Vatan Hainleri!

Türk’ün Ekmeğini Yiyip de Türk’e kılıç Sallama!!

Cüneyt Zapsu kimdir?

Posted by vatanhainleri Haziran 8, 2007

Hasan Cüneyt Zapsu, 1956 yılında İstanbul’da doğdu. Alman Lisesi‘ni ve İstanbul Üniversitesi’ni bitirdi. Münih Üniversitesi’nde İş idaresi eğitimi gördü. Babası Pertev Zapsu 1980 yılında öldü. Annesi Gaye Zapsu hala yaşıyor ve aile ilişkilerinde çok önemli bir rolü var: Uzel Makine’nin sahibi İbrahim Uzel’in kızı. Ailenin büyük oğlu Aziz Zapsu, BİM’in yönetim kurulu başkanı…

BİM‘in, Yasin El Kadı, Mehmet Fatih Saraç ve Mohammed Omer A. Zubair‘in ortak olduğu, kuruluş sözleşmesini Yasin El Kadı adına Tayyip Erdoğan’ın da avukatı olan Faik Işık’ın imzaladığı Caravan Dış Ticaret ve İnşaat Limited Şİrketi’ne para yatırdığı ortaya çıkıyordu.

BİM’in büyük ortağı ise Amerika merkezli Yahudi sermayesinin başarılı finans şirketlerinden Merrill Lynch. BİM’in yönetim kurulunda AKP’lilerin ağabeyi Korkut Özal, Cüneyt Zapsu, terörist Yasin El Kadı, George Bitar, M. P. Kassamali Merali, Ekrem Pakdemirli, Başbakan Tayyip Erdoğan’a kızının kına gecesini evinde yapacak kadar yakın olan Nakşibendi tarikatı’nın önemli isimlerinden Mustafa Latif Topbaş yer alıyordu…

Kadı ile ilişkiler gündeme geldiğinde BİM’deki bazı ortaklar gözden kaçıtılıyordu… Bunlar; 2000 yılında ortak olan Bank of Amerika, International Investment Corparation, 1999 yılında ortak olan Merrill Lynch Global Emerging Marketing Partuens, World Wide Limited…

MASAK raporu’na göre El Kaide’nin elemanı Yasin El Kadı ile para ilişkileri olanları açıklamıştık… Bu raporda Hasan Cüneyt Zapsu’nun 60 bin dolar, Annesi Gaye Zapsu’nun 250 bin dolar Yasin El Kadı’nın Al Baraka Türk’teki hesabına para yatırdıkları ortaya çıkıyordu.

31.03.2004 tarihli Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun Raporuna göre Yasin El Kadı ile para ilişkisi olan Nimet Gıda’nın yönetim Kurulu Üyeleri;

Mehmet Fatih Saraç, Osman Faik Bilge, G. Abdülaziz Zapsu, Mustafa Rıza Yazan, Ahmet Erdoğan, Tayfun Ergün, Mustafa Latif Topbaş, Hasan Cüneyt Zapsu…”

Yine aynı rapora göre Ahsen Plastik’te Kadı ile para ilişkisi içindeydi. Ahsen Plastik Yönetimi şu isimlerden oluşuyordu:

G. Abdülaziz Zapsu, Tayfun Ergin, M. Fatih Saraç, Hasan Cüneyt Zapsu, M. Latif Topbaş…”

Yasin Al Kadı ile para ve ortaklık ilişkisine giren bir başka şirket ise Ülker Gurubuna dahil AK Gıda idi: AK Gıda‘nın Yönetim Kurulunda;

Mustafa Latif Topbaş, Murat Ülker, Zeki Ziya Sözen, İbrahim Halit Çizmeci, Metin Yurdagül, Sabri Ülker, Orhan Özokur…” gibi isimler yer alıyordu.

Neyse gelelim biz Cüneyt Zapsu’nun kim olduğuna… Cüneyt Zapsu Azizler Holding, Balsu, Massey Ferguson ve Uzel traktör fabrikası doğrudan etkili olduğu kuruluşlar. BİM’i saymıyorum bile… Üye olduğu kuruluşlar ise ayrı bir kitap yazılacak boyutta: TÜSİAD, MÜSİAD, Türk – Amerikan İş Konseyi, Dünya Ekonomik Forumu ve daha pek çok uluslararası örgüt.

Baba Pertev Zapsu bir süre Almanya’da yaşıyor. Oğulları burada okula başlıyor. Aile önce Almanya’da sandiviç satıyor, buradan iplik ticaretine giriyor bu alanda büyüyor.

Aile 1966 yılında Türkiye’ye dönüyor. Uzel Makine’de ortaklığı olan Zapsu ailesi yakın tarihte bu ortaklıktan ayrılıyor, fındık işine giriyorlar. Uluslararası alana taşınan fındık işi Cüneyt Zapsu’nun alanında kalıyor; BİM marketler zinciri ise ağabeyi Aziz de…

Anne Gaye Zapsu, “Türk Müslüman Kadını” portresi olarak, sağın ünlü Atatürk düşmanı Necip Fazıl Kısakürek’in çıkardığı Büyük Doğu dergisine kapak oluyor. Gaye hanım ayrıca “kadın hat sanatçısı.”

İstanbul ve Almanya’da işletme ve iş idaresi eğitimi alan Cüneyt Zapsu, İstanbul’a döndüğünde, ağabeyi Aziz Zapsu ile ticaret yapıyor. 13 Haziran 1977’de İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı Azizler Holding’i kuruyorlar. Söz konusu holding’in yönetim kadrosu ise kağıt üzerinde şöyle;

“Aziz Zapsu, Hasan Cüneyt Zapsu, Kenan İsmail Öktener, Gaye Zapsu.”

Cüneyt Zapsu hala INC (International Nut Council) Başkanlığını yürütüyor. INC, merkezi İspanya ve ABD olan, dünyanın 40 ülkesinden 500 civarında, kabuklu meyve (badem, fındık, mahun cevizi, antepfıstığı, çamfıstığı, kestane, ceviz, pecan…) sektör temsilcisi bu örgütte yer alıyor. Aralarında dünyaca tanınmış markalar var: California Almond Board, Çin kestane üreticileri, Mac Farm, Planters, Blue Diamond, Kraft, İtalyan FerreroÜyelerinin sadece işlenmemiş tarım ürünü cirosu 5 milyar dolar civarında. INC, WHO (World Health Organisation) ve AB Codex Alimentarus, yani gıda standartlarında tek belirleyici muhatap kabul edilmekte.

Ticarete atılan Zapsu ailesi bu yıllarda Türkiye’nin tanınmış iki ailesiyle yakın ilişkiler kurmaya başlıyorlar: Özal ve Topbaş aileleri. Özal ailesinden Korkut Özal, Topbaş ailesindense Mustafa Latif Topbaş ile ilişikiler sürekli gelişmiş

Mustafa Latif Topbaş, 2000 ve 2001 yılında vergi rekortmenleri olarak ilk yüze girmiş. Ancak Yahya Murat Demirel, Hayyam Garipoğlu ve diğer sanıklarla birlikte vergi kaçakçılığından yargılanmış. Ülker’in kurduğu Link içeceklerinin yönetim kurulunun başkan vekili. Natura ve Ak Gıda kendisine ait.

Bu iki ailenin ortak özellikleri ise, Naşibendi olmaları. Özal, İskenderpaşa; Topbaş ise Erenköy cemaatine bağlı. Topbaş ve Zapsu ailesi gelişen ilişkiler sonucu, 1995 yılında BİM mağazalar zincirine ortak oluyorlar. Zincirin bir diğer halkası ise, Nakşibendi şeyhlerinden Emin Saraç’ın oğlu Fatih Saraç. Özal ve Zapsu ailelerinin ilişkileri 1990’lı yıllarda başka bir oyut kazanıyor: Korkut Özal Demokrat Parti’nin başına geçiyor, Başkan vekili ise Cüneyt Zapsu!

Bedirhan Aşireti

Osmanlı ve Cumhuriyet Türkiye’si döneminde Kürtçülüğün iki ana kola ayrıldığı görülüyor. Birincisi ve en fazla taraftar toplamayı başaran Nakşibendi Tarikatı şeyhlerinin başını çektiği özerklik yanlıları olduğu görülüyor. İkincisi ise, Osmanlı Türkiye’sinde başını Bedirhan aşiretinin çektiği Cemilpaşazadeler ve Babanlar’ın destek verdiği Cumhuriyetin ilk yıllarından sonra yeraltında kayan, 27 Mayıs 1960 Anayasası’nın gölgesinde “Doğu Kültür Ocakları”, değişik sosyalist gruplar ve nihayet PKK’ının başını çektiği “tam bağımsızlık” yanlıları.

Bedirhan aşiretinden çok sayıda ünlü isim günümüz Türkiye’sinde siyasi, akedemik, sanat, sanayi ve ticaret ortamında yerini almıştır. Prof. Emre Gönensay ile birlikte Cüneyt Zapsu ilk akla gelen isimlerden. Gönensay, Tansu Çiller’in Başkanlığında Dışişleri Bakanı olarak görevde bulundu. Cüneyt Zapsu ise Recep Tayyip Erdoğan’ın “aklımın yarısı” olarak kanse ettiği baş danışmanı.

Gazateci Çiğdem Toker Maliye Bakanı Kemal Unakıtan‘a herkesin içinde bir soru sordu:

“Cüneyt Zapsu ile Yasin El Kadı arasındaki kara para trafiğini belgeleyen MASAK raporunu sümen altı ettiğiniz ve işleme koymadığınız söyleniyor. Bu kouda ne yaptınız?”

Unakıtan bu soru üzerine şaşırdı, kızdı, bozardı – ki bu pişkin ve utanmaz adamın 80 yıllık fabrikalarımızı satarken neler söylediğini göz önünde bulundurun- ve şu yanıtı verdi:

“O raporu savcılığa gönderdik. Savcılıkta”

Ertesi gün Zapsu yazılı bir açıklama yaptı:

“Benim böyle bir savcılık soruşturmasından bugüne kadar bilgim olmadı. Böyle bir şeyin olduğunu da zannetmiyorum.”

Cumartesi günü ise gazetelerde bir haber vardı. Başbakanlık, CHP Adana Milltvekili Kemal Sağ’ın soru önergesine verdiği yazılı yanıt:

“Cüneyt Zapsu adında bir personelin Başbakanlık Danışmanı olmadığı kayıtlarımızdan anlaşılmıştır.” diyordu.

Sevgili okuyucularım!!!

Şu olaylara bakar mısınız??? Adam Başbakan adına dünyayı geziyor. ABD yönetimiyle bile toplantılara katılıyor ve Başbakanlık kendisnin Başbakan Danışnmadı olmadığını söylüyor!!!

Bedirhan Aşireti hakkıdaki bilgilere devam edelim… Esma Gündoğdu’nun, Yerini Aktüel dergisinin 25 Ekim 2005 tarihli sayısında yer alan yazısına göre, şöhretli Bedirhaniler’den bazıları;

Eski Milli Eğitim Bakanı Vasıf Çınar, Tarihçi yazar Cemal Kutay, eski Galatasaray Spor Klübü Başkanı Tevfik Ali Çınar, senarist Ayşe Şaşa -Şaşa eski Marksist sonra dinci-, İbrahim Alaattin Gövsa, Menderes dönemi Dışişleri Bakanı Fatin Rüşdü Zorlu, Ürdün Kralı Hüseyin’in amcaoğlu Rakan Haşimi gibi isimler…”

Cüneyt Zapsu’nun akrabalarına devam edelim;

20 Eylül 1992’de, Diyarbakır’da faili meçhul bir siyasi cinayete kurban giden Kürtçü Musa Anter Zapsu, Cüneyt Zapsu’nun eniştesi. Musa Anter öldürüldüğünde kuduz it Abdullah öcalan başsağlığı mesajı yayınlamıştı. Musa Anter’in İsveç’te yaşayan oğlu Dicle Anter’in Vatan Gazetesi’nin Kürt asıllı yazarı Ahmet Tulgar’a 30 Ekim 2005 tarihnde verdiği röportajdan öğreniyoruz ki Musa Anter 49’lar davası sırasında, 1959 yılında Kürtçe şiir yazmış. Bu 1938’den beri Kürtçenin ilk kez gündeme gelmesiymiş.

Babanne hidayet Zapsu, Bedirhan Paşa ailesinden. Baba Mustafa Pertev Zapsu’nun babası ise Said’i Nursi’nin talebelerinden ve Dar’ül Hikmey-il İslamiye üyesi, yazar, şair ve Birinci Dünya Savaşı’nda Ruslara esir düşmüş Abdurrahim Zapsu. Abdurrahim Zapsu’nun annesi Zeliha Hanım Arvasi aşiretinden Seyyit Muhammed Arvasi’nin oğlu Muhyiddin Arvasi’nin kızı, babası ise Seyyit Pertev Bey. Van ‘dan İstanbul’a Said Nursi ile gelen Abdurrahim Zapsu çeşitli Kürt derneklerinde görev aldı.

Zapsu ailesinin en meşhuru ise Cüneyt Zapsu’nun dedesi: Abdurrahim Zapsu’dur. Çünkü Abdurrahim Zapsu ayrılıkçı Kürt Teali Cemiyeti’nin Kurucularından… Ayrıca en yakın arkadaşlarından biri tescilli hain Şeyh Sait, biri de Said Kurdi (Nursi)…

Said-i Nursi’nin öğrencisi olan Abdürrahim Zapsu, Bedirhan Aşireti lideri Kürt Bey’i Bedirhan Paşa’nın torunlarından Hidayet Hanım’la evlendi. Bu evlilikten 4 çocuğu oldu, Cüneyt Zapsu’nun babası Mustafa Pertev bunlardan biridir.

Kürt Talebe Hevi (Ümit) Cemiyeti’nin on sekizinci sıradaki kurucusuydu. Birinci Cihan Harbi’nin Türk-Osmanlı devletinin aleyhine gelişmesiyle birlikte Said Nursi ve Abdürrahim Zapsu Doğu Cephesine gitti. Ruslara esir düştüler.

Rusya’daki 1917 Bolşevik İhtilali’nden sonra Türkiye’ye dönen Said Nursi İslam Akademisi Dar-ül Hikmet-il İslamiye üyeliğine seçildi. Burada Nursi’nin öğrencisi olan Abdürrahim Zapsu, Bedirhan Aşireti lideri Kürt Bey’i Bedirhan Paşa’nın torunlarından Hidayet Hanım’la evlendi. Bu evlilikten dört çocuğu oldu. Cüneyt Zapsu’nun babası Mustafa Pertev bunlardan biridir. Abdürrahim Zapsu bir yandan devlette, maliyede çalışırken diğer yandan Ehl-i Sünnet dergisini çıkarıyordu.

Cüneyt Zapsu’nun dedesi Abdürrahim Zapsu Necip Fazıl Kısakürek’in öncülüğünde kurulan Büyük Doğu Cemiyeti’nde kurucu üye oldu. Bu arada, aynı zamanda İstanbul’da, Dicle Talebe Yurdu’nun yöneticiliğini yaptı. Yurt İstanbul’a üniversite öğrenimi için gelen “Kürt gençleri”nin kaldığı bir yerdi. Cüneyt Zapsu’nun dedesi Abdürrahim Zapsu bu yurtta tanıdığı ve ta o zamanlar Kürtçü olan Musa Anter’e kızı Ayşe Hale’yi verdi. Ayşe Hanım Avusturya Lisesi’ni bitirmeden bıraktı.

Bu ilginç bir durumdu. Abdürrrahim Zapsu dindardı, Musa Anter ise Marksist ve ateist. Acaba kızını verecek kadar kendine yakın hissetme sadece “Kürtçü”lük dürtüsüyle olabilir mi? Musa Anter “49’lar olayı”nda diğer Kürtçülerle tutuklanacak kadar Kürtçülük faaliyetlerinin içinde.

Said Nursi’nin Afyon-Emirdağ’daki sürgün ve mecburi ikamet günlerinin ziyaretçilerinden biri Abdürrahim Zapsu. Bilahare Nursi Laleli’deki evinde Abdürrahim Zapsu’ya iadeyi ziyarette bulunuyor ve burada Musa Anter ile tanıştırılıyor.

Abdürrahim Bey, oğlu Musataf Pertev’i “Masey Ferguson” traktörlerinin Türkiye’deki imalatçısı Uzel ailesinin kızı Gaye Uzel ile evlendiriyor. Bu evlilik Azizler Holding’in temelinin atılmasına vesile olmuş.

27 Mayıs 1960 ihtilalinden sonra Menderes hükümetinin yönetimden uzaklaştırılması üzerine, Mustafa Pertev Zapsu, Cüneyt Zapsu’nun ifadesiyle “soyadından dolayı nasıl olsa baskı göreceğini” bildiği için Türkiye’yi terk ediyor. Önce Marsilya’ya, sonra Rotterdam ve sonra da Münih’e geçen Mustafa Pertev Zapsu, Almanya’da iplik ticaretine başlıyor. Aile Münih’te bir araya geliyor.

Mustafa Pertev Zapsu’nun “iplik ticareti”ni seçmesi tamamen tesadüf müdür, yoksa o günün şartlarında Türkiye’de iplik ticaretini büyük ölçüde kontrol altında tutan “grubun” yardım ve desteği olmuş mudur? Bunu ancak aile bilebilir. 1966 yılında Türkiye’ye dönen ailenin çocukları Aziz ve Cüneyt Zapsu öğrenimlerini Alman Lisesi’nde devam ettiriyor. Cüneyt Zapsu, duvarları Einstein , Beethoven’in resimleriyle süslü bu okulda “her şeyi sorgulamayı” öğreniyor. Dedesinin ve babasının çocuklarını yabancı okulda okutması da bununla ilgili. “Robot gibi değil, daha açık fikirli olmamızı istedikleri için Alman Lisesi’ne gönderdi bizi” diye sözlerini tamamlıyor Cüneyt Zapsu.

14 Aralık 1987’de baba MustafaPertev Zapsu öldüğünde Azizler Holding iyice güçlenmişti. Aziz ve Cüneyt Zapsu: “Babamız her zaman, korkulan, çekinilen isimlere evinin kapısını açtı. Öyle günler yaşadık ki, Arvasiler kendilerini Arvasi diye tanıtamıyordu. Soyadlarını “Eryuvası” diye söylerlerdi.”

Aziz ve Cüneyt Zapsu’nun bu yorumu Handan Arvas tarafından yalanlanmaktadır. Chicago üniversitesi’nden Dr. Hakan Özoğlu’nun Handan Arvas’a dayandırdığı bilgiye göre, Şeyh Şefik Arvasi, soyadı kanunu çıktıktan sonra nüfus memurunun yaptığı bir yanlışlık sonucu “Eryuvası” soyadını almıştır.

Ailenin bir de gölgede kalan ismi var. Kürt Bedirhan Paşa’nın oğlu Murat Remzi Çınar’ın torunu Hidayet Zapsu. Babası ise Aziz Çınar. Arusi tarikatı’nın şeyhi Aziz Çınar, Hidayet Zapsu’nun babasıydı. Bedirhan Aşireti mensubu Aziz Çınar, bir deniz subayı olan Ömer Mardin’den almıştı şeyhliği. Mardin de soyadından anlaşılacağı gibi Mardinizadeler ailesindendi. Ömer Mardin’in şeyhi ise, Can Kıraç’ın eşi Nazlı Kıraç’ın dedesi, ünlü Şeyh Küçük Hüseyin efendi’ydi. Can Kıraç, Koç Holding’in eski üst düzey yöneticilerinden olup Vehbi Koç’un damadının kardeşidir. Gaye Zapsu, Esma Gündoğdu’ya anlatıyor:

“Kayın pederim, -Abdürrahim Zapsu- Abdulhakim Arvasi Hazretleri’ne bağlı Nakşibendî’ydi. Eşim de babasından dolayı aynı dergâhtandı. Benim ailem ise bir başka Nakşibendî şeyhinden, Bursalı Mehmet efendi’den ders aldı. Yani Mehmet Zahit Kotku Hazretleri’ne bağlıydı.”

Cüneyt Zapsu’ya göre, “tasavvuf Anadolu’nun büyük kazancı. Bugün Balkanlar’da yaşayan milyonlarca Hıristiyan varlığını Mevlanalara, Yunuslara borçludur”. Cüneyt Zapsu’nun bir ayağı yakın akrabaları gibi Güneydoğu’dan çok Amerika’da.

Reklamlar

108 Yanıt to “Cüneyt Zapsu kimdir?”

 1. Blazen said

  Cüneyt Zapsu sen Giresunlu findikçilarin anasini aglattin Giresunlular’da 22 Temmuz’da senin anani aglatacak.

 2. Bırakın bunları said

  BİZ arvasi ler olarak hiç bir zaman devletin düzeniyle uğraşmadık…
  bugün arvasilerin binlerce yiğeni var..içinden elbette çürük domatesler olacak…..

 3. h.ali aslan said

  merhaba vatanseverlere
  Bu ülkenin ekmegini yiyip te bize ihanet edenleri biliyorduk ama bu kadar da açık olarak degil.Şiddetle degil adaletle bu insanları çürütmek lazım çünkü şiddet olmaz olmamamlı sayın!zapsu kubura süpürtmedigi r.t.erdogan ı iyi kullanıyor bu karikatürü yapan arkadaşı canı gönilden tebrik ediyorum ellerine sağlık(ellerin yeşersin)allah razı olsun ki bu ahlaksızları bu şekilde teşhir etmişsiniz sizler olmasanız herhalde biraz daha sağır yaşayacağız bu ülkede selamlar saygılar varolun8

 4. Lütfiye Akyapı said

  Kusursuz haberler.Tebrikler, teşekkürler.

 5. Para aski ve vatan hainligi bunlarin gozunu burumus

 6. gulcin erez said

  ATATURK’UN BUNCA EMEKLE KAN DOKEREK KURDUGU BU VATANA ,,,,IHANET EDENLERI ALLAH BILDIGI GIBI YAPSIN
  HAINLER………

 7. Kimin eli kimin cebinde belli deil.Türk siyasi tarihi ile alakalı bir çok kitap okudum hepsinde ortak bir nokta var…Tarikatlar…
  nedendir bilmem!!!

 8. aloneman said

  Bunlar kökten dinci bunu yazan ve bu yazının altına mesaj gönderen yani sizlerde kökten milliyetçi ırkçı faşistsiniz benim kadar bu ülkede vatanı için ölecek kimse yoktur herhalde abimi 1993 tarihinde şehit verdim şırnakta bunun hesabını bana erzurumda ip atanlara 22 temmuzda sormasınıda biliriz. Teslimiyetçi zihniyet al birini vur ötekine hani niye asamadınız onuda bırak hadi kahraman olur mantığına saygı duyduk sesimizi çıkarmadık yahu kardeşim imralı adasına götüren acaba sayın devlet bahçeli değilmiydi rahat etsin diye hertürlü konforunu bile düşündüler ayıp be kardeşim günah günah bunun hesabını soracağız. allah sizleri ve sizin gibileri affetsin …..

 9. fatih said

  suadiyede arasıra lütfennnn

 10. hasan said

  memleketi saatılar bitiremediler. altın yumurtlayan tavukların hepsini 5 kuruşa sattılar. BAKALIM YENİ NESİL EVLATLARINA NE DİYECEKLER!….

 11. gunes said

  bir gun yapilan butun ihanetlerin hesabi sorulur…hic kuskum yok…vatan ve millet sevgisi ile dolu milyonlarca insan var bu ulkede..yeter ki su koyunlar uyansa 22 temmuzda…

 12. ayşe sönmez said

  bu vatan hainlerini teşhir etmeniz çok güzel,keşke daha geniş kitlelere duyurulabilse.akp nin istikrar sağladığını iddia edenlere cevap olsun.ancak yorum tarihi ve saatleri neden ingilizce,güzelim türkçemiz varken?

 13. selim said

  Arkadaslar durumumuz 1919 dan farkli degil. ATA mizin genclige hitabesindeki durumdan hic farkli degil. Artik bu vatanin kurtulusu sadece kuvayi milliye ruhudur. bu hainlerin temizlenmesinin tek yolu bir olup tek olup vatani tekrar vatan yapacak ruhla mucadele etmektir. Su anda yaninizda arkanizda saginizda ve solunuzda her siyasi gorusten, dinden, etnik guruptan veya mezhepten insanlar vardir. bilinki bu vatanin bolunmemesi ve somurulmemesi icin tek bir bolunmeye ihtiyac vardir: VATANSEVERLER VE HAINLER. Bir VATANSEVER olarak tek ricam artik hainlere dur diyelim…

 14. oğuzhan maşalı said

  bu cüneyt zapsu tbmm de pkkanın ve kürtlerin temsilcisidir ha meclisde barzani talabani var ha zapsu var bir başka birisi abdülkadir aksu oda pkkanın meclisdeki sesi akp ye varilen oylar islama değil türkiyeye değil pkkya gidiyor tercih sizin pkkyı destekleyip desteklememek sizin elinizde allah ülkemizi düşmanlardan korusun bu akp ye vatikanda gidip papanın elini öpen fettullah gülen ve cemaatı destekliyor fettullah ın ne olduğu bellideğil fakat cemaatı iyidir.

 15. ibrahim said

  vatan toprağı kutsaldır kaderine terkedilmez vatan topragına göz dikenlerin gözünü oyarız el uzatanların elini keseriz yemin ederim gözümü bir an bile kırpmam

 16. ibrahim said

  vatan toprağı kutsaldır kaderine terkedilmez vatan topragına göz dikenlerin gözünü oyarız el uzatanların elini keseriz

 17. eroltuncay said

  dicek bişey yok sadace calişmak ve aydın uygar bi genc dinamik toplum yetiştirip böyle terörist zihniyet ve islamcı inancların arkasına sığınıp ülkeyi satanlara göz actırmamak lazım. ben 17 yaşında bir gencim ve geleceğimin bu kadrolaşmacı ve ülkeyi yok etmek isteyen insanların eline kalmaması icin varımı yoğmu ortaya koyuyorum lütfen benim gibi düşünen herkes bi yerlerden çalişmaya başlasın 😛

 18. ata said

  sevgili dostum bu memlekette, vatan için canını verenler,bağımsız türkiye diye yazı yazanlar idam edilmedimi.ataürk rozeti takan cumhuriyetçi gençler öldürülmedimi? haklarını istiyen işçilere kurşun sıkıldı,şeriat istiyenler kollandı,bagımsız türkiye diyenler sizler tarafından kadledilmedimi!şimdi sizde farkına vardınız ama iş işten geçti canımız vatan toprakları parsellendi ve irandaki humeyniyi besleyip irana yolladılar.şimdi ise fethullah yılanını yakında türkiyeye yollarlarsa şaşırmayın.vatanımıza sahip çıkalım, yarın ırak oluruz.

 19. mehmet said

  ulan bu nasıl basbakan ya turkıyemızı satacak cuneyd zabsu kım ya milletımızı satanlarla is yapıyolar utanın lan bız bu ulkeyı 30 kupana almadık can verdıklan can

 20. ian_batuhan said

  ALLAH buyuktur butun bunlarin hesabi sorulacaktir.. ama ne zaman bilinmiyor insallah ben olmeden gorurum, gozum acik gitmez ALLAH’im sen yardim et NE MUTLU TURK’UM DIYENE ve hain olmayana

 21. […] Cüneyt Zapsu kimdir? […]

 22. gezegen said

  merak etmeyin bu vatana en cok cumhuriyetçi geçinen ama milletin iliğini emen çıkarlarınada ters düşünce emekli kimi paşalarla ve çetelerle devlet büyüklerine kve yazarlara saldıran,ergenekon diye örgütlenerek vatana ihanet eden kemalistlerdir.atatürke en çok zararı bunlar veriyor onların yüzünden halk atatürkten soğuyor

 23. asaladam said

  yaklaşık altı aydır kendi kendime büyük sorgulama yapıyorum… ortada dolaşan ne kadar isim varsa hepsi çürük çıkıyor…. ismini duyduğum, duymadığım birçok isim bu vatanı satmaya, içeriden çökertmeye, birilerine hizmet etmeye çalışıyorlar… ama hep bir noktada düğümleniyorlar… dış destekli ama bizdenmiş gibi davranarak şirin görünmeye, milleti uyutmaya çalışan bu sahtekârlar hep ama hep yahudi destekldirler… ya açıkça hizmet etmektedirler, ya da kamufle olarak(dönme-sabetayist) bunu yapmaktadırlar… Allah hepimizi bunların şerrinden korusun…

 24. Bunların müslüman olduğuna inanan insanlarımıza istirham ile soruyorum; sizce bu insanlar “sizin her koşulda tartışmadan sorgulamadan verdiğiniz 100 puanı gerçekten hakediyorlar mı? Sizden aldıkları bu yüksek güce layıklar mı?

  Destekliyorsunuz, destekleyin ama bari allah’ın sorgulanmazlığını bu insanlara bahşetmeyin lütfen…

  Bu isnanlar kur’an ile aynı saygınlıkta tutuluyorlar bir düşünün lütfen!.. Siz de bunu yapıyorsunuz; bu insanlar eleştirildiğinde sanki Kur’an eleştiriliyormuş gibi kinleniyorsunuz, bu insanları eleştirenlere, kuran-ı kerim’i savunurcasına karşı çıkıyorsunuz, bu insanları savunurken.

  Neden? Bir düşünün neden böyle oldunuz?

  Nerede kaldı manevi değerlerimiz? Manevi değerler bütünümüz neydi ve nerde kaldı?

  Unutmayın, tuttuğunuz takımı fanatikçe savunabilirsiniz çünkü tuttuğunuz takımın kayıplarından dolayı cocuğunuz aileniz karınız zor durumda kalmaz. Ama tuttuğunuz, taraftarı olduğunuz bir iş adamının, bir siyasetçinin bir partinin kayıpları, yanlış uygulamalarından dolayı coluğunuz cocuğunuz aileniz ve geleceğimiz zor durumda kalabilir. Lütfen artık fanatik taraftarlıktan vazgeçelim… Aklımızdaki pırıltıları tekrar canlandıralım. Aklımızı hür bırakıp zekalarımıza güvenip doğruyu bulalım, görelim…

 25. SUN said

  KESİNLİKLE AHMET VURAL BEYİ ÇOK HAKLI BULUYORUM. YORUMUNUZA YÜREKTEN KATILIYORUM.

 26. Bu çalışmayı hazırlayan, gerçekleri apaçık beyan edenlerin elleri dert görmesin, Allah yollarını açık etsin. Ancak; bir gerçek varki “Türk’ler herşeyi affeder, ancak ihaneti affetmez” bunu hiç kimse unutmasın, bir kimseye kin beslemiyoruz. Fakat bu kişiler maddi ve manevi vede devletin (yani benim ve sizlerin) parasını bu hainlerin yollarını açmak için kullanmakta ve kullandırmaktadır. Bunun adı ticaret olabiliyor.
  Hepinizi saygıyla selamlıyorum.

 27. semra said

  okurken yoruldum.yuh bee…devlet uyuma

 28. hakan said

  siz türkiye ye zara verenlerimi yazıyorsunuz yoksa sizin idolojinize mi zarar verenleri yazıyorsunuz

 29. suat said

  Din, paraya ve maddi güce ulaşmada yalnızca siyasi amaç olarak kullanılmıyor. Bu nedenle bir toplumu parçalamak , birbirine düşürmek isterseniz yapmanız gereken şey ; 1. Dinsel faktörleri , 2. Etnik faktörleri , 3. Ekonomi faktörlerini kullanacaksınız

  Osmanlının son yıllarında etnik faktörler kullanılarak Osmanlı tebası olan vatandaşlar birbirine düşürülmüştü. Bulgarlar , Yunanlar , Araplar…

  Dinsel faktörler dünyanın pek çok ülkesinde parçalama amaçlı olarak sıklıkla halen kullanılmakta. Ülkemizde özellikle son yıllarda bu konu üzerinde yapılan çalışmalar olduğunu gözlemliyoruz.

  Ekonomik faktörlere gelince , bireysel gerçeklik olarak karşımıza çıkan fakirlik olgusu kişilere vaad etme veya küçük yardımlarda bulunarak minnet duygusu oluşturma şeklinde uygulanıyor. Siyasi amaçları gerçekleştirmede en güçlü faktörlerden biri. Abd Irak’ın altını üstüne getirip , tüm yaşamsal ekonomik varlıkların üzerine oturdu. Önce kendine muhtaç hale getirdi. Şimdi kızılhaç , üzerinde kendi logolarının bulunduğu yardım paketlerini dağıtıyor halka. Öncek vur , öldür, elini kolunu kes , ekonomi kaynaklarını kurut kendine muhtaç et , her şeylerini al…Daha sonra ekonomik yardım adı altında kendine bağımlı hale getir. Ülke kaynaklarını ise sonuna kadar sömür ve bittikten sonra da Afrika ülkelerine yaptığı gibi, sırtını dönüver gitsin.

  Siyasi kadroların değişme zamanı geldiğinde iktidarların genellikle yaptığı da en son madde de sayılandan başka bir şey değildir. İnsanlar fakirlik içine sokulup muhtaç hale getirildi , sonra dört yılda bir yapılan yardım paketleriyle minnte duyguları sömürüldü.

 30. yunus said

  selamun aleykum
  eger bu anlatılanlar gercekse kı ben gercek olduguna ınanmak ıstemıyorum.bu ınsanlara ılk önce ınsan dememelıyız sonrada asıp bu vatan topraklarına degıl gıdıpte amerıkan topraklarına gömmemız gerekıyo bu haınler bızden alıp dagda mermı yakıyosa Allah hepsı lanetlesın kı saten lanetlıler.
  alısverıs yapmayalım yapanlarıda uyaralım
  saygılar sevgıler

 31. saim çokçalışkan said

  DERLENMİŞ YAZIYI OKUDUM DA, YARATILMIŞTAN KORKMAYAN AMA ALLAH DAN KORKAN BİR PORTRE ÇİZİLMİŞ…. BENCE ADAM ÇALIŞMIŞ VE KAZANMIŞ…. SİZDE ÇALIŞIN KAZANIN… VERGİSİNİ VERİYORMU? HERKESE UCUZ MAL TEDARİK EDİYOR MU? BİR DE BU MİLLETE ZULUM YAPMIŞ MI? YAPMAMIŞ MI? BEN BUNA BAKARIM….

  HERŞEYDEN ÖNCE MÜSLÜMANLARA ZULMEDENLERE PARA KAZANDIRMAYIN..

  KİPA YA FİLİP MORRİSE LEVER KİMYAYA DESDEK OLMAYIN.. MÜSLÜMAN ŞİRKETLERE DÜŞMAN OLACAĞIMIZA Y A H U D İ ŞİRKETLERE DÜŞMAN OLALIM VE MALLARINI ALMAYALIM..

  SENİN KAZANDIRDIĞIN HER KURUŞ GAZZE DE KURŞUN OLARAK MÜSLÜMANLARA GERİ DÖNÜYOR… ABD DE YAHUDİ LOCASINDA PARMAK OLUYOR….

  BUNLARI DÜŞÜNELİM.

 32. Yunus Rahat said

  Arkadaslar hepsi guzel hos da boyle her anlatilana inanmayin tek tarafli bakiyoruz meselelere cunku aleyhinde dusunulen insanlar var birileri anlatiyor sanki oyleymis kesinlikle yalan aslini iyi arastirin verdiginiz karari birde o kisiden dinleyin ondan sonra konulara tekrar bakarsiniz.

 33. boş öylesine

 34. abdülkerim fettah said

  nefsin icin degil allah icin konuşun böyle allah dosdu ailenin evladına kimse laf söylememesi lazım.

 35. vatan evladı said

  yahu birtiürlü anlamıyorum bu yazılanlara inanmıyorsanız yakın tarihi bi araştırın aşıırı fanatik olmuşsunuz bu insanlara allah dostu die hitap ediyorsunuz
  en azından şunu düşünün 2002 seçimlerine borç alarak giren bir kişi üstelik seçimlerden hemen sonra oğlunu burs alarak amerikaya okumaya gönderiyor ve mezuniyet hediyesi olarak gemicik hediye ediyor üstelik oğlu askere gidemicek çünkü çürük
  ya bu nasıl bir zihniyet utanıyorum artık herkezde bu vatanın ya yarısı cahil yada hayin
  oğlumun adını ali koyamamaktan korkuyorum

 36. ismail dönmezoğlu said

  yahu ayıptır bu insanları müslüman tarikatcı kurt diye yaftalayıp vatan haini ilan etmişsiniz yok dedesi şuymuş ebesi buymuş resmen bölücülük yapılmış insanları birbirine bağlayan en vazgeçilmez dinamik dindir osmanlı asırlarca bu dinamikle ayaktakaldı ve bizde rusyadan bölünen bir ülke değiliz durumdan çokça rahatsız olan terki diyar etsin ama kalacaksada fitne çıkarmasın elinsaf

 37. ismail dönmezoğlu said

  ha ayrıyeten bu vatan için can verdik diyen arkadaşlarımız olmuş şehadet kavramının ne olduğunu iyce bi araştırın derim dökülen kanlar dini mübini islamı yüceltmek içindi o kanları vatan toprağının her yerindeki insanlar döktü

 38. betül said

  bu adam şerefsiz ya ben BİM DEN alşıveriş yapmıyorum sizde yapmayin …..

 39. arkadaşlar ben bedirhan aşireti mensubuyum.cumhuriyet tarihinden bu yana anlatılanlar ve araştırdığım kadarıylan sadece ruslara karşı bu vatan için savaşan dört dedemin şehit edildiğini biliyorum ki bunların kahramanlıkları kulaktan kulağa anlatıla gelmiş.Çanakale de ölenleri,askere gidip mayınlara basıp şehit olanlarını da saymıyorum.senin deden ölmüşse benimkide ölmüş.senin kardeşin mayına basmışsa benimki de basmış,o zaman eşit haklara sahibiz demektir.Eyer bu vatan topraklarında bir iç hesaplaşma varsa bunun nedenini ,yaratığınız o radikal millyetçiliğinize,birilerinin nefretini,çıkarını,ergenekonculuğunu kendinize maya olarak görmenizdendir.neden ergenekonculara astım kestim yapmıyorsunuz çünkü…Bu aşiretin liderleri yıllarca bu ülkeye hizmet etmişler.o kadar yönetici bu aşiretten çıktı hiç kimsenin devlete karşı resmi,ıspatlı bir hatası olmamıştır.Cüneyt ZAPSU ABD ile ticaret amaçlı iş birliği yapınca size göre bu durum vatan haini sayılıyor ise o zaman kendinizi bir eleştirin.Çok yakın tarihte ABD filosunu denize dükmek isteyen,ABD ebperyalizmine karşı mücadele gösteren Deniz Gezmişleri niye vatan haini ilan edip idam ettiniz.Şimdi size soruyorum;sizler hangi tarafın enkazısınız.Önce tarafınızı belirleyin.Bir şeyleri araştırmadan sorgulamayın.Zaten bu ülkede yönetim hep haklı,baş kaldıranın baş kaldırı nedeni sorgulanmadan hep haksız kılınıyor.Gerçek demokrası,adil düşünmek,islami düşünmek eyer sizin dediğiniz şekilde ise o zaman ben size söyliyeyim sizin bu dünyada adaletiniz HZ.Ömer’inkinden üstün ve islami düşüncenizin mükemelliğiylen cennette mekan garantilemişsinizdir.Bir yazara ya da bir brokrata ya da birilerine gebe kalmadan ne zaman objektif,tarafsız düşünmesini öğreneceksiniz…

 40. kurtlar vadisi said

  kurtlar vadisi pusuda cevat akarsu var onun kardeşi vardı cavit akarsu öldü işte bu adamdır o cuneyt-cavit zapsu-akarsu siz karar verin

 41. murat soylu said

  ey birbirinizin leşiyle beslenen itler sizi topunuzun ……

 42. kemal kılıçdaroglu said

  Merhaba arkadaşlar bizat ben biliyorum ve bilğilernize sunuyorum başbakanlık personelı olarak gördüklerım mide bulandırıcı cüney zapsu gitti şimdi mücahit aslan var başbakanın baş danışmanı ve ulak olarakta hamza yoldaş var odaa mucahit aslanın yardımcısı.

  bir mahkemeye mudahalemı olucak hamza allahın aslanı koş savcıya ver talımatı bır yerde bişeymı verılecek valıye el yazızıyla emirr götür okut hemen
  valilereee neler nelerrr varrr bu adilerdeee

 43. MEHMET said

  elıne koluna saglık CUNEYTCIGIM ALAH senı basımızdan eksık etmesın amınnn

 44. poyraz said

  bu millet bence fazlasını hakkediyor bir kere başa getirdiniz neden bir kez daha başta bunlar uyanın artık bir kez daha bunlar devleti yönetirse bizi kimse kurtaramaz hiç oy vermedim vermemde eğer biz 1 ton adi kömüre kendimizi satarsak bunlar bizim kanımızı bile şırıngasız alırlar aaaah büyük lider atatürk aaahh turan güneşi başbuğum görün halimizi allahım sen bilirsin yardım et bize hainlere fırsat verme bu karadeniz hırçındır bir gün taşarsa önüne hiç bir hain geçemez karadenizin çocukları içerde hainler dışarda yazıklar olsun allahın sevgi selamı üstünüze olsun

 45. selahattin said

  bakın millet, dostlar, arkadaşlar. orduda miting yaptınız oyları yine verdiniz. sizlere haktır bu işler. karadenizde hangi özel ve devlet yatırımı vardır? ben bilmiyorum. sizler biliyorsanız söyleyin. benim sitemim işte bundandır. gelmiş geçmiş hükümetlerde bir yatırımda bulunmadı. meclise bir tane karadenizden milletvekili göndermeyiniz.yani seçmeyiniz.bunlar böyle ettikçe size 4 veya beş senede geçen fırsatı degerlendiriniz.bakınız atatürk zamanında kurulan ilk kooperatif fisko ne oldu. gayeleri bu devletin tarımını bitirip elden çıkarmaktır. eğer tutarlı olursanız sizlere hiçbirşey olmaz.yeterki inanın.işte o zaman bak ayakta kalabiliyorlarmı. hani sivil toplum örgütlerimiz? bu halkı ayağa kaldıracaklar nerede. bizi üçbeş tane yandaş tefecilerin ellerinde bırakıyorlar.bunu hala anlamazsak devlet yarın silahsız olarak elden gidecektir bunu bilmiş olunuz!.

 46. Ilhan Kuruelma said

  Alman Körber Vakfi, Cüneyt Zapsu’nun Basbakanin danismani ve
  informasyon koordinatörü oldugunu resmi sitelerinde yazmis.
  Bu bilgiler alttaki gibi. Milletvekiline verilen
  “Cüneyt Zapsu adında bir personelin Başbakanlık Danışmanı olmadığı kayıtlarımızdan anlaşılmıştır.” seklindeki cevap dogru degil. Cevabi kim vermis ise suc islemis.

  Berater und Informationskoordinator des türkischen Ministerpräsidenten Recep Tayyip Erdo?an, Ankara; Präsident und Mitglied des Exekutivrats, International Tree Nut Council (INC), Reus; Mitglied, Türkisch-Amerikanischer Wirtschaftsrat (TAIK), Istanbul; Mitglied, Türkische Stiftung für Ökonomische und Soziale Studien (TESEV), Istanbul.
  Frühere Positionen: Präsident und Vorstandsmitglied, Azizler Holding A.S., Istanbul; Mitbegründer und Vorstandsmitglied der Partei für Gerechtigkeit und Entwicklung (AKP), Berater und Informationskoordinator des Parteivorsitzenden.

  http://www.koerber-stiftung.de/internationale-politik/bergedorfer-

 47. Sanzatu said

  Bu 1 numaralı vatan hayini . Zavalli Tayyipin efendisi Vatanı milleti soyan cıkarları ekonomik menfaatleri uğruna annesini bile satabilecek bidir.

 48. gülçin kaçar said

  Kurtlar sofrasında kuzu TÜRKİYEM

  Türkiye’m
  Kurtlar cakalar sofrasında
  Bir küçük kuzu
  Parçalanıyor
  Kimi ucuz işgücüne
  Kimi madenlerine (Altın+Bor,uzay sanayi,yeni silahlarda + Uranyum, nükleer enerjide V.S.)
  Kimi verimli topraklarına
  Kimi stratejik kıymetine
  Daha nelerine, nelerine
  Göz koymuşlar
  Doymaz aç köpekler
  Türkî’ye mi?
  Kaşık, kaşık yemeye çalışıyorlar

 49. türkiyem benim said

  BIRAKN BU LEŞ KARGALARINI AHH AHH DAHA NE GÜNLER GÖRECEZ SADECE CÜNEYT ZAPSUMU ARKADAŞLAR YA KABINEDEKI BAKANLAR YAA BAŞBAKANIN GİZLİ RESMI OLMAYAN DANIŞMANLARI MUCAHİT ASLAN,HAMZA YOLDAŞ SONRASINDA VS VS LER BUNLAR AÇÇ KÖPEK GİBİİ ÜLKEMİİ SATIYORR VE BİZDE HİÇ BİŞEY YAPAMIYORUZ

 50. pelin demirel said

  YA ARKADAŞLAR KIMSE BU CÜNEYT ZAPSU YA MUCAHİT ASLAN BEYFENDIYE HAMZA YOLDAŞ ADLI ULAGA DURR DEMİYECEKMİİ HAMZA YOLDAŞ TAN HABERSIZ IHALE VERILMIYOR KIMSEYE MUCAHIT ASLANDAN HABERSIZ KIMSE ATAMA YAPMIYORUM KİMM BİZİİ YÖNETİYORRR UYANN TÜRKİYEMMM UYANNNNNNN

 51. SİBEL CANİKLİ said

  KESİNLİKLE HAKLISINIZ PELİN HANIM

 52. gülçin kaçar said

  Milletin sırtına binmiş
  Sinti sülalesi yemiş, yemiş
  Doymayanlar familyasından
  Kanla canla beslenen
  Bir asalak

 53. gülçin kaçar said

  Milletin sırtına binmiş
  Sinti sülalesi yemiş, yemiş
  Doymayanlar familyasından
  Kanla canla beslenen
  Bir asalak

  a herf

 54. funda kanberoglu said

  YA HARBİDEN DE BİZİ KİMLER YÖNETİYO ARKADAŞLAR BAKSANIZA ÜLKENİN HALİNE ABD İLERİYE ERMENISTAN DAHİ İLERİ YE DOGRU GIDERKEN BİZİMKİLERE BAKIN SN BAŞBAKANIN ÇALIŞMA ARKADAŞLARINA BİR BAKIN CEMİL ÇİÇEKLER ÇİÇEKLERİ KURURTU MUCAHİT ASLANLAR MUCAHİTLERİMİ YEDİ BİTTİRDİ BİZİDE KEDİ YE CEVIRDI CÜNEYT ZAPSU BİZİM PARALARIMIZLA X5 LERE BİNİP EN GÜZEL ŞARAPLARI İÇTİ.HAMZA YOLDAŞ HAMZA YA KURBAN OL ÜLKENE YOLDAŞ OLACAGINA KİMLERE YOLDAŞ OLDUN.BUNLAR BAŞBAKANIN EN YAKINLARI AMA BAKSANIZ HİÇ BİRİNE İNSAN DAHİ DEMEZSENİZ BUNLARI BAŞBAKANLIK BİLE YALANLIYOR ABUZER YUKARDA NE DEMİŞ
  Alman Körber Vakfi, Cüneyt Zapsu’nun Basbakanin danismani ve
  informasyon koordinatörü oldugunu resmi sitelerinde yazmis.
  Bu bilgiler alttaki gibi. Milletvekiline verilen
  “CÜNEYT ZAPSU MUCAHİT ASLAN.HAMZA YOLDAŞ adında bir personelin Başbakanlık Danışmanı olmadığı kayıtlarımızdan anlaşılmıştır.” seklindeki cevap dogru degil. Cevabi kim vermis ise suc islemiş ama nasıl ıspatlanır devletin istihbarat gücü hamza yoldaş şa çalışıyo hamza yoldaş kime mucahit aslana gbt sorgusunda hepsının de sabıkası var mucahıt aslan 30 yakın hamza yoldaş 20 en kötüsü cuneyt zapsu nun hırsızlıktan 🙂 uyan türkiyemm uyannn

 55. mustafa kahraman said

  :)) daha neler neler çıkıcakk birazz bakıncaa anlarsınız ama birde şu gerçek var ülke elden gitmese bu adamlar ii çalışıyor bencee hani ne biliyim ben dışardan öyle görüyorum keşke o inandıgımız allah cc mucahıt aslanı hamza yoldaş i cuneyt zapsu yu tayip erdoganı taş ederde kurtuluruz.

 56. talip cankıran said

  siz ce cüneyt zapsu mu bu ülkeyı parçalayan sadece ya cemil çiçek başbakanın kapalı kasası mucahit aslan ya başbakanın en önemli ulagı hamza yoldaş bunlar işte bu ülşkeyi bölenler arkadaşlar başkaları degil

 57. hakan canturk said

  Merhaba arkadaşlar bizat ben biliyorum ve bilğilernize sunuyorum başbakanlık personelı olarak gördüklerım mide bulandırıcı cüney zapsu gitti şimdi mücahit aslan var başbakanın baş danışmanı ve ulak olarakta hamza yoldaş var odaa mucahit aslanın yardımcısı.

  bir mahkemeye mudahalemı olucak hamza allahın aslanı koş savcıya ver talımatı bır yerde bişeymı verılecek valıye el yazızıyla emirr götür okut hemen
  valilereee neler nelerrr varrr bu adilerdeee

 58. mustafa türk said

  şerefsiz zapsu allah belanızı versin topunuzun!!!!!!

 59. levent şöför said

  cüneyt zapsuyu yakınen tanırım demokrat parti istanbul ilbaşkanıydı o sırlar bende partinin şöförüydüm. yıl 2000 demokrat parti kongresi oluyor. partinin başına cüneyt zapsu getirlmek isteniyor. tabi korkut özalda onu destikliyor amaç cüneyt zapsu kazanıp partiyi tayyip erdoğna devir edecek. ama oyunlarını necmettin erbakan bozuyor kongure günü büyük bir gerginlik yaşanıyor cüneyt zapsu ve korkut özal kongre salonuna bile giremiyor. yalçın koçak ve adamları baskı yapıp tehdit ediyor. buna karşılık zapsu ve özal odadan çıkamıyor. o dönem demokrat parti ankara il başkanı hayrettin ayhan 150 -200 kişilik bir kalabalıkla salona geliyor ve zapsunun elinden tutup kongre salonuna sokuyor. tabi hayrrettin bey aşiret olduğu için karşı taraftan çıt bile çıkmıyor. ve seçimi zapsu kaybetti.

 60. babalayka said

  yahu nedir bu düzenin yanlıları böyle; vah hallerine (ölümde var) ben bunun gerekliliğini bukadar çok anlamamışlara sesleniyorum.sizin de öbür tarafta odun sayınız artıyor.ocağınızda ki ateşiniz sizi yakmakla kalmayacak budaklı tarafları canınızı çokkk yakacakkkk.sizi gidi biçare sahte düzenin insan müsvetteleri

 61. ekol hoca said

  hesap vakti gelecek nasıl olsa…

 62. şeref erdemir said

  hesap vakti hepsine geleck yatıp erdoga na da cüneyt zapsuya da mucahit aslan da hamza yoldaş şada hepsinee gelecek bu ülke kimleri dar agacına asmadıkı bunlarımı afedecek

 63. yavuz said

  bir turk olarak yapilan irkciliktan utandim.bu adamin yaninnda zikrettiginiz kisi ve cemaatlerin buyuk bi cogunllugu bu siteyi kuran buraya yazi yazan yonetten veya yaptiklarinizi yazilariyla destekleyenlerde en az yuz kat daha milliyetci ve devletcidir.milliyetciligi irkcilik sinirina goturuyorsunuz.bi mahaleden bir kopek gecmekle mahalle kirlenmez.herkes kemalist olmak zorunda degil ama yasadigi devleti savunan devletci olmali ustad Necip fazil gibi.cemaatler bu milletin cimentosu onlar olmazsa bugun turkiye diye bisey olmazdi.bu yaziyi yazanlar gibi gotune levis pantolon giyip karnini mcdonaldada doyuruk susuzlugunu cola ile geciren ondan sonra meydanda laf ebeligi yapan insanlar yetistirmiyoruz.biline

 64. gülçin kaçar said

  Haber spikeri Mehmet Ali Birant beli ki ihtiyarladı
  Adam korkak Yahudilere şahin diyor güvercin diyor
  Yahudilerin ne denli korkak olduğunu dünya âlem bilir oysa
  Hitlerin onlara yaptıklarına gıkları bile çıkma dI hem de milyonlarcasının
  Mehmet Ali Birant efendi sen ne konuştuğunu iki kere düşün
  Ya o bizim elciye ne demeli
  Adama hakaret ediyorlar o sırıtıyor
  Madem anlamıyorsun denileni ne sırıtıyorsun
  Sen nereye oturduğunu görmedin mi?
  Sen koskoca Türkiye”yi temsil ediyorsun orada
  Senin acizliğin yüzünden Türkiye”yi küçük düşürmeye ne hakkin var
  Ayakta dur oturma alçaklara
  Sen hemen istifa et
  O gereken karizma yok sende
  Büyük elci

 65. Cüneyt zapsu tam bir amerikan köpeğidir ve vatanı satmak için elinden geleni yapior yani o.çoçugu bunlarınm sülalesi colunu cocugunu amerikalılar… bunların

 66. gülçin kaçar said

  BİZ NE İMİŞİZ BE ABİ
  Ne ışıklı milletiz
  Söndüre, söndüre
  Bir türlü karartamadılar
  Türkleri

 67. sfghjhk said

  zapsu aziz zapsuya inandım şerefimi kişiligimi dinimi ve nerdeyse ailemi kaybedecektim beni alevi guruplara karşı kullandıve sonra hata oldugunu anladım vaz geçtim beni bim aş aynı kişilerle işten bıktırmak politikası ile şürdüler tüm islam alemine sesleniyorum sakın aziz zapsuya inanıp inanç yolunda gitmesinler allah ve resulun yolundan ancak allah dostunu bulsunlar

 68. HARUN said

  BIYNUMUZDAKİ İPİ TUTANLAR BİRGÜN O İPLE NE YAPACAĞIMIZI İYİ BİLİYORLAR AMA BU MİLLET UNUTUR SANMASINLAR BUNLARI.
  EVİ CAMDAN OLANLAR BAŞKASININ EVİNİ TAŞLAYAMAZMIŞ.BİZİM EVİMİZ ÇELİKTEN KANLA ÇİFTE SU VERİLMİŞ ÇELİKTEN.TANRI TÜRKÜ KORUSUN

 69. hadi canım said

  anlamdığım birşey var bu kadar güzel bir haber yayınladınız kaynak verin necip fazılı mehmet zahit kotkuyu bile kattınız yuh ya bari mehmet akif ersoyuda yazsaydınız.

 70. goksen said

  ben bidaha bim den bişey almam adama bak neymıs o ole..

 71. gülçin kaçar said

  TEKELCİLER
  Birinci gün
  Herkes umutlu
  Haklar alınacak
  Onlarca gün geçti
  Ne hak alındı
  Nede
  Kimse
  Tekel işçisinin
  Farkına vardı.
  Olay mühür zamana uğradı
  Tekel işçisi
  Hak aramakta
  Hak değirmende diyor
  Şimdi
  Oy için taban yalayan
  Politikacılar
  Ne hakkı kardeşim
  Ben halkın parasını sana yedirmem
  Siz kimsiniz ben sizi tanımam
  Siz halk değilsiniz ki
  Ben o paraları
  Sülaleme yediririm
  Marka takılan aileme
  Marka olmasa giymez ve yemez keratalar
  Siz açsınız bunda benim ne sucum var
  Hadi kardeşim başka kapıya
  Yok öyle her ağlayana merhamet
  Taş gibiyiz biz taş
  Duygu salığın yeri yok lügatimiz de
  Böyle diyor politikacılar
  Bizlere göstermedikleri yanlarını gösteriyorlar
  Biz alıştırıldık
  Haksızlıklara.
  Kanıksadık olayları
  Rutin her olay bizim için
  Organ mafyası
  Doktorların bazıları canavar
  Para için
  Kesip biçiyorlar çocukları
  Rutin kimse tınlamıyor bile
  Bedava dağıtılıyor ekmek
  Bazen
  Bir birini eziyor millet
  Rutin oluyor böyle şeyler
  Türkiye burası deyip
  Gelip geçiyor millet
  Ya kaybolanlara ne demeli
  Rutin oda değil mi?
  Kimsenin umurunda değil
  Sadece tıklamalar önemli TV de internete
  Kaybolanların
  Ne önemi var
  Organları için
  Çocukları çalınanlar
  Arıyorlar kaybettiklerini sokaklarda
  Açlar
  İşsizler
  Feryat feryada
  Duyan var mı?
  Yok
  Her şey rutin olmuş
  Memleketimizde
  Egoistlik diz boyu
  Bu gün izle
  Bu gün duy
  Unutman için
  Yarın yeni olaylar
  Kapındadır
  Uyuşturulduk
  Uyuşuk olduk
  Milletçe

 72. gülçin kaçar said

  KARDEŞLİK
  Cebin delik
  Cepkenin delik
  Kevgire cevirmişler seni
  Be kardeşlik
  Miden delik
  Kalbin delik
  Eleğe döndürmüşler seni
  Be kardeşlik
  Beynini delmişler
  Beleğini silmişler
  Seni robota döndürmüşler
  Be kardeşlik

 73. gülçin kaçar said

  KIRK SENE VAY HALİMİZE
  Bunlar çocuk
  Oyuncak sandılar milleti
  Kırk sene sen fişledin
  Şimdi sıra bende
  Ben fişleyeceğim
  Bir kırk sene bu milleti
  Sen türbanlıları
  Ben başı acık olanları
  Yandık senin anlayacağın
  Yandık ki yandık
  Bunlar kafalarını yemişler
  Türbanlısı
  Başı acık olanı
  Bu memleketin insanı
  Adam kocamış
  Ama aklını başına alamamış
  Hani onun başı
  Ne demişti bir zamanlar
  Biz im için
  Ayrı gayrı tok
  Gâvur İzmir de bizim
  Doğudaki dadaşta
  Batıdaki efede, efendide
  Başı acık olanda, türbanlıda
  Bizim vatandaşımız
  Bizde ayrı gayrı yok
  Bu böyle biline
  Dememişimiydi
  Sultanımız efendimiz
  Şimdi
  Ne bu perhiz
  Ne bu lahana turşusu
  İntikamı kimden alacak
  Halktan mı ?
  Bu yarım akılı efendi
  Birlik olma zamanını
  En kritik noktasında
  Düşmana beklediği kozu verme
  Kendini topla
  Bilmiyorsan konuşmasını
  Susta mola sansınlar seni efendi

 74. gülçin kaçar said

  İNAN BAŞBAKANIM
  Sıra geldi köşe yazarlarına
  Sayın başbakanım
  Bu ne telaş
  Bu ne celal
  Siz kendinize güvendikten sonra
  Allaha inandıktan sonra
  Kimse size bir şey yapamaz
  Kim ne söylerse söylesin
  Kim ne yazarsa yazsın
  Kim ne hazırlıyorsa hazırlasın
  Sizin aleyhinize
  Allaha inancınız tamsa
  Kendinize güveniniz tamsa
  Size bir şey olmaz korkmayın
  Demokratik ülkelerde
  Böyle yasaklar yok
  Siz yasak koymuyor
  İnsanların ekmeklerinle oynuyorsunuz
  Yazarlarda
  Allahın isteğiyle hareket ederler
  Onlarında programı bu
  İnsanları Allah yönlendirir
  Olacak olan olur
  Siz yasaklarla bir şey engeli yemesiniz
  Siz bir dönüp geçmişinize bakın
  Neredeydiniz
  Nerelere geldiniz
  Unutmayın bunları
  Sayın başbakanım
  Allahtan büyük yoktur
  Yaşadıklarımız
  Hep onun programlarıdır

 75. gülçin kaçar said

  YERİNDE SAYANLAR
  İnsanlar yaşamda
  Üç kategoriye ayrılırlar
  Aşağıdan yukarıya çıkanlar
  Yukarıdan aşağıya inenler
  Birde
  Yerinde sayanlar

 76. fetulah gulen said

  uamrım allah tayyip erdogan ın cüneyt zapsu nun hamza yoldaş ın mucahit aslan nın hasan dogan nın belasını versin

 77. gülçin kaçar said

  TÜRKİYEMİN BAŞBAKANI
  Memleketimin başbakanı
  Bizim paradoks başbakanımız
  Sen nasıl bir
  İnsansın
  Sen nasıl bir
  Müslümansın
  Bir gün açılım diyorsun
  İnsan insandır
  Ayırım yok
  Bir diğer gün
  İnsanlara hakaret ediyorsun
  Hak arayana
  Yaygara yapma diyebiliyorsun
  Bir gün
  Çingene kullarını kucaklıyorsun
  Diğer bir gün
  Ermenileri sınır dışı ederim diyorsun
  Bir gün bakmışsın
  Anarşistlere af diyorsun
  Diğer bir gün
  Tekel işçilerine
  Su, gaz sıktırıyor
  Emrindeki polislerine coplatıyorsun
  Protestolara izin vermiyorsun
  Tehditler savuruyorsun
  Senin gemine binip
  Senin şarkını çağıranlar senden
  Geri kalan
  Cehenneme kadar yolları var mı diyorsun
  Ben seni anlamadım
  Seveyim
  Senden nefret mi edeyim
  Sen başbakanım
  Zamana zemine mi uyuyorsun
  Durmadan renk değiştiriyorsun
  Gelelim yaşam tarzına
  Elbisen, gömleğin, kravatın
  Saatin, ayakkabın, kokuların
  Gözlüklerin, arabaların
  Hepsi marka
  Yüz binlerce dolar
  Ya eşin çocukların sülalen
  Onlar çabası
  Hepsi marka takılıyor
  Bu milletin senden olmayanı ise sürünüyor
  Var mı böyle şey
  Müslümanlıkta
  Komşun açsa açıksa
  Bölüşü çeksin demez mi dinimiz peygamberimiz
  Yemene içmene
  Gezmene tozmana
  Bir sözümüz yok
  Ama sülalece
  Marka takılıp
  Millet açken işsizken
  Yüz binlerce dolar markalara yatırmanız hak mıdır?
  Oralara yatırdığınız paralar belki sizin kendi kazancınız
  Ama unutmayın
  Siz bir başbakansınız
  Milletin başına seçilirken
  Sözler verdiniz
  Refah getirmek için
  Marka giyinmek için orada değilsiniz
  Düşünün
  Bir kravatınıza
  Bir gözlüğünüze V.S.
  Verilen yüz binlerce dolarla
  Kaç aile geçinir
  Yerli malı giyinin ailecek
  Siz lüks takılamazsınız
  Ve sizi kimse ayıplamaz
  Marka giyinmediğiniz için
  Daha da yücelirsiniz halkın gözünde
  Bize hizmet etmek için orada olduğunuzu
  Bize gösterin
  Size bir GANDİ olun demiyoruz
  Yalnız bizden kopmayın o kadar
  Merhamet edin
  Sevin bizleri
  Kardeşlik aşılayın bize
  Yaşamınızla örnek
  Olun bizlere
  Bırakın başkalarından ödül almayı
  Biz sizi ödüllendirelim
  Başbakanım

 78. ulaaaaaan!sen kim oluyon da benim recep tayyip erdoğanıma laf etyon ülke uçurumdan döndü siz hala işkembeden konuşyonuz

 79. tekin cantürk said

  AMERİKAYA NE DİYE GİTTİLER NE İŞLER CEVİRDİLER ACEBA KAPATMA DAVASI DEDİLER.
  TUTMADI..
  BODOS..ANAYASA DEDİLER GİDİP İZİN ALDILAR GELDİLER ÖYLE YA HAMZA YOLDAŞ VAR İSTİHBARAT ONUN HAKINDA DOLANDIRICI DİYE FİŞLEME YAPMIŞŞ NE İÇİN ŞÜPHE ÇEKMEMESİ İÇİN BİRDE ŞEHİT ÇOCUGU OLUCAK.NİYE BU KARANLIK ADAMLAR HEPP KÜRT
  ADAMLAR.ELEŞTİRİ YAPAMIYOR HÜKÜMETE.YOKSA..ŞUUUUT..EE SIKIYSAA YAPINN HAMZA ABİ GELİR KULAGINIZI ÇEKER TAYİP ERDOGAN;IN SİLAHI BAŞBAKANLIGA GELMEZ HİÇ BİR BAKANLIKTA GÖRÜNMEZ BURNUNU KALDIRAN OLURSA HAMZA GEL AL BUNU GİTTT.ARTIK NE VERDİLERSE ATIYORUM İZMİR VALİSİSİNİZ AKP İKTİDARIYLA TERS DÜŞTÜNÜZ HAMZA YOLDAŞ HEMEN EN HASAS YERİNİZDEN AÇIGINIZI BULURR ŞUUUUUTTTT ARTIK NEREYEE GİDERSENİZZ
  EEE..ALLAHIN HER GÜNÜDE.YIKAMA YAĞLAMA SIKAR..O ZAMAN..GERİYE.DERİN !!! GAZETECİLİK KALIYOR.AT..TUT.TUTAMASANDAN.YUTAN OLUR.MÜTAREKE BASININ KAPIKULU ERLERİ.DÜŞÜNÜN.O ZAMANIN ..HAİNLERİNİ KİM HATIRLIYOR.HANİ ŞU MANDA İSTEYENLERİ.HOOP TARİH ÇÖPLÜĞÜNDE.AMA HASAN TAHSİNİ HERKES BİLİYOR.SİZDE..HOOP..TARİH ÇÖPLÜĞÜNE..ORAYA LAYIKSINIZ İŞTE BÖYLE BİR ŞEY EGEMEN BAGIŞ VE HAMZA YOLDAŞ

 80. abdurahman bey said

  Arkadaşlar her şey ii güzelde siz sn başbakanı mucahıt aslanı hamza yoldaş şı cüneyt zapsuyu egemen bagışı dolandırıcı ılan edıyosunuz pekı bu ülkeyoı yönetecek dürüst insan kım allah aşkına manşetle gelen manşetle meşhur olan tecrubesız becerıksız konuşmayı bıle beceremıyen kemal kılıçdaroglumu yoksa daha bir ev kurup aile olamayan aileyi yönetmekten korkan mhp devlet bahçelımı 🙂 komık olmayın allah sn başbakanımız başımızdan eksık etmesınn

 81. ali köse said

  cüneyt zapsu amerikan c.a.i. ajanıdır ve a.k.p.partisi kururulmadan önce r.t.e. yi amerikan büyükelçiliğine getirip ant içtirende odur amerikan menfaatlerine haklarına koruyacağıma diye yeminedende odur ve israilin ve kürtlerin böyle azıtmasından sorumlu dur bakmayın israil için atıptutuğuna savaş açmayıp gündemi kapatmayaçalışmasındandır.onlara hizmet etmekiçin gelmiştir.

 82. Erkan Yerlikhan said

  Yorumları tek tek okudum. yargılamak bana düşmez sadece arada kendini bilmez birkaç kişi küfür kafir konuşmuş. Siz bu insanları ne kadar tanıyorsunuzda yargılıyorsunuz. 20 yıllık iş hayatımda bir dönem zapsu ailesi ile çalışma şansına eriştim. Bu kadar insan sevdalısı hoş görülü başka bir aile tanımadım aradan gecen süre içerisinde kıymetlerini daha iyi anlamış bir insan olarak sadece lütfen diyorum hepinize! bu insanlar binlerce kişiye ekmek kapısı açıyor allah yardımcıları olsun yolları acık olsun karalamak çok kolay tanımak lazım…

 83. deniz said

  aynı zapsu nun amerikalı bürokratlara tayyip i kullanın sifonu üzerine çekmeyin o tam sizin istediğiniz kişi daha iyisini bulamazsınız dediğini unutmayalım

 84. halil ucar said

  adı üstünde

 85. BOZKURT said

  TÜRK’İYEDE Kİ TÜM TÜRK VE İSLAM DÜŞMANLARININ SONU GELECEK.

  YÜCE ALLAH TÜM TÜRKLERE HİDAYET VERSİN.

  YÜCE ALLAH, NİYETİ BOZUK OLAN TÜM TÜRKLERİ YOK ETSİN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

  TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR.TAPUSU: KANIDIR.

  TÜRK TÜRK OLDUĞU İÇİN OLAĞAN ÜSTÜDÜR. MÜKEMMEL’DİR. TANRIDAN OLMA, KURTTAN TÜREMEDİR.SOYU PEYGAMBERDİR.ASİL’DİR. ULUDUR. YÜCEDİR. TEK YARDIMCISI YÜCE ALLAH’TIR.YÜCE ALLAHIN VERDİĞİ GÜÇ VE KUDRETLE TÜM DÜNYA MİLLRTLERİNİ YENMİŞTİR. YENECEK’TİR.
  ÇİN’İ , ROMA’YI DELMİŞTİR. DÜNYAYI DELMİŞTİR. DELECEK’ TİRDE.

  EY TÜRK , ARTIK GERÇEK TÜRK OL!!!!!!!!!!ASLINA DÖN.
  SEN SIRADAN MİİLET DEĞİLSİN.

  TARİHİN :25 BİN YIL’DIR…

 86. BOZKURT said

  BİR DE ŞUNU UNTMAYALIM ARKADAŞLARIM. DÜNYA DA MİKROP BİTMEZ, BİTMİYECEK’TİR DE.
  ÇÜNKÜ BURASI İMTİHAN YERİDİR.

  BİR MİKROP BİTER YENİSİ BAŞLAR.

  ZATEN BÜTÜN BUNLAR YÜCA ALLAH TARAFINDAN YARATILIYOR.

  SEBEBİ İSE: İMTİHAN, HATTA DAHA PİSLİKLER DE OLACAK SEVGİLİ KARDEŞLERİM.
  TAM BİR ÇETİN İMTİHAN;ÇÜNKÜ BURA MÜSLÜMAN VE TÜRKLERİN GERÇEK YERİ DEĞİL. İNANAMAYAN , BİLDİĞİ HALDE İNANMAYAN KAFİRLERİN YERİ.

  AHİRETTE;

  KİMİ YANACAK, KİMİ CENNETE GİRECEK.
  YÜCE ALLAH ALİM ‘DİR. İNSAN BİR YERE GİTMEDEN NEREYE GİDECEĞİNİ ÇOK İYİ BİLİYOR. İSTESE DÜNYA CENNET GİBİ OLUR. AMA OLMUYOR.
  TAMAMEN YÜCE ALLAH TARAFINDAN , OLAYLAR LA ÇETİN BİR SINAV GEÇİRECEĞİZ,BİZDEN ÖNCEKİLER DE GEÇİRMİŞTİR. UNUTMAYALIM HZ. İBRAHİM ATEŞE ATILDI. ATILDIĞI YER HALEN İBRETLİK GÖL , YER : ŞANLIURFA DIR.HAZ. İBRAHİMİ YAKACAK OLAN ODUNLAR BALIK OLMUŞ, O BALIK TÜRÜ İSE DÜNYADA ÖRNEĞİ HİÇ YOK’TUR. AKILLI , VİCDANLI İNSANLAR BUNLARI DÜŞÜNSÜNLER, YA ATEŞE ODUN OLACAĞIZ YA DA SEVDİKLERİMİZLE BU GÜNKÜ GİBİ EBEDİ YAŞACAĞIZ. DÜNYA DA KÖTÜLÜKLERİN OLMASI ASLIN DA , MÜSLÜMANLAR İÇİN ÇOK İYİ,YÜCE ALLAH SEVDİĞİ İNSANLARA DERT VE ÜZÜNTÜ VERİR.ÇÜNKÜ KENDİNE(YÜCE ALLAHA YAKLAŞACAĞINI BİLİR. ÇÜNKÜ ÖYLE YARATILMIŞTIR. İNSAN) DAHA ÇOK YÜCE ALLAHA KAVUŞUYORUZ. ZATEN MÜSLÜMAN BİR İNSANIN , GERÇEK TE ONDAN BAŞKA HİÇ KİMSESİ YOK’TUR.ANNE VE BABA , YÜCE ALLAHIN SEVGİSİNDEN GÖL’DE SADECE BİR DAMLA’DIR.ANAM BABAM , HERŞEYİM SANA FEDA OLSUN , YÜCE ALLAHIM , GÜZEL MUHAMMED, YÜCE ALLAH İNSANLARIN KALBİNE BAKIYOR. ONA GÖRE YOL VERİYOR.DÜNYA DA DA , AHİRETTE DE,
  KİMİSİNİ AHİRETTE YANINA ALACAK.
  KİMİSİNİ ZEBANİLERİN YANINA VERECEK.

 87. İSLAM said

  GERÇEKTEN DE ÇOK GÜZEL YAZMIŞSIN BOZKURT KARDEŞİM.
  TAMAMEN KATILIYORUM.

 88. İSLAM said

  BOZKURT KARDEŞİM MÜKEMMEL YAZMIŞ

  SANKİ DÜNYAYI ÖZETLEMİŞ
  GERÇEK’TE DÜNYA BÖYLEDİR. ASLIN DA, SÜSÜ İSE:ZEVK, EĞLENCE, OYUNDAN İBARETTİR.

  AMA ASIL ÖNEMLİ , GERÇEK YÖNÜ SINAV OLMASI

  KİMİ YÜCE ALLAHIN YANINA

  KİMİ DÜNYADA Kİ GİBİ ZEBANİLERİN YANINA.

 89. yusuf said

  hedap günü var heeeeesssssssssssssaaaaaaaaaaaaaapppppppppppp………….

 90. Ahmet Türker ÇETİNCİ said

  Bu ikdidarın sonunu görmek istiyorum… Cem UZAN bunların yanında peygamber gibi kalıyor… İnsanın kanı donuyor.. Keser döner sap döner gün gelir hesap döner..

 91. sinan bulut said

  arkadaslar hadinizi asmayın elestirirkende adaletli olun.daha yorum yapmasını bilmiyorsunuz halende elestiriyorsunuz.kimlerin vatanı satıgı belidir.vatanı satanları gormek istiyorsanız ismet inunun ve arkadaslarının hayatına bakan . kurt hareketi deniliyor bre cahileri zaten turkiyenin ilk ismi turk ve kürt islam cumhuriyetidir. taki kurtlere kazık atılmadan evel ..

  yorum yaparken uslubumuza dikkat edelim galayane gelmeyelim .veselam

 92. İSTANBUL Üsküdarda’da, Galip YALÇINKAYA yönetimindeki Taekwondo,Aikido,Dans,Pilates,Yoga,Taichi,Step-Aerobik,Bale,Kardiyo branşlarının bulundugu ÜTİ SPOR KULÜBÜ resmi web sitesi. http://www.utispor.com

  tekvando ,taekwondo kursu ,aikido ,aikido kursu ,plates ,pilates ,plates kursu ,pilates kursu ,bale ,çocuklar için bale ,çocuklar için spor ,galip yalçınkaya , galip ziya yalçınkaya ,spor salonu ,spor

 93. gariban said

  doyamazsın ama bir kefen birkarış toprak yeter

 94. burhan kadıoglu said

  PELİN HNM YAZMIŞ YA ARKADAŞLAR BUNLARI BİZ BİLİYORUZ DA NİYE ADLİ MERCİLER BİLMİYOR ANLAMIYORUM YA HARBİDEN DE BİZİ KİMLER YÖNETİYO ARKADAŞLAR BAKSANIZA ÜLKENİN HALİNE ABD İLERİYE ERMENISTAN DAHİ İLERİ YE DOGRU GIDERKEN BİZİMKİLERE BAKIN SN BAŞBAKANIN ÇALIŞMA ARKADAŞLARINA BİR BAKIN CEMİL ÇİÇEKLER ÇİÇEKLERİ KURURTU MUCAHİT ASLANLAR MUCAHİTLERİMİ YEDİ BİTTİRDİ BİZİDE KEDİ YE CEVIRDI CÜNEYT ZAPSU BİZİM PARALARIMIZLA X5 LERE BİNİP EN GÜZEL ŞARAPLARI İÇTİ.HAMZA YOLDAŞ HAMZA YA KURBAN OL ÜLKENE YOLDAŞ OLACAGINA KİMLERE YOLDAŞ OLDUN.BUNLAR BAŞBAKANIN EN YAKINLARI AMA BAKSANIZ HİÇ BİRİNE İNSAN DAHİ DEMEZSENİZ BUNLARI BAŞBAKANLIK BİLE YALANLIYOR ABUZER YUKARDA NE DEMİŞ
  Alman Körber Vakfi, Cüneyt Zapsu’nun Basbakanin danismani ve
  informasyon koordinatörü oldugunu resmi sitelerinde yazmis.
  Bu bilgiler alttaki gibi. Milletvekiline verilen
  “CÜNEYT ZAPSU MUCAHİT ASLAN.HAMZA YOLDAŞ adında bir personelin Başbakanlık Danışmanı olmadığı kayıtlarımızdan anlaşılmıştır.” seklindeki cevap dogru degil. Cevabi kim vermis ise suc islemiş ama nasıl ıspatlanır devletin istihbarat gücü hamza yoldaş şa çalışıyo hamza yoldaş kime mucahit aslana gbt sorgusunda hepsının de sabıkası var mucahıt aslan 30 yakın hamza yoldaş 20 en kötüsü cuneyt zapsu nun hırsızlıktan uyan türkiyemm uyannn

 95. erol gürer said

  bazı şeyleri yazarkan kesinlik değerlerini bilmeden yazmaktasınız ..vebal altına giriyorsunuz..bir eldeki parmaklardakı parmakların uzunlukları birbirine denk olmadığı için bazı kurum ve toplulukların içinde çürük elmalar olabilir ve bu olaylar tümüne indirgenmemeli…eğer bu şekilde birileri iseler delillerle ispatlanmalıdır…teşekkürler

 96. said nursi hazretlerinin arkadaşlarından bu ülkeye zarar gelmez aksine vatana millete çok büyük yararları oldu

 97. davut said

  muslumanların tek dusmanı seytandır ve onun silik goruntusu yahudi donmesi masonlardır.bunların dinleri paradır tapınakları newyorktaki unlu borsa binasıdır.yeri gelir solcu yerı gelir dinci olurlar fakat en buyuk ozelikleri kan emici vampir tarzı ekonomik sistemleridir.cıkarları ugruna imaparatorluk yıkarlar. 10 zarar ettırır elde kalan 1i zafer diye bu insanlara yuttururlar.yeri gelir bop olur tum cografyayı hizaya sokmak icin once katleder sonra tek yerde toplarlar.ey iman edenler besbelliki seytan sızın apaçık dusmanınızdır.imanda kusur etmek niye

 98. munil said

  Suraya iki kelime yazip ataturkcu oldugunu soyleyip te bu ulke icin bir cop bile dikmemislere sesleniyorum, 70 yildir ulkenin anasini aglattiniz ataturk,cumhuriyet, halkcilik …vesaire yalanlarinizla,her nezamanki kurulmus duzeniniz bozuldu, caldiginiz cirptiginiz paralar gelmemeye basladi ozaman bagirip cagirmaya basladiniz….yani diyecegim isin asli ne laiklik,ne din dusmanligi, ne de ataturkculuk , asil dumen keyfinizin kacip ulkede eskisi gibi at suruyo olamamaniz,pkk nasil fasitlik yapiyorsa,sizde oyle fasitlik yapiyorsunuz….ataturkun ismini aginiza alipta adami yattigi yerdede rahat birakmiyosunuz…cok satilmis var bu ulkede cook…

 99. serafeddin saygili said

  selam

  Iyi yazmissiniz hersey güzelde bunlari hangi kaynaklardan aldiklarinizi yazmamissiniz rica etsem kaynak bilgi ismi verebilirmisiniz

  tesekkürler

 100. mehmet yaman said

  zapsunun ailesinin bu kadar köklü ve bu kadar said nursi gibi abdülhakim arvasi gibilerle beraber olması yeterli said nursinin hayatı ortada abdülhakim arvasinin hayatıda ortada allah razı olsun sizin sayenizde çok şeyler öğrendim.siz bu kadar saldırmasanın belkide bukadar ilgi duymıycaktım.

 101. Anonim said

  […] […]

 102. ataner ergül said

  YÜZSÜZ HAİN YOBAZ ÜLKEYİ SATIYOR ATALARI GİBİ

 103. Siyabend said

  GURUR duydum BEDİRHAN aşiretinden hele yazınızı okuyunca dahada gurur duydum KÜRT OĞLU KÜRT oldugumdan ania kodumun evlatları ÖRGÜTLERİN bölmesine gerek yok sizin gibi kahbe evlatları bölüyor zaten ülkeyi yazılara bak Kürt musa anter kürt bilmem ne KÜRTLER iyi kuyruk acisi vermis size anlasıLan nedir bu kürt düsmanlığı kürtler UZAYDANMI geldi ?? Kürtlerin sayesinde bir vatanınız oldu ASYADA at eti yiyip AT sütü içiyordunuz AT hırsızlığından kaçıp anadoluya geldiniz malazgirt savasında KÜRTLER size anadolunun kapısını ARDINA kadar acti simdi dagdan gelip bagdakıleri kovuyorsunuz siz ne utanmaz arlanmaz IRKSINIZ yaw ALLAH yüzünüze baktida MEZOPOTAMYA halkı ile tanıstınız BARBAR türkler INSANLIĞI gördünüz:))

 104. said gulen said

  siyabend sen nasil bir mahluksun! cahil amele… medeniyet fakiri k○hpe..sizler pisliksiniz! yasamaya bile hakkiniz yok! ha kürt ha orangutan..evrimlesemeyecek mahluklar olarak kalacak…bu topraklardan sike sike siktir olup gideceksiniz…asiretini mamunlar ziksin senin..feodal pic

 105. Hepimiz boşa kürek çekiyoruz. Bu 104 yorumdan anlaşılacağı üzere 1900 lü yılların başında başlatılan sonraları da CIA, MOSSAD hatta KGB tarafından ve içimizdeki hain medyatik kuruluşlardan hepimize nakşedilen ‘SUBLIMINAL BRAIN CONTROL’ oldukça başarıya ulaşmış durumda. Aferin bize! Daha çoook birbirimizi yiyeceğe benziyoruz. Uyanın yahu, hepimizi birbirimize düşürme planları başta yahudiler olmak üzere planlı programlı yapılmakta. Önümüze gelen gazeteyi, televizyon kanalını, radyo yayınlarını kontrolsüzce izlemeye devam edelim beyler, bayanlar. Tabii bir de gırtlağımızdan nasıl gıdalar geçiyor boşvermişiliğiyle beraber tarih sahnesinden yavaş yavaş silinme sürecine mi girdik? NE DERSİNİZ? BU KADAR KARMAŞIK OLAYLARIN CEREYAN ETMESİ, ARDARDA, BİR TESADÜFLER ZİNCİRİ Mİ DERSİNİZ?
  HAK İLE BATIL KIYAMETE KADAR MÜCADELE İÇİNDE OLACAĞI KESİN. DİNİ VE MİLLİ DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKMADAN FASİT DAİRE İÇERİSİNDEN ÇIKMAMIZ MÜMKÜN DEĞİLDİR. YIL 2013 ARTIK. VE ŞU HADİSE İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ ACIKLI TABLOYU ÇOK İYİ AÇIKLAR NİTELİKTE:

  ‘Enes bin Malik’ten işitildiği rivayet olunmuştur: Enes bin Malik bir gün insanlara şunu söylemiştir: ‘SİZLER, BUGÜN KIL KADAR İNCE GÖRDÜĞÜNÜZ MESELELERİ BİZ RESULULLAH (SAV) HAYATTAYKEN HELAK EDİCİ HATALAR VE SEBEPLERDEN SAYARDIK.’

  EVET DEHŞET VERİCİ BİR BEYAN DEĞİL Mİ??? ALLAH (CC) İSMİNİ DİLİMİZDEN DÜŞÜRMÜYORUZ AMA NE NAMAZ VAR NE ZEKAT… ENES BİN MALİK (RA) ONLARI DEĞİL DE BİZİ GÖRSEYDİ, SUSAR VE DERHAL DAĞ BAŞINA ÇEKİLİRDİ.

  ALLAH (CC) BİR AYETTE ŞUNU EMREDİYOR: ‘ÜMİTVAR OLUNUZ’
  BİR AYETTE DE ŞUNU BUYURUYOR: ‘SAKIN ŞEYTAN SİZİ ALLAH’IN RAHMETİNE GÜVENDİRİP KANDIRMASIN!’

  ÖLÜM DENEN GERÇEKTEN HİÇKİMSE KAÇAMADI, BİZ Mİ KAÇACAĞIZ!!! BİR DE ACİZANE KİŞİSEL DÜŞÜNCEMİ SÖYLEMEK İSTİYORUM: GEREK BAŞBAKAN OLSUN GEREKSE ŞEYH – ŞIYH OLSUN. NE KADAR DA ÇABUK BUNLARI KÖRÜKÖRÜNE DİNİN TEMSİLCİLERİ OLARAK GÖRÜYOR VE KABUL EDİYORUZ. ÇOĞU DAHA NAMAZ MESELELERİNİ HALLEDEMEDİKTEN SONRA BİZE NASIL OLUR DA DİN SATMAYA KALKARLAR?! ARTIK KENDİMİZE BİR DİNDAR MODELİ ARAMAYI BİLİNÇLİCE YAPALIM LÜTFEN.

  ÖNCE MUHAMMED’İ (SAV) TANIMAKLA BAŞLASAK NE DERSİNİZ????

 106. Pan Türk said

  Aslında bunlar, refaha giden bir Devlet’e karşı atılan nifak tohumlarından başka bir şey değil…Acaba bu yazının sahibi bu bilgileri nereden almış ve bu bilgiler ne derecede doğrudur bunları sormak lazım… Günümüz internet ortamı çok başarılı bir karalama aracı olarak kullanılıyor da o yüzden dedim hani …

 107. hasan said

  e bu kadar yorum üzerine insan ne diyeceğini şaşırıyo ama biraz sakin düşününce aslında hepsi bir sonuca varıyo pan türk güzel yazmış anlaşılan birilerinin ekmeğinin yağı azalmış hatta kesilmiş bu yüzden diğerlerinin yağına sulanıyo yedikrerinize sayın artık ben atatürkçüyüm yaftası yemiyo kardeşim ben senden daha atatürkçüyüm artık tek yapabildiğiniz uzaktan çamur atmak on yıllardır hep aynı taktik genede ben sizin gibi ağir konuşmayacam milyonlarca insana koyun demenize rağmen ben diyorum ki allah kalbinize hidayet nasip etsin (bu duayı inanın kendi menfaatimi düşünerek ediyom çünki sizin şerrinizden başka türlü kurtuluş yok

 108. faruk said

  din üzerinden vurula vurula yorulduk,bıktık.benim dinim üzerinden içimize hainler giriyor darbeyi vuruyor.hepsi türk düşmanı.türk ü yok edersen islamı sahipsiz bırakırsın.zaten onlardabunu yapmaya çalışıyor.ancak şu dindar görünüp ben türk üm deyince vay sen bölücü faşitsin diyenlere okadar kızıyorum ki,hiristiyan olup o sahte müslümanlara hesap sorasım geliyor.hainleri cezalandırmanın her yolu mübahtır.ki o türk ün kıymetini anlasın.kanını islam için bu kadar akıtmış türkten başka bir millet gösterebilirmisiniz.işte atatürk müslümanlık adı altında vatanını satan dönmelerden ,işbirlikçilerden kurtulmak din le devlet işlerini bir birinden ayırdı ki türk artık bu mevzuda daha fazla ihanet yaşamasın.ey islam görünüp türk e söven hainler damarlarımızdaki kan hala mevcuttur.vatanımız için ölmeye öldürmeye hazırız.atalarımız küllerinden nasıl doğdu ise yeniden doğmaya hazırız.bizi ne kadar zorlarsanız üstümüzdeki ölü toprağı o kadar çabuk atarız.isnın da,musanın da,muhammedin de hakkını ancak biz veririz ve birini diğerinden üstün tutmayız.bir günden bir haftaya,bir haftadan bir aya çıkardınız kutlu doğum haftasını sizin gerçekten iman ederek bunu yaptığınıza inanmak isterim ancak size inanmıyorum.türk ü yok ederek kul hakkı yemiş olursunuz.kırım hanı bölü giray viyana kuşatmasın da arkadan saran sırp askerini tepeden seyretmiş ve saldırmamış.ey osmanlı şimdi kırım hanının kıymetini anla demiş.sizde kırım hanı gibi sonunuzu böyle hazırlamaktasınız.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: