla gittikçe güçlenince gözlerini dev kamu ihalelerine diktiler. Tam da bu dönemde AKP kuruldu.

  Mücahit kod adli ali İhsan Arslan partinin kurucuları arasında yer aldı. Milletvekili listeleri düzenlenirken baba İhsan Arslan da Diyarbakır’dan listenin üst sıralarına konularak yıllar süren yol arkadaşlığının ödülünü aldı.

  AKP iktidarının daha ilk aylarında Basbakanlik Yeni Bina, Basbakanlik Konutu ve Basbakanlik Merkez Bina’da büyük çapli tadilatlar yaptirildi.

  Ana Muhalefet Partisi, 2003-2004 bütçelerinde bakim-onarim için cüzi ödenekler disinda bu tür bir tadilat için kaynak ayrilmazken, bu is için hangi kalemden ne kadar ödenek kullanildigi ve ihale açilip açilmadigi sorularinin Basbakan Recep Tayyip Erdogan tarafindan yanitlanmasi için bir soru önergesi verdi. Verilen soru önergesinde, Erdogan’a su sorular yöneltildi:

  ” -2003-2004 yillarinda yenilenen Basbakanlik Merkez Binasi, Basbakanlik Konutu ve Basbakanlik Yeni Binasi’nda yapilan tadilat ve yenileme için hangi kalemden, ne kadar ödenek ayrilmistir?

  -Bu yenileme ve tadilat islemlerinin Basbakanlik Danismani Mücahit Arslan’in koordinasyonuyla mı yapilmıştır. Mücahit Arslan’la cezaevinde birlikte hapis yattiniz ve sonrasinda Arslan’i yaniniza Danisman olarak aldiginiz dogru mudur? Dogruysa Arslan’in cezaevinde yatma sebebi nedir?

  ÖDEMELER ÖRTÜLÜ ÖDENEKTEN Mİ?

  Yine önergede, yenileme ve tadilat için müteahhitlere ödemelerin Vakifbank’taki bir hesaptan yapildiginin belirtildigi de ifade edilerek,

  “Bu hesap hangi hesaptir? Bu islerle ilgili tutar örtülü ödenekten mi yapilmistir? Diye soruldu.

  Başbakanlık örtülü ödeneğinden Vakıfbank aracılğıyla ödenen 20 trilyon lira için verilen soru önergelerine hala yanıt verilmedi. Çünkü Başbakanla Arslan ailesinin çok özel ilişkileri vardı.
  BAŞBAKAN İHSAN ARSLAN’IN VİLLASINDA TATİL YAPIYOR

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Arslan ailesi öylesine birbirine yakın ki Erdoğan Ailesi bazı tatillerini İhsan Arslan’ın sapanca’daki lüks villasında geçiriyor.

  Sapanca’nın başka bir özelliği daha var Arslan ailesi için.

  Çünkü Milletvekili İhsan Arslan’ın yeğeni Abdullah Sezer, Sapanca’ya bağlı Yazlık Beldesi’nde, Özel İdare’nin özelleştirmeden 6 milyon YTL’ye satın aldığı Şeker Enstitüsü arazisinin 175 dekarını, süs bitkisi yetiştiriciliği yapmak üzere yıllığı dekar başına 140 YTL’den kiraladı.

  BİR DEMET GÜL FİYATİNA 175 DEKAR ARAZİ

  Valilik tarafından 21 Haziran 2005 tarihinde yapılan ihalede AKP Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan’ın yeğeni Abdullah Sezer’in de sahibi olduğu Yeni Prestij Tarım Peyzaj adlı şirket tam 175 dönüm yer aldı. İhale bedeli ise komikti.

  Yıllığı 140 ytl. Yanlış duymadınız.

  175 dekar arazi bir demet gül parasına 16 yıllığına İhsan Arslan’ın yeğenine peşkeş çekilmişti.

  Allah yürü ya kulum demişti bir kere İhsan Arslan ve mücahit Arslan’a.

  Müteahhitlik dünyasındaki gelişimleri öylesine dikkat çekici bir hal aldı ki, meclisin çalışkan milletvekillerinden CHP’li Atilla Kart ve ANAP grup başkan vekili Süleyman Sarıbaş bu ihaleleri meclis gündemine taşıdılar. Başbakan’a yönelik soru önergesinde şu soruların yanıtları isteniyordu.

  -İhsan ve mücahit Arslan’ın üzerlerine kayıtlı şirketler hangileridir?

  -Bu güne kadar bu şirketler enerji, bayındırlık, ulaştırma bakanlıkları ile özelleştirme idaresi ve iller bankası genel müdürlügü aracılığıyla hangi ihaleleli almışlardır? Bu ihalelerin bedelleri nelerdir?

  -Arslan Ailesi’nin taşeron olarak kamuda yaptıkları iş var mıdır?

  Ankara, İstanbul, Antalya ve Samsun Belediyelerinden ildıkları ihale var mıdır, bedelleri ne kadardır?

  Kamuoyu şimdi Başbakan Recep Tayip Erdoğanın bu yazılı soru önergelerine vereceği yanıtı merakla bekliyor. Ancak bunlara yanıt verilmeyeceği de acık.

  Çünkü Arslan ailesi , Erdoğan ailesinin çok yakını.

  Hatta Recep Tayip Erdoğanın PKK, Kürt, Türk ve terör gibi konularda İhsan Arslan’dan etkilendiği de biliniyor. Bunun için İhsan Arslan’ı tanımakta yarar var

  İHSAN ARSLAN HANGİ İDEOLOJİNİN TEMSİLCİSİ?

  AKP iktidarında söz sahibi olanlardan bazılarının kimlikleri, geçmişleri ve bugüne dair uygulamaları Türkiye cumhuriyetinin hiçbir döneminde rastlanılan türden değil. Örneğin bu iktidar döneminde tüm kamuoyu bir baba oğulu tanıdı. AKP içindeki etkinlikleriyle birçok bakandan daha güçlü oldukları bilinen bu baba oğul adeta Türkiye politikasını yönetir hale geldiler. Peki kim bu isimler?

  MÜCAHİT ARSLAN

  AKP Diyarbakır milletvekili. Mazlum der eski genel başkanı. İhsan Arslan, Ahmet Bilgin’in belediye başkanı olduğu dönemde Diyarbakır’da bir çok ihaleyi almasıyla tanındı.

  Arslan’ı Diyarbakır’daki ihaleler kesmeyince Tayip Erdoğanın başkanlığı döneminde İstanbul Büyükşehir belediyesinin ihalelerine de talip oldu ve servetine servet kattı.

  Ankarada her tasın altından basbakan ın en yakınları Arslanlar çikar.

  Özellikle ihalelerde Arslan ailesi ön plandadır . Peki sayın Arslan Bu şirketler kimin?

  AKP iktidarı döneminde yıldızı parlayan ve birçok kamu ihalesini

 6. musa can said

  adi bunlar vatan hainleri allahın aslanı hamza yoldaş allahın askeri mucahit aslan
  bunlar olsa olsa it köpek olurr

 7. ahmet piriştina said

  antalyada 5 yıldızlı bir otelde çalışıyorum bundan bır hafta önceydii hamza yoldaş şıda mucahit aslanıda gördüm sanırım milletvekillerini bakanları ilk hamza yoldaş karşılıyo du ve arkadaşlar bunlar mafyaa kesinliklee bir ülkenin başbakanı ve danışmanı gıbıı degıller kimse isim soramıyo çünküü isimlerını otel odasına bıle kayıt almamız yasaktı hangii ülkede yaşıyoruzz padıahlık sistemmi varr bu ülkede bizz atatürk cumhuriyetiyizz bunu kimsede yıkamıyacakkkkk

 8. basri eroglu said

  bunlarr itt ordusu ittt isimlere bakk hamza yoldaş mucahıt aslan ve digerleri sakalı bakanlar sakalı ve ırtıcayıı sokuyolar hayatımızaa ben bu iki itit de tanıyorum ve benım abimin hayatını mahvettıler bizi bıttırdı bu şerefsızler nıye alkol alıyorum dıye hiç bir ıhale alamıyorum nıyee bu hamza yoldaş adısınden daha musluman degılmıyım mucahıt aslan köpegınden daha inançlı dgeılmıyımm vatan gıdıyor elden vatannn gıdıyorr ergenokunu çıkaranda işte bu ikii şerefsızz

 9. serap aykut said

  :))) daha neler görecezz bu hamza yoldaş ve mucahit aslan ve tayyıp beyden bakalımmm

 10. sabri öc said

  1) MÜCAHİT ASLAN

  Tarih 28 Mart 1994.
  İstanbul Aksaray’da oto galerisi, yeleklerinin üzerinde “polis” yazan, 8 kişi tarafından basıldı. 42 yaşındaki galeri sahibi ve 32 yaşındaki yeğeni, dükkanda bulunan müşteriler ve konukların gözleri önünde, “karakola gitmemiz gerekiyor” diye alınıp götürüldü.
  Galeri sahibi daha önce de uyuşturucu kaçırdığı, PKK’ya para yardımı yaptığı iddialarıyla gözaltına alınmıştı. Bu sbeple karakola götürülmesini hiç yadırgamadı.
  Ertesi gün.
  Kınalı – Sakarya TEM otoyolunda, Hendek gişelerine bir kilometre kala, şakağına sıkılan tek kurşunla öldürülen galeri sahibi ile kalbine üç kurşun sıkılmış, gözleri bağlı yeğeninin cesedi bulundu…
  O günler, PKK’ya yardım eden Kürt işadamlarının öldürüldüğü günlerdi…

  Aradan yıllar geçti. Öldürülen Kürt işadamının bir başka yeğeni bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanı. Öyle sıradan bir danışman değil ama;
  10 Aralık 2002 tarihinde, Beyaz Saray’da ABD Başkanı Bush ile AKP Genel Başkanı R.T.Erdoğan’ın yaptığı toplantıya katılan birkaç isimden biri.
  Babası milletvekili. Babası bir dönem insan hakları meseleriyle çok yakından ilgiliydi; dernek başkanıydı; fırsat buldukça da İstanbul-Ankara belediyelerinin köprü, yol ihalelerini alırdı. Ailece S-300 Mercedese biniyorlar…

  Danışmanın üniversite mezunu bile olmadığı söyleniyor. Başbakan Erdoğan’ın bu danışmana özel bir sevgisi olduğu biliniyor. ve 30 fazla sabıkası olan bir danişman.hamza yoldaş geliyor hemen akabinde sır kapısı dr hamza yoldaş mı istihbaratçımı kimse bilmiyor ve hemen akabinde cünety zapsu kimm bilebilirkii bu adamıııı.hemen akabinde ömer çelik çok etkili olmamakla beraber görüntüdee danışman.peki ya egemen bagışa ne demeliii hem millet vekili hem danışman acebaa ne sırlarına ortakk kii bu kadar degerliiii

  * * *

  2) CÜNEYD ZAPSU

  Bu danışman Güneydoğu’nun en büyük Kürt aşiretinin üyesi.
  Dedesi ilk Kürtçe tiyatro eseri yazan bir edebiyatçı. Ehl-i Sünnet dergisinin sahibi. Türkçe-Kürtçe yayınlanan “Jin” dergisinin önde gelen isimlerinden. Danışmanın halası, faili meçhul bir cinayete kurban giden Kürt hareketinin önde gelen isimlerinden Musa Anter’in eşi. Danışmanın eniştesi öldürüldüğünde Abdullah Öcalan başsağlığı mesajı yayınladı.

  Öldürülen bu Anter’in yeğeni milletvekili de yine faili meçhul bir cinayete kurban gitti. Danışman yakın akrabaları gibi Doğu ve Güneydoğu’da gezmiyor.
  O’nun bir ayağı hep Amerika’da. Orada da sıradan yerlere gitmiyor. Örneğin bugünlerde, Florida TAMPA’da ABD Askeri Komuta Merkezi’nin bulunduğu Mac Dill Hava Üssü’ne sık sık uğradığı söyleniyor. Biliyorsunuz, ABD’nin Irak işgalini komuta ettiği 9 merkezden biri burası. TÜSİAD üyesi bu danışman, Başbakan Erdoğan’ ın özellikle yurt dışındaki tüm resmi-özel görüşmelerinde bulunuyor.

  Erdoğan’ın “aklının yarısı” olduğu iddia edilen bu danışman, işin tuhaf yanı, daha çok Korkut Özal’a yakın.

  * * *

  3) ÖMER ÇELİK

  Bu danışman aslen Diyarbakırlı. Ama doğum yeri başka. Fakat Kürt olduğunu saklamıyor. Gazi Üniversitesi Kamu yönetimi mezunu. Dil bilmiyor sayılır.
  Bir dönem radikal ıslamcıydı. Yaşar Kaplan’ın aylık Düşünce Edebiyat dergisinde editörlük yaptı. Buradan daha ılımlı, Ali Bulaç’ın Bilgi ve Hikmet Dergisi’ne geçti. Ali Bulaç sayesinde R.T. Erdoğan ile tanıştı.
  Sonra Yeni şafak gazetesine geçti, köşe yazarı oldu. Bir ara Dinç Bilgin grubunda, sonra Aydın Doğan grubunda ve son olarak da Uzan grubunda çalıştı… Yoksuldu; üniversitede yurtta kalıyordu; şimdi lüks otellerden çıkmıyor, 100 bin dolarlık jeeplere biniyor. Bekar. Kırık bir aşk hikayesi var.
  Yazmam ama…
  Meclis kulisinde dedikodu yapmayı seviyor: ki yıl önce Lale Mansur ile flört ettiğini söylüyordu, şimdi de Deniz Akkaya ile 6 ay birlikte olduğunu…
  Sohbetleri renkli olsa da, AKP Grubu bu danışmanı hiç sevmiyor. Öyle ki, “Grupta ikinci tezkereyi geçirmek için, Amerikayı göklere çıkaran konuşmaya kızıp hayır oyu verdim” diyen AKP milletvekilleri var!

  Bu danışman-milletvekili Başbakan Erdoğan’a özellikle Ortadoğu konusunda danışmanlık yapıyor.

  * * *

  4) HAMZA YOLDAŞ (GERÇEK ADI BİLEN YOK)

  Babası Güneydoğu’da bir şehit olmuş . O ise Beyaz Saray’ın yeminli müşaviriydi. Nerden nereye…
  * * * Önceki yazımızda, kendisi için “anlayan beri gelsin danışmanı” demiştik…

  Ne iş yapar Mücahit Arslan?
  Kimdir, necidir?

  Tayyip Erdoğan’ın bu kadar yakınında saf tutmuş olan bu ‘sır küpünün’ işlevi nedir?

  Çeşitli araştırmalar yapıldı. Diyarbakır milletvekili İhsan Arslan’ın oğlu ile olduğu,
  gerçek adının ne olduğu bulunamadı belkide hamza dır ,
  Azerbaycan ve güneydoğudaki bazı bağlantıları vs. yazıldı, çizildi..

  Mücahit Arslan cüneyd zapsu hamza yoldaş ile ilgili verilmiş soru önergeleri de var..
  CHP’li milletvekillerinin biraz da ‘yasak savma’ amaçlı, oradan buradan gelen bir takım bölük pörçük bilgilerle, fikri takip falan yapmadan verdikleri soru önergeleri bunlar..
  Ancak, bunlara ya hiç yanıt verilmiyor, ya da doyurucu yanıtlar verilmiyor başbakanlık personeli bu isimler arasında yokturr :)) komık olmuyomuu eyy başbakanlık…

  Mücahit aslan ve ekibi gününün önemli bir bölümünü Başbakanlık’ta geçirir..
  Kendisine, son derece konforlu bir çalışma odası
  (Erdoğan’ın makamının hemen yanındaki bu odayı, Mesut Yılmaz hükümetinin Başbakan yardımcısı Cumhur Ersümer de kullanmıştı ),güzelinden bir makam arabası ve şoför verilmiştir…

  Bir gün Mücahit Arslan,hamza yoldaş Başbakanlığın önünde arabasından indi..
  Baktım, Başbakanlık korumalarında ve binanın dış güvenliğinden sorumlu resmi elbiseli polislerde bir telaş..
  Başbakanlık İdari ve Mali İşler Başkanlığı yetkilileri bile geldiğini görünce, ceketleri ilikleyip hazırola geçtiler…

  Mücahit Bey ve hamza bey geçip gittikten sonra sordum:

  -Niye hazırola geçtin şimdi sen?

  -Eee, …”hamza bey içinmi dese anlarım ne içinnn ????eeeeee

  -N’olmuş Bakanlığa falan mı atandı bunlar ?

  -Yooo!

  -“Yoo!”ysa niye hazırola geçtin? Arkadaşın hiç bir resmi sıfatı yok ki..Düz vatandaş Mücahit Arslan!hamza yoldaş hadi neyse Sen devlet memuru değil misin? Sadece amirlerine karşı sorumlu olduğunu bilmiyor musun?

  -Kem ve de küm…

  Böyle bir forsu vardır Mücahit’in Başbakanlık’ta..

  Hazırola geçilmeyecek gibi de değildir hani..
  Bir kaş işaretiyle kendinizi Şırnak’ta, bir göz işaretiyle de Behiçbey’deki envanter deposunun ambar memurluğunda bulursunuz…

  Gazeteciyseniz de…

  Kendinizi semt pazarında limon satarken bulursunuz…

  Mücahit kardeşimizin Başbakan’ın makamına en stratejik noktada bulunan ve şimdiye kadar sadece “Başbakan yardımcılarına” tahsis edilmiş olan bir odada ‘mesai yapması’ raslantı değildir..

  Bu kadar ‘kritik bir köşeyi’ tutmuş olan bir kişiye, neden sırf görüntü kurtulsun diye hiç değilse bir ‘müşavirlik kadrosu’ verilmediği de bizim basınımızın kafasını kurcalayan bir soru değildir…

  hamza …Sen önemli bir adamsın..O kadar önemli bir adamsın ki gelmişine, geçmişine, ilişkilerine, bağlantılarına bakılmaksızın…

  Şöyle:

  Misal, şimdi ben hamza yolaş olayım;siz de ‘girişimci vatandaş’ olun ve bana gelin..

  -hamza Bey, biz saydık Başbakanlık merkez teşkilatlarındaki 5 bin 600 adet ampul eskimiş vaziyette..(Bildiğiniz ampul..) Çoğu patlamış, içi geçmiş..aydınlatmıyor…

  -Eee?

  -Eee’si hamza Bey, biz bunları yenileyelim diyoruz…Güzel de bir fiyat yaparız, kar amacımız varsa gözümüz aksın!Önemli olan devletimizin menfaati…

  İşi hamza bey ‘den alıyorsunuz; sonra gidiyorsunuz Ulus’taki Moda Çarşısı’na…

  “Bana 5 bin 600 adet ampul lazım kardeşim..”

  diyorsunuz..İleride çatlayan-patlayan olur diye 3 bin 500 kadar de ‘yedek ampul’ siparişi veriyorsunuz…

  Diyelim, tanesi 50 kuruştan anlaştınız..Başbakanlığa 1 liradan satıyorsunuz. Esnaf da ihya oluyor, siz de yolunuzu buluyorsunuz…

  Aldığınız ampullerin parasını da Başbakanlık size ödeme yaptıktan sonra veriyorsunuz…
  (Buradaki ampul sayısı, ampul fiyatları ve ‘Moda Çarşısı’ tamamen hayalidir, örnek olsun diye söylenmiştir..)

  Nasıl ama?!

  Şimdi sizin bir sürü sorunuz olacak…Mesela,

  “hamza bey’e her ulaşan ‘girişimci vatandaş’ böyle bir ihale alabilir mi?”

  diyeceksiniz…

  Alamaz.

  Bir kere onlar sizi araştıracak, kim olduğunuza bakacaklar…
  Ayrıca, zaten siz onları değil, onlar sizi bulmuş olacak..

  İkinci sorunuz: “Şirket kurmaya gerek var mı?”

  Şirket kurmaya gerek yok..

  Boş yere masrafa girmeyin.Bir arkadaşınızın kağıt üzerindeki herhangi bir şirketi yeter..

  Veya sırf bu amaçla kurdurulmuş olan şirketler zaten var..
  (Ticari sicilleri kimin verdirdiğini bilseniz, dudağınız uçuklar!) Onlar üzerinden gideceksiniz…

  Ve en önemli soru:

  Ödemeler hangi kaynaktan yapılıyor?

  İşte, her şeyi bilirim de bir tek bunu bilmem…

  Ödemeler Sayın Başbakan’ımızın maaşından mı? ,
  yoksa örtülü ödenekten mi yapılıyor, işte onu bilemem…

  Kendilerine sorarsanız; ödemeleri Vakıfbank yapıyor..

  Niye? Nasıl? Hangi prosedüre dayanarak?
  Vakıfbank, Başbakanlığın tuvalet musluklarını neden kendisine bu kadar dert ediyor?

  Bilen yok…

  (Vakıfbank’ın Sayın yetkilileri herhalde ileride mahkemelere makul açıklamalar yapacaklardır…)

  Pekiiii…

  Bu işleri üstlenen şirketler kim?

  Bu yoldan, yani devletin kaynaklarından kazanılan paralar hangi ceplere gidiyor?
  Bir yerlere ‘ulusal sermaye’ falan mı yaratılıyor?..

  Cumhuriyet mitinglerini takibe alıp Başbakan’a rapor sunan istihbarat birimlerimiz, bu işlere de bakıyorlar mı?

  Her şeyin cevabını da biz mi vereceğiz kardeşim…

  “Cumhuriyetin temelleri yok ediliyor” diyoruz…

  Daha ne diyelim?

  NOT:

  Şu siyaset denilen lanet işe girenler, kamunun menfaati sözkonusu olunca, ‘arkadaşlık’ hukuku falan gözetilemeyeceğini baştan bilmeli..

  Bilmeli ki, sonradan kimse, görevini yapan-susarak suç ortağı olmayan- gazetecileri suçlamasın…

  Uzatmayalım. Başbakan Erdoğan’ın tüm danışmanlarının Kürt olmaları tesadüf mü?

  Öyle kabul edelim!

  Peki hepsinin bir şekilde ABD ile yakın temas içinde olmalarını nasıl açıklayacağız?

  Bilmem.

  Ama bildiğim şudur: Ağrı Diyadin DEHAP ilçe Başkanı Mehmet Nuri Sarı’nın, Abdullah Öcalan’a, “Sayın” dediği için 2 yıl 1 ay hapse mahkum edilmesinin bugün hiçbir anlamı yoktur. Türkiye, içindeki düşmanını yanlış yerlerde arıyor; biraz kafasını kaldırıp yukarıya bakması gerekiyor…

  * * *

  Cüneyt ZAPSU – Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’nın Danışmanı (BİM marketlerin sahibi)
  Kürt Teali Cemiyeti’nin Kurucu Üyesi, Kürt Hevi Cemiyeti’nin Kurucusu ‘Kürdistan’da Kürtten başka hiçbir millet yoktur’ diyen Abdurrahim ZAPSU’nun torunudur.

  Alman vatandaşı olduğu için milletvekilli adayı olmadığı belirtilen Cüneyt ZAPSU, AKP’nin kurucu üyesi ve ‘Türkiye yalnızca Türklerin değildir.. Bu düzenin koruyucusu olmamız mümkün değil.. Ata’ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok.. Bu hukuku hazırlayanlar bu düzenin kaldırılmasının maşası olacak…’ diyen Tayyip’in danışmanıdır.

  Yaşadığı sürede Türklere her fırsatta kin kusan babaannesi Hidayet Zapsu, Kürt isyanlarının baş aktörü olan Bedirhan aşiretine mensuptu. BİM’in de sahibi olan Cüneyt ZAPSU’ nun halası PKK’nın ve Apo’nun akıl hocası Musa ANTER’in karısıdır.

  ZAPSU’nun şirketlerinde , Kürt Teali Cemiyeti’nin başkan ve mensuplarının torunları yönetici olarak görev yapıyorlar.

  ‘… Şeyh Sait’in öcünü alıyorum, aldım… Şeyh Sait ve taraftarları gerçek şehittirler’ diyen, Şeyh Sait’in dava arkadaşı Abdurrahim ZAPSU’nun torunu Cüneyt ZAPSU icraatlarıyla da görülüyor ki, dedesinin kin ve intikam duygularını başarıyla devam ettiriyor.

  AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ise Şeyh Sait’in torunudur.

  İlginç değil mi?

 11. SİBEL CANİKLİ said

  NE BU YAA EVLİYA İSİMLERİ GİBİ TESADÜFMÜ HAMZA YOLDAŞ MUCAHİT ASLAN CÜNEYT ZAPSU BİRDE İNKAR EDİYOLARR BİLMEYENMİİ VARR BUNLARI KAPALI KUTULARR BİRDE GENELGEYE KARŞILIK BAŞBAKANLIK YALANLIYOR YABII YALANLARR KARA KUTULARINIII

 12. ALPASLAN CAN said

  NE BU YA BİZE SADECE YORUMMU YAZMAK KALIYOO BU İTLER İÇİNNN

 13. ALPASLAN CAN said

  ahh ahh türkiyemm yarın kara çarşaf tekrar ılan edılırse şaşırmayınnn

 14. hakkı yalçın said

  Aradaşlar mucahit aslanı yoldaş olmuş hamza ya ömer,i dinçer olmuş zapsuya bir düşün arkadaşlar bu isimler ne kadar kutsal isimler bir araya gelmişler tesadüfmü yaniii tesadüfmü diyorum bu adamlar isimlerinimi degişmişler yokk sanmam bu adamlar bizim için canla başla çalışıyolar onlara destek olcagımıza köstek oluyoruz ben yolunuza borak olurum sn mucaht aslan sn hamza yoldaş sn ömer dinçer sn cüneyt zapsu ben size köle olurum emeklerınıze ve çalışmalarınıza

 15. müslüm akşen said

  ŞİMDİ ARKADAŞLAR BAKTIGIMIZDA BU ÜLKE İİ YÖNETİLMİYO DİMİ BU KANI HER KESTE VAR VE SN BAŞBAKANIN GIYABVINDA IHANET İÇERSİNDE OLDUGU YAZILIYO BENCEE YANLIŞŞ BU BAŞBAKAN BU ULKEDEKI EN İİ YÖNETİCİ DANIŞMANLARI MUCAHIT ASLAN DA ÖYLE HAMZA YOLDAŞ TA CUNEYT ZAPSU DA NE ARIYOSUNUZZ Kİİ DAHAA

 16. bekir candemir said

  Sn hamza yoldaş şa teşşekurlerımı sunuyorum o mubarek ellerınızden öpüyorum arkadaşlar yaklaışık 10 gun önce evım yandı başbakanlıklık bımer re yazdım sonuç alamadım bu mubarek ınsanla tesadüfen ankara da recep usta da karşılaştım bır buyugum durumumu anlattı ve bır saat sonra evımın tum eşyaları geldı allah ondanda sayın başbakanımızdanda razı olsun

 17. abdurahman canıkli said

  eyy güzel ülkemm bugun izmirimde neler yaşandı neler sn başbakan izmire gelıyor ya 15 ınde hemen yalaka takımı geldı izmire egemen bagış hamza yoldaş burası sıze mezar olurdu ama bız atatürk cümhurıyetınde pis kanınızla kırletmek istemıyoruz burası sızın olmayacak.izmir bu ülkeye örenek olacak izmiri hiç bir zmaan göremeyecek başbakanınız

 18. mcht said

  http://www.haberturk.com/polemik/haber/790988-cok-onemli-bir-kefalet

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: