Vatan Hainleri!

Türk’ün Ekmeğini Yiyip de Türk’e kılıç Sallama!!

100 AKP GERÇEĞİ

Posted by vatanhainleri Ağustos 15, 2007

RTE: “Irak’ta savaşan ABD’li kahraman bay ve bayan askerlere, en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en kısa zamanda dönmeleri arzusuyla dua ediyoruz.”

Not: Buradaki tüm maddeler, doğruluğu araştırılarak hazırlanmış, bu konuda hassas olunmaya çalışılmıştır.

İftiracı konuma düşmekten Allah’a sığınırız.

1. Başbakan Erdoğan bir Amerikan gazetesine yazdığı makalede Irak’a savaşmaya giden ABD’li askerlere dua etti:
“Irak’ta savaşan ABD’li kahraman bay ve bayan askerlere, en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en kısa zamanda dönmeleri arzusuyla dua ediyoruz.”
“We further hope and pray that the brave young men and women return home with the lowest possible casualties, and the suffering in Iraq ends as soon as possible.”
By Recep Tayyip Erdogan
The Wall Street Journal
March 31st, 2003

2. Dışişleri Bakanı Gül “Dünya barışı için, barışı korumak için, son 50 senede dünyada en çok Amerikalılar kendi çocuklarını feda etmişlerdir.”dedi. (http://www.milliyet.com/2006/05/16/siyaset/siy03.html)

3. Yirmibeş İslam ülkesinin sınırlarını değiştirip hepsini Irak gibi yapma projesi olan ABD kaynaklı BOP’la ilgili Sayın Gül’ün görüşü: “Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) Türkiye’nin dış politika ilkelerine uygun. ABD ile hareket ediyoruz. Amacımız İslam ülkelerine özgürlük ve demokrasi getirmek.” (http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=181295)
Not: Vatandaşlarımızın % 72’si BOP’u tehlikeli görüyor.(25.07.2004 – Yeni Şafak)
4. Diyanetten Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Aydın diyor ki:
“Ben Avrupa’ya gittiğimde kiliseye çok giderim, büyük zevk duyuyorum.”
(II. Din Şurası Tebliğ ve Müzakereleri cilt:2 sayfa:375)

5. Diyanetten sorumlu Devlet Bakanı yapılan Sayın Mehmet Aydın, İslam dinini Müslüman olmayanlara tebliğ etmeye ‘en DİNSİZCE hakarettir’ dedi:
“Bazı müslüman kardeşlerimiz diyor ki yahu bir fırsat düştü, müslümanlığı anlatalım hıristiyanlara; Allah belki hidayetini gösterir. (Diyalog çalışmalarında)… işin ucunda bilmem adam kazanmak, üye kazanmak varsa, açıkçası bu bir din mensubuna yapılacak en DİNSİZCE bir hakarettir.” (II. Din Şurası Tebliğ ve Müzakereleri cilt:2 sayfa:322)

6. ABD Savunma Bakan yardımcısı Paul Wolfowitz: “Biz Irak’a müdahale konusunda tereddüt ediyorduk, Tayyip Erdoğan bize cesaret vermiştir.” (Irak işgalinden üç ay önceki Türkiye ziyareti esnasında yaptığı açıklamadan.)

7. Erdoğan, AJC örgütünden bugüne kadar “cesaret ödülü” alan 10 kişi içinde Yahudi olmayan tek kişi.
Tayyip Erdoğan’a “cesaret ödülü” veren “American Jewish Congress” (AJC) adlı kuruluş, WJC’ye bağlı. Theodore Herzl tarafından Dünya Musevilerini bir “ulusal yurda” kavuşturma amacıyla 19. yüzyıl sonunda kurulan “World Jewish Congress” (WJC) İsrail devletini kurmakla amacını gerçekleştirmiş bir Yahudi teşkilatıdır. Daha önce AJC tarafından 10 kadar kişi ödüle lâyık görülmüştü; bunlar arasında İsrailli veya Musevi olmayan tek kişi Tayyip Erdoğan. Listede İsrail’in önemli bütün başbakanları var. Türkiye başbakanına bu ödülün verilmesi de, verildiği mekân da anlamlı: HSBC bankasının New York merkezi… (http://www.yenisafak.com.tr/arsiv/2004/SUBAT/05/tkivanc.html)

8. Bush, Erdoğan’a “Sen ne harika bir adamsın” dedi. (You are a great man) Kasım 2004

9. Çeçenler Rusların dilinde terörist. Erdoğan 3 Kasım seçimi sonrası AKP genel başkanı olarak 170 kişilik heyetle ziyaret ettiği Rusya’da teröre karşı işbirliğinden söz etti.

10. Erdoğan genel başkan sıfatıyla gittiği Çin’de de şöyle dedi:
“Tek Çin anlayışını destekliyoruz. Çin’in toprak bütünlüğü konusunda Türkiye’nin herhangi bir tereddüdü yok, saygısı vardır. Terörün dini, milleti, ırkı olamaz.”
(Çin, işgal ettiği Doğu Türkistan’ı kendi toprağı sayıyor. Özgürlük mücadelesi veren 30 milyon Uygur Türkü kardeşimize de terörist diyor. Tayyip Bey’in sözü bu manada nasıl değerlendirilecek?)
(Tayyip Erdoğan, diline pelesenk olduğu üzere, Pekin’de de “Han, Mançur, Moğol, Doğu Türkistanlı, Tibetlisi ile Çin bir büyük mozaiktir. Bu da büyük zenginliktir” demeliydi (!) alıntı)

11. Yurtdışı turları ve ilginç temasların ardından Erdoğan, milletvekili oldu. Aradan dört buçuk yıl geçmesine rağmen AKP “Acil Eylem Planı”nı bile tatbik edemedi.

12. Kuzey Irak’ta askerlerimizin başına çuval geçirildi. Buna ciddi hiçbir tepki gösterilemedi.

13.Üstelik ağır ve ciddi çuval olayı sonrası “ABD’ye nota verecek misiniz?” sorusuna başbakan şöyle veciz(!) bir cevap verdi: “Bu müzik notası değil. Öyle aklınıza her estiğinde verilmez. Ağırlığı ve ciddiyeti vardır.” (http://www.hurriyet.com.tr/agora/article.asp?sid=1&aid=2257)

14. Erdoğan’dan enteresan bir açıklama: “Amerika’nın düşündüğü Büyük Ortadoğu Projesi var ya, Genişletilmiş Ortadoğu Projesi; Diyarbakır işte bu proje içinde bir yıldız, bir merkez olabilir. Bunu başarmamız lazım.”
(15 Şubat 2004, Kanal D, Teke Tek Programı) 18.02.2004. Hürriyet Gazetesi, sayfa: 20.

15. Sözde Ermeni Soykırımı meselesinde Dışişleri bakanlığı, yetersiz kaldı. Üstelik Sözde Ermeni soykırım yasasını kabul eden ülkelere yenileri eklendi: İsviçre (2003), Slovakya (2004), Hollanda (2004), Polonya (2005), Litvanya (2005), Arjantin (2006)…

16. 1 Mart Tezkeresi reddedilmesine rağmen, bir genelgeyle, ABD’nin savaş araç-gereçleri Türkiye üzerinden nakledildi.

17. İsrail’in talebiyle ve onun güvenliği için, kamuoyuna rağmen Lübnan’a asker gönderildi.

18. Başbakan Erdoğan, İspanya Başbakanıyla beraber Medeniyetlerarası İttifak(!?) eşbaşkanı oldu. (Medeniyetler arası ittifak, Dinlerarası diyaloğun diğer bir ismidir.Gösterilen tepkiden dolayı, medeniyetler arası ittifak ifadesi kullanılıyor.)

19. Başbakan Erdoğan, BOP’un da (Büyük Ortadoğu Projesi) eşbaşkanı oldu. İkinci başkan, Bush.

20. Erdoğan, Gül ve bakanların baskısına rağmen 1 Mart tezkeresine ‘hayır’ diyen milletvekilleri, 22 Temmuz seçiminde aday gösterilmediler.

21. Tezkereye ‘evet’ denmesini isteyen Erdoğan “Her zaman ‘hayır’da hayır yoktur. Rahat olun, gelişmeler kontrolümüzde” dedi.

22. Erdoğan, tezkere geçse de geçmese de ABD’nin harekatta kararlı olduğunu belirterek, Türkiye’nin 2003 yılı içinde 73 milyar dolar borç ödemesi olduğunu söyledi ve tezkerenin çıkmaması halinde Türkiye’nin ekonomik olarak çok sıkıntıya gireceğini ifade etti.
(Hatta Erdoğan’ın “Tezkereye hayır diyen, bana hayır demiş olur”… “Tezkere geçmezse memur maaşlarını ödeyemeyiz” dediği ifade edildi.)

23. Devlet Bakanı Ali Babacan, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ve Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış, tezkerenin yararlarını sıraladı: “ABD ile her platformda stratejik ortaklığımız artarak gelişir.”
(Irak’a ve Iraklılara yapılanlar da mı?)

24. AKP önderleri tezkerenin geçmemesi durumunda olacakları da hatırlattılar:
“Tezkereyi reddetmemiz Müslüman ülkelerden destek bulsa da dünyada etkili bir güce sahip olan Yahudi lobisinin desteğini kaybederiz.”

25. Irak savaşında ABD’ye verilen destek, KREDİ pazarlığına dönüştü.
Bakanlar Kurulu toplantısı sırasında Başbakanlık’a giden Dışişleri Müsteşarı, ABD Büyükelçisi Pearson’ın getirdiği ABD önerilerini hükümetin onayına sundu. (http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=66614)
· Türkiye’nin asgari “6 milyar dolar hibe”, “20 milyar doları bulan kredi” ve “ticaret desteğini” içeren seçenek üzerinde durduğu, bu seçeneğin hibe bölümünü artırmak üzere pazarlık ettiği öğrenildi.
· 92 milyar dolarlık bir kayıp faturası gündeme getiren Ankara, 2003’te 25, sonraki dört yılda 15-17 milyar dolar desteğe ihtiyaç duyulabileceğini belirtti. ABD, Türk ekonomisini ayakta tutma güvencesi verdi.

26. CIA’nin işkence uçakları hava sahamızı ve hava limanlarımızı kullandı. (www.aksiyon.com.tr)

27. Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül açıkladı: “Irak savaşında ABD , İncirlik’i kullandı ve buradan 4 bin 990 sorti gerçekleştirdi.” (Vecdi Gönül’ün “Los Angeles World Affairs Council” adlı kuruluşun düzenlediği konferansta yaptığı “Avrasya’da değişen güvenlik ortamı ve Türkiye’nin stratejik önemi” konulu konuşmasından.) AA

28. Erdoğan ve Gül, 29 Ekim 2004 tarihinde AB Anayasası’nı imzaladılar. Nerede? “Bütün Türkler yok edilmeden Hristiyan dünyası rahat etmeyecek.” diyen Papa Cixtus’un (1585-1590) heykeli altında, manevi huzurunda…

29. AB müzakere haberi, Kızılay’da gündüz gözüne havai fişeklerle kutlandı.

30. Erdoğan “Küresel sorunlarla mücadelede dünyanın ABD’ye ihtiyacı olduğunu; Türkiye ile ABD’nin temel hedeflerinin örtüştüğünü” söyledi. (http://www.yenisafak.com.tr/arsiv/2005/HAZIRAN/11/p01.html)

31. AKP milletvekili Ömer Çelik, kadınları tecavüze uğrayan ve ülkesi işgal edilmiş Iraklı direnişçilere: “Katiller sürüsü!” dedi. (21.08.2004 – Vakit)

32. Erdoğan’ın danışmanı Cüneyd Zapsu, Amerikalılara Tayip Erdoğan hakkında, “Bu adamı kullanın!” dedi.
İşte American Enterprise Institute adlı düşünce kuruluşundaki konuşmanın teyp kaydı:
This man is an honest man. And he has his own beliefs and he is true to his beliefs. Please try to… I’d say “exploit”(sömürmek,istismar etmek, kendi çıkarına kullanmak) is a bad word, but kullanmak or use… (Zapsu burada Türkçe kullanmak sözcüğünü telaffuz ediyor ve İngilizce nasıl denir anlamında dinleyicilere bakıyor ve bir Türk dinleyicinin hatırlatması üzerine sözlerine devam ediyor) take advantage of this man. Because this person has so much credibility, because of his own beliefs in the Muslim world and he believes in the Western style democracy. I think instead of pushing him down, putting him to the drain, use… Here and in Europe you should take advantage of that. This is my offer… (http://www.milliyet.com.tr/2006/04/12/siyaset/axsiy02.html)

33. En büyük ortaklarından biri Yunan Kilisesi olan National Bank af Greece(NBG), ülkemizden banka satın aldı. ( Fakat aynı Yunanistan, Ziraat Bankası’nın Atina’da şube açmasına izin veriyor mu?)

34. Başbakan Erdoğan; “etnik, coğrafi ve dini temele dayalı ekonomik birliktelikleri, küreselleşme sürecinin reddettiği bir durum olduğu için, doğru bulmadığını” söyledi.Etnik denilen: Orta Asya Türk Devletleri. Coğrafi denilen: Komşularımız. Dini denilen: İslam Ülkeleri… (AB ile ABD bize yeter denilmek mi isteniyor?)

35. 4928 No.lu ve 15.07.2003 tarihli Çeşitli Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’da ‘cami’ kelimesi ‘ibadethane’ olarak değiştirilerek apartman kiliselerinin önündeki yasal engel kaldırıldı.
(25173 sayılı Resmi Gazete – Yayın tarihi:19 Temmuz 2003 Cumartesi)

36. Van Akdamar Kilisesi’nin onarımını Başbakan gizlice denetledi. ( Peki ama niçin gizli?..)
Erdoğan, Hakkari’den Van’a gelirken beklenmedik bir şekilde Van Gölü üzerindeki Akdamar Adası’na indi. Görevli bekçinin dışında hiçbir yetkilinin bulunmadığı adaya konan helikopterden inen Erdoğan ve beraberindeki bakanlar, Ermeni Kilisesindeki restorasyon çalışmalarını inceledi. Hakkari’den havalanan diğer 2 helikopter, Van Ferit Melen Havaalanı’na inerken protokol üyeleri bir süre Erdoğan’ın içinde bulunduğu diğer helikopteri bekledi.
(Yetkililer, Başbakan’ın Akdamar Adası ziyaretiyle ilgili ısrarlı soruları cevapsız bıraktı.) 21.11.2005
· Bu denetlemeden 16 ay sonra (Kur’an Kursu yıkımından 5 gün önce), onarılan kilisenin açılışı gerçekleştirildi.
3 yıl süren bu kilise tamiratının yaklaşık 3milyon YTL’ye (3 trilyon lira) mal olduğu belirtildi.

37. “Kur’an Kursu Yıkımı” ülke tarihinde bir ilk oldu.
Tarih: 3 Nisan 2007 ( Mevlid kandilinden 3 gün, Akdamar Kilisesi açılışından 5 gün sonra…)
Yer: Kasımpaşa ( Sayın Erdoğan’ın mahallesi…)
· Yüzlerce polisin hazır bulunduğu yıkımda cemaate biber gazı sıkıldı.
· Yıkımı Beyoğlu Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri yaptı.
· Büyük Piyale Kur’an Kursu, “yürütmeyi durdurma kararına rağmen” yıkıldı.
(30 günlük yürütmeyi durdurma kararı: İstanbul 5. İdare Mahkemesi. Esas No: 2007/647)
· Tüm ısrarlara rağmen yıkım için okullar kapanana kadar (2 ay) beklenmedi.

38. Kur’an Kursu Yıkımına şöyle gelindi:
· “Piyalepaşa Câminin etrafının açılması için Anıtlar Kurulu’nun kararıyla kursun kaldırılacağı” bildirildi.
· Dernek mensupları, aylar süren koşturmacayla ilgililerle görüştüler. “Bu kursta 1959’dan beri binlerce talebeye hizmet verildiğini, yıkımın yanlış olacağını, kendilerine proje ve imkân verilirse, kursu, câminin mîmârî yapısına uygun hale getireceklerini” söyledilerse de kabul ettiremediler.

39. Yıkımla ilgili tavırlar gittikçe sertleşti. Önce çözümden bahseden Bakan Mehmet Ali Şahin sonra tavrını değiştirdi. Zira parmaklar yukarıları işaret ediyordu. Şöyle ki:
· Dernek mensupları, vakıfların kendisine bağlı olduğu Bakan Mehmet Ali Şahin’le görüştüler. Bakan Bey, derhal İstanbul Vakıflar Bölge Müdürü’yle görüştü. Görüşme bittikten sonra da dernek mensuplarına, “Kur’an kursunun yıkımının yanlış olacağını” söyledi ve “Rahat olun” deyip uğurladı.
· Ancak Bakan Bey, daha sonra İstanbul’a bir geldiğinde, “Kur’an kursu binasının câmiyi kapattığını” söylüyordu.

40. Kur’an Kursunu yıkanlar, kursun kaçak olduğunu söyleyerek kamuoyunu yanılttılar. “Derneğe başka bir yer gösterdik kabul etmediler ” yalanını söylediler. İşte o yerler (!):
· Sinan Paşa Câmii’nin avlusundaki tamamlanmamış bina.
(Hem burası hakkında da yıkım kararı vardı; hem de yıkımdan sonra burayı da vermeyeceklerini söylüyorlardı)
· Kulaksız’daki Okçular Tekkesi ile Okçular Tekkesi’nin yanındaki top sahası.
(Bu iki yer daha önce Beyoğlu Belediyesi’ne verilmişti. Belediye “Buraya çivi bile çaktırmam” diyordu.)
· Sütlüce’deki Elif Tekkesi (Büyükşehir Belediyesi burayı da kesinlikle vermeyeceğini söylüyordu.)

41. Kur’an Kursunu yıkanlar KUL HAKKINA ne kadar dikkat ettiklerini göstermiş oldular.
Çünkü Kur’an kursunun bulunduğu vakıf arsası, dini ilimlerin okutulması için vakfedilmişti.
Vakfın dini hükmü şudur : Bir yer, ne şartla vakfedildiyse kıyamete kadar o iş için kullanılır.Vakfedenin istediği şart, Allah’ın emri gibidir… Bu vebalin altından kim kalkabilir?
Yıkılan Kur’an kursunun ne için yapıldığı hakkında tarihi kayıt: “Piyale Mehmed Paşa; cami, medrese, tekke, sıbyan mektebi, türbe, çarşı, hamam ve sebilden kurulu bir külliye yaptırmıştır.” (Beyoğlu Belediyesi Web Sitesinden)

42. İçişleri Bakanlığı’nın emri ile, Papa Jean Paul’ün ölümü dolayısıyla tüm yurtta bayraklar yarıya indirildi. İçişleri Bakanlığı, 8.4.2005 Cuma günü tüm resmi dairlerde gündoğumundan-günbatımına bayrakların yarıya indirilmesini istedi.
Emir örneği için: (http://www.istanbul.gov.tr/images/docs/emir.doc)
· Papa için Rusya’da bile bayraklar yarıya inmedi (!?) (Ortodokslar ya, o yüzden indirmemişlerdir…)
· Diyanet İşleri Başkanımız vefat etse hangi ülke bayrağını yarıya indirir?
· Türkiye’de Diyanet İşleri Başkanı vefat etse AKP bayrakları yarıya indirtir mi?
· Laik bir ülkede müslümanlar aleyhine Papa için bu ayırım niçin yapılır?
· Milli sembolümüz olan bayrağımızın yalnızca bir dinin ruhani lideri için yarıya indirilmesi, o dini kayırma anlamı taşımıyor mu?

43. Yeni Papa 16. Benedict’in sevgili Peygamberimiz’i eleştiren sözlerine ciddi bir karşılık verilmedi.
· “Muhammed kılıçla din yaymaktan başka ne yapmıştır…” sözünün alıntı olduğunu söyleyen papaya, hiçbir yetkilimiz “SAYIN PAPA, ÖYLEYSE PEYGAMBERİMİZLE İLGİLİ SİZİN GÖRÜŞÜNÜZ NEDİR?” diyemedi.

44. Önce Papa’yla görüşmeyeceğini söyleyen Başbakanımız, aksine Papa’yı uçağın merdivenlerinde karşıladı.

45. Erdoğan, “Yahudi karşıtlığı utanç verici bir akıl hastalığının tezahürüdür, katliamla sonuçlanan bir sapkınlıktır” dedi. (http://www.yenisafak.com.tr/arsiv/2005/HAZIRAN/11/p01.html)
Sorulmaz mı: İslam karşıtı papayı düşmanca konuşmasının ardından uçak merdiveninde karşılamak nedir?

46. Orman Bakanı Osman Pepe’nin danışmanı Tacettin Ural, yazmış olduğu kitaba “Papa Bir Puttur” ismini verdiği için bizzat Bakan tarafından istifa ettirildi.

47. AKP iktidarı, Danimarka’da yayınlanan ÇİRKEF KARİKATÜRLERE gereken tepkiyi gösteremedi.

48. Eyüp Belediyesi’nin Pierre Loti Kahvesinin bulunduğu tepeye “Eyüp Sultan Tepesi” adı verilmesi teklifi, Büyükşehir Belediye Meclisi ve Kadir Topbaş tarafından reddedildi. (14.02.2007 – Zaman)

49. Kapalıçarşı’da, Başkan Topbaş’ın misafiri yabancı belediye başkanlarına ilahi eşliğinde içki ikram edildi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ev sahipliğini yaptığı 4. Dünya Belediye Başkanları Zirvesi’nde toplantıya iştirak eden belediye başkanlarına 14.04.2007’de Kapalı Çarşı’da yemek verdi.
Birlikte Yaşamak Konseri adı altında ‘Demedim mi demedim mi? Gönül sana söylemedim mi?’ ‘Allahu Allah’ ve ‘Aşkın Ateşinde Yanalım Dost Dost’ isimli ilahiler söylenirken içkiler de su gibi aktı.
İslam ülkelerinden gelen Suudi Arabistan’ın Uhud Belediye Başkanı, İran’ın Tebriz Belediye Başkanı, Sudan, Nijerya, Endonezya gibi ülkelerden gelen belediye başkanları yemeklerini tamamlamadan Kapalı Çarşı’dan ayrıldı.

50. Erdoğan 2002 seçimi öncesi Of’ta şöyle dedi: “Türkiye’de 30’a yakın etnik grup ve 4 hak dine mensup herkesi kucaklıyoruz”. (http://www.yenisafak.com/arsiv/2002/temmuz/12/p3.html)
Erdoğan birden fazla hak din ifadesini 3. Din Şûrâsı’nda da tekrarladı: “Bütün gerçek din ve inançlar, insanlığı hayra, iyiliğe, güzelliğe çağırmıştır.” (21/9/2007 Vakit)
(Halbuki Kur’an’a göre tek hak din İslamdır. Bütün peygamberler İslam peygamberidir.)
Kur’an’da Hz. İbrahim için “Allah’ı bir tanıyan dosdoğru bir MÜSLÜMANDI” deniyor. (Âli İmran, 67)
Yine Şûrâ Suresi 13. ayette İbrahim, Musa ve İsa peygamberlere gönderilenle peygamberimize gönderilen dinin aynı olduğu ifade edilmektedir. Birden fazla hak din olduğu söylense de: “Allah katında din İslam’dır” (Âli İmran, 19)

51. Antalya’da Dinler Bahçesi açıldı. (Aralık 2004)

52. Şanlıurfa’ya da “Dinler Parkı” açmaya kalktılar. Urfalıların Dinler Parkı’na tepki göstermesi üzerine proje “Halepli Bahçe” adıyla değiştirildi.

53. Müslümanları belirli mahfillere şikayet eden Tayyar Altıkulaç’ı milletvekili ve TBMM Milli Eğitim Komisyonu başkanı yaptılar. (Altıkulaç’ın şikayetlerinin yer aldığı belge: Kenan Evren ve Konsey üyelerine sunulan Diyanet İşleri Başkanlığı Brifingi 1981, sayfa:77-80.)

54. İslami cemaatlerden kopan ve onlarla mücadeleye girişen bazı kişiler seçimlerde liste başı yapıldı. Hemde seçmen desteği olmamasına rağmen ve kitleleri küstürmek pahasına.
Bunlardan bazıları, aday adayı dahi olmadıkları şehirlere kontenjandan yerleştirildi.
Bu adayları istemeyenler; telefon, faks, mektup yoluyla tepkilerini AKP genel merkezine iletti; ama nâfile…

55. Camilerden elektrik ve su parası alınmaya başlandı. ( Oysa kiliseler bu parayı ödemiyor. )
İlginç olan, önceki hükümetlerin çekindiği bu uygulamaya AKP’nin 2005 yılında başlaması.
Derneği olan camiler, şu anda faturalarını ödemeye çalışıyor. Peki kiliseler ibadethane değil mi, niçin ödemez?

56. Yüzlerce talebe yurduna mülkiyetine bakılmasızın el koymak için yasa teklif edildi. Vakıf, dernek, hatta şahsa ait binaları işgal anlamına gelen korkunç maddeyi, tepkiler üzerine tasarıdan çıkarmak zorunda kaldılar.
( Tasarı yasalaşsaydı bu YURTLARI boşaltmayan kişi ve dernekler, mülki idare tarafından 3 ay içinde tahliye edilecekti.) (www.basbakanlik.gov.tr/docs/kkgm/kanuntasarilari/101-1262.doc) “Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” Madde 35
· Bu yasa teklifini cumhurbaşkanlığı ile ilgili MAĞDURİYET EDEBİYATI’na sebep olan süreçte verdiler.
(Birileri (!) AKP ile uğraşırken, “Bildiri mağduru(!) AKP”nin vazifesi dindar kesimle uğraşmak mı olmalıydı?)

57. AKP, gömleğini çıkardığı Milli Görüş’ü de terör listesine almıştı. ( Tabii ki yanlışlıkla!)
4 Nisan 2003 Cuma günü hükümet, “Türkiye-Almanya Arasında Terörizm, Örgütlü Suçlar ve Büyük Önemi Haiz Suçlarla Mücadelede İşbirliği Anlaşması”nı onaylanmak üzere Meclis’e sevk etti.
11 maddelik bu anlaşmada “Milli Görüş Teşkilatı” terörist örgütler arasında sayılıyordu.
Almanya Federal Cumhuriyeti (AFC) İçişleri Bakanı Dr. Otto Schily’nin 3-4 Mart 2003 tarihindeki Ankara ziyaretinde bu anlaşma karşılıklı imzalanmıştı. (Bir bakanımız, anlaşmayı okumadan imzaladığını söyledi.)Eh, gözden kaçmış…

58. Genelkurmay başkanı Özkök “İslam devleti de, İslam ülkesi de değiliz” dedi.
Başbakan yorumladı: “Kendi düşüncelerini söylemiş.” (Ama başbakanımız kendi görüşünü açıklayamadı.)
(Harp Akademileri Komutanlığı Yıllık Değerlendirme Konuşması, 20 Nisan 2005, Hilmi Özkök)

59. Erdoğan, yeni AKP genel merkezindeki motiflerin Yahudi sembollerine benzediğini kabul etti:
“Ankara Selçuklu medeniyetinin yansımaları olduğu bir ilimiz. Ayrıca Osmanlı’dan da mimari uslüba bağlı kaldık, bunun yanında cumhuriyet çizgilerini katarak bu hale getirdik. Selçuklu yıldızları, Yahudi yıldızlarını da çok andırıyor.”
(http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=248953)

60. AKP’li Belediye Başkanı Kadir Topbaş: “Ayasofya turizme açılmış, tekrar camiye çevirelim demek gereksiz bir polemik.” dedi. (29 Şubat 2004 – Pazar Postası)

61. Erdoğan, Rotaryen toplantısına katılan ilk başbakan oldu.
· Ali Babacan da masonik bir kuruluş olan Bilderberg toplantısına katıldı.
Vakit Gazetesi, 17.05.2003 (Yorum yok; çünkü orada neler konuştuğunu bilmiyoruz…)

62. ‘AKP, sulandırılmış İslam projesiyle geldi’ iddiasını haklı gösteren bir olay:
Başbakanın başdanışmanı Cüneyt Zapsu’nun eşi, kadın-erkek aynı safta namaz kıldı.
Beyza Zapsu “Cuma’yı ben kıldırayım. Türkiye’de bir ilk olsun.” dedi.

63. Türkiye’de ilk defa Siyonizm konferansı yapıldı. Theodor Herzl, Milli Kütüphane’de anıldı. (7.12.04 – Vakit)

64. AKP’li belediye başkanı Kadir Topbaş, Hür ve Kabul Edilmiş Büyük Masonlar Locası’nın toplantısına katıldı. (14.12.2004 – Vakit)

65. Hür ve Kabul Edilmiş Büyük Masonlar Locası’nın üstadı Asım Akin 22Temmuz’da AKP’yi destekleme emrini masonlara tebliğ etti. Bu, uluslararası bir talepti. İşte masonların gerekçeleri:
“Şayet AKP’nin önü kesilirse, sıcak para ülkeyi terk eder ve ekonomik kriz gündeme gelir.” (http://www.acikistihbarat.com/Haberler.asp?haber=6721)

66. AKP’li Bülent Arınç, Rotaryanlara “Siz veren elsiniz, öpülecek elsiniz” dedi. Rotary rozeti takan Arınç, plaketini 2430. bölge Guvernörü’nün elinden aldı. (18.052003 – Vakit)

67. Türkiye Ermenileri Patriği II. Mesrob, 22 Temmuz seçimlerinde AKP’yi destekleyeceklerini açıkladı. (http://www.yenisafak.com.tr/politika/?q=1&c=2&i=48782&Ermeni/Cemaati/se%C3%A7imlerde/Ak/Partiyi/destekleyecek)

68. AKP’li Beyoğlu Belediyesi tarafından hazırlanan “Kültürleri Buluşturan Kent 22” adlı kitapta, alkollü içki teşvik ediliyor. (18.02.2004 – Vakit)

69. Umuma açık içkili yerlerin okullara uzaklığı 200 metreden 100 metreye indirildi. Turizmi teşvik kapsamında olan yerlerde ise mesafe şartı aranmayacak. (4.4.2004 – Türkiye)

70. AKP’den bir ilk: Gay ve Lezbiyen Filmleri Festivali’ne onay verildi. (27.09.2004 –Vakit)
“Outistanbul 1. Uluslararası İstanbul Gay ve Lezbiyen Filmleri Festivali”

71. Aile Sağlığı adı altında bazı okullarda “eşcinsellik” dersi verildi. Tepki gelince uygulama durduruldu. (16.03.2007 – Zaman)

72. Türkiye’nin ilk eşcinsel oteli açıldı. (31.05.2007 – Posta)

73. AB mevzuatına uygun Türk Gıda Kodeksi yayınlandı. “Çiğ Kırmızı Et ve Hazırlanmış Kırmızı Et Karışımları Tebliği” Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. (http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/4716801_p.asp)
· Domuz ve yaban domuzu kasaplık hayvanlar arasına alındı.

74. AKP’nin meclisten geçirdiği TCK’nın 230. maddesi: “Aralarında evlenme olmaksızın dini nikah yapanlar, 6 aya kadar hapisle cezalandırılırlar.” (2004)
· Peki ya nikahsız yaşayanlar? Cezası yok, çünkü: “Zina suç olmaktan çıkarıldı.” (2004)
· Iğdır valisi açıkladı: “Fuhşun suç sayılmaması ve yaygınlığı yüzünden namuslu kadınlarımız neredeyse sokağa çıkamaz hale geldi.” (23.11.2005 – Vakit)

75. Başbakan “Çocuğum işsiz” diyen vatandaşı “Senin çocuğun da işsiz kalsın! Otur, otur! Bana kişisel sorunlarını getirme…” diye azarladı. (AKP Keçiören İlçe Kongresi) http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=182616
· “Lan…Sus…Hadi ananı al git buradan!” diyen başbakanın arkadaşları da benzer üslupla konuştular:
Tarım Bakanı, çiftçilere hitaben: “Gözünüzü toprak doyursun.”dedi.
Maliye Bakanı: “Babalar gibi satarım.”dedi.
AKP Urfa Milletvekili, sel mağduru vatandaşı şöyle azarladı: “Fazla konuşma!”

76. Zaman zaman “Savcılar ne güne duruyor?” diye yakınan AKP yönetimi, Şemdinli davası savcısını harcadı. (Adalet Bakanı tarafından HSYK’ya sevk edilen savcı Sarıkaya, meslekten ihraç edildi.)

77. Erdoğan’ın talimatıyla 2006 yılında yargıç ve savcılara %50’ye varan oranlarda zam yapıldı. (Asgari ücretliler “AKP çekindiği kurumlara mı zam yapıyor?” diye sormaya başladı.)
· Daha yakınlarda AKP’ye gereken teşekkürü(!) yapan Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu’yu arayan Bülent Arınç zam müjdesini şöyle vermişti: “Tasarı hazırlandı. Komisyonlardan hızlı şekilde geçirilip, en kısa sürede Genel Kurul’dan geçirilecek.” (http://www.hurriyet.com.tr/gundem/4495113.asp?m=1&gid=69)

78. Başbakan Erdoğan, İHL ve meslek liseleri hakkında “Biz hükümet olarak bu bedeli ödemeye hazır değiliz” dedi.
Birlik Vakfı’nca İstanbul Grand Cevahir Oteli’nde düzenlenen ‘Meseleler ve Çareler’ konulu sempozyum. (http://arsiv.sabah.com.tr/2004/07/04/siy105.html)

79. Din Kültürü kitaplarına Hz.Musa’nın, Hz. İsa’nın ve Sevgili Peygamberimizin resimleri kondu. (2004)

80. Din Kültürü kitaplarında mezhep sayısı 4’ten 5’e çıkarıldı.
(Bakınız: Orta Öğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı 11. Sınıf, MEB Yayınları, İstanbul-2006, sayfa 65, İslam Düşüncesinde Ameli-Fıkhi Yorumlar)

81. Din Kültürü kitaplarına göre, mezheplere gerek yok.
(2005’ten beri okutulan 8. sınıf Din Kültürü Kitapları, Dinde Anlayış Farklılıkları/Mezhepler bölümü.)
Bazı kitaplarda bu görüş yumuşakça (!) ifade edilse de ilköğretim öğrencisinin kafasını karıştırmaya yetiyor.

82. Okullara gönderilen genelge ile Kuran-ı Kerim’de geçen bazı kelimelerin kullanılması yasaklandı: cemaat, cihad, fetva, halife, hicret, imam, imamet, kafir, medrese, mücahid, mümin, münafık, şehadet, şehit, şeriat, şirk, tağut, tebliğ, tekke, tevhid… Başbakanlık, İçişleri Bakanlığı’nı sözkonusu genelgeyi göndermekle görevlendirdi. (http://arsiv.sabah.com.tr/2005/01/13/gnd106.html)

83. Sekizinci sınıf Din Kültürü kitabının namaz tarifinde, bayanlar için “başı yarı açık” resim kullanıldı.
Aynı kitabın 91. sayfasında cemaatler için : “Bunlar tarikatlar gibi insanların din ve vicdan özgürlüğünü, ulusal birlik ve beraberliğini ortadan kaldıran gruplardır” ifadesi kullanıldı.

84. Bazı köylerde ilköğretim 1. sınıf öğrencilerine dağıtılan okuma-yazma öğreniyorum kitaplarında 13 ve 15. sayfalarında haç işareti bulunan, 3 çocuğun kilisede aldığı eğitimi ve kilise dualarını gösteren fotoğraflar kullanıldı. (MEB-TTKB’nin 12.07.2004 tarih / 115 sayılı onayını taşıyan AB destekli bu kitaplar, ücretsiz dağıtıldı.)

85. 2005’te onaylanan 5. sınıf Din Kültürü kitaplarında “Kelime-i Tevhid, Lailâhe illallah’tır” deniyor. (“Muhammedur-rasûlullah” ifadesine yer verilmiyor.)
(AB projelerini ve ders kitaplarındaki değişimi düşündüğümüzde “Muhammedur-rasûlullah” bölümünün yazılmaması, her şeyi anlatıyor. “Muhammedur-rasûlullah” ifadesi; Hz. Muhammed’in Allah’ın rasulü olduğunu söyleyen Müslümanları, Hz.İsa’yı rab ve oğul kabul eden Hıristiyanlardan ayırır. Bunu kaldırmak hangi düşünceden ileri gelir?)

86. Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in başörtüsü sorununa bakışı:
“Başörtüsünü sorun sayanların sayısı yüzde bir buçuktur. Halk hangi konuların öncelikle çözülmesini istiyorsa biz hükümet olarak bu sorunlara odaklandık. Bizim gündemimizde halkın sadece yüzde 1,5′inin gündeminde olan bir konu öncelikli olarak yoktur. Olması siyaseten de yanlıştır.” 24.05.2006 – Milliyet (http://www.milliyet.com.tr/2006/05/24/resim/birincisayfa.jpg)

87. Erdoğan, başörtülüleri 3-5 ağaca benzetti: “Yani burada bizim bireysel özgürlük anlayışlarımız eğer genel özgürlük anlayışının önüne çıkarsa herhalde yanlış yaparız diye düşünüyorum. Geneli kucaklamak durumundayız. Ormanı düşünelim, oradaki birkaç ağacı değil. Birkaç ağaç üzerinden hareket edersek yanlış yaparız. Nitekim Türkiye’de yapılan kamuoyu araştırmalarının bu konudaki neticeleri çok açık net ortadadır.”
(http://www.akpgercegi.com/category/basortusu/)

88. Urfa’dan Ankara’ya yürüyen başörtü mağdurları Meclis’e girerken ‘terörist’ muâmelesi gördü. Üç kişilik heyet, polis tarafından ayrı bir odaya alınarak üzerlerindeki paradan çoraplarına kadar arandı. (6.1.05–Vakit)

89. MEB’e bağlı Yurt-Kur’un başörtülü ve sakallı fotoğraf veren öğrencilere burs vermeyeceği açıklandı. (09.10.2006 – Vakit)

90. AKP’li Kuşadası Belediyesi, hediyelik eşya dükkânı açmak isteyen bayana, başörtülü fotoğrafla başvurduğu için ruhsat vermedi. (http://www.stargundem.com/news/11299.html)

91. Meclis kitabında dedesinin sarıklı fotoğrafını gören AKP milletvekili: “Benim dedem sarık takmazdı; aydın bir insandı” dedi. (01.05.2004 – Vatan) (Sarığı karanlık sembolü görenler, başörtüsü için ne düşünür?)

92. Bülent Arınç: “Başörtü meselesi bizim namus meselemizdir. Bu sorunu çözmek bizim namus borcumuzdur.” demişti. (Kahramanmaraş mitingi – 2002)
· Arınç:“Başörtüsü sorunu çözülecektir; ama demokrasi çerçevesinde ve zamanı geldiğinde.”(28.12.04– Vakit)

93. Başbakana örtü mağdurlarından mektup: Sözünüzü tutun. (23 Nisan 2004 – Vakit) (Bu mektuba hâlâ cevap verilmedi.)

94. Öğrenci affı getirildi. Yani zamanında başını açmadığı için okullarını bitiremeyenlere bir fırsat (!) tanındı. Peki nasıl mezun olacaklardı. Erdoğan, sorunu çözdü: “Peruk taksınlar girsinler.” (www.haber7.com/haber.php?haber_id=237241)

95. Abdullah Gül, YÖK’ün kurucu başkanı olan ve üniversitelerde başörtüsü yasağını başlatan İhsan Doğramacı’ya 2007 Meclis Onur Ödülü verilmesini teklif etti. (17.02.2007 – Zaman)
Bülent Arınç da Doğramacı’ya telefon ederek ödülün kendisine verileceğini müjdeledi.
· Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Gül’ün teklif ettiği ödül, daha sonra Gül tarafından takdim edildi. (http://www.sabah.com.tr/2007/05/31/haber,06DCCD2256774F55BD39882429EF5F05.html)
96. Şubat 2003’te “Benim bu davayı geri çekmem bütün kadınlara hakaret olur” diyen Hayrunnisa Gül, bir yıl sonra AİHM’deki başörtüsü şikayetini geri çekti. (3 Mart 2004 – Vakit)

97. Abdullah Gül, Ahmet Vakur Gökdenizler’i Denizcilik-Havacılık genel müdür yardımcılığından büyükelçilik statüsüne yükselterek Montreal’e daimi temsilci olarak atadı. (30.10.2006 – Vakit) Adı pek çok skandala karışan bu kişiyi hatırlayalım: A.Vakur Gökdenizler, 1999’da Merve Kavakçı’nın ABD vatandaşı olduğunu Dallas Göçmen bürosundan öğrenerek yıldırım kriptoyla Ankara’ya bildiren kişidir.

98. Başbakan Erdoğan: “Başörtüsü konusunda hiçbir yerde, kimseye söz vermedim. Vaat etmediklerimizi, vaat edilmiş gibi gösteren, provake edenler var.” dedi. (www.gazetevatan.com/root.vatan?exec=haberdetay&tarih=05.04.2005&Newsid=50529&Categoryid=3)

99. Başörtüsü sorunuyla ilgili vaadi olmadığını açıklayan Başbakan, Fener Rum Patriği’ne söz verdi: “Bütün sorunlarınızı çözeceğiz.” (11.12.2004 – Vakit)

100. Yüz maddeye sığmayan A’dan Z’ye diğer gerçekler:
A. Yabancılara toprak satışına izin veren yasa çıkarıldı. (Dikkat: Ev, daire, bina değil; arazi satılıyor.)
B. Erdoğan, çocuk katiline “Sayın” dedi.
C. Dışişleri Bakanlığı, Ebu Garip cezaevinde işkence gören Türkler ve diğerleri için harekete geçmedi.
Ç. Şimon Peres “AKP, Türk lokumu” dedi. (http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2004/09/02/515570.asp) Demek onlara göre öyle.
D. Devlet bakanı Kürşat TÜZMEN bir defile sonrası F. LOPES isimli kadınla kadeh tokuşturup şarap içti (10.02.2077 – Posta) Not: Bakan içki başında, başı örtülü öğrenciye öğretim yasak.
E. ATO raporuna göre son 4 yılda, yıllık ortalama 546.000 dosya, zaman aşımından düştü. (AKP’nin A’sının resmidir…)
F. Yasaklar devam ediyor:a- Başörtüsü yasağı, b-12 yaşından küçüklere Kuran öğretme yasağı…
G. AB hatırına Mardin-Midyat Bardakçı köyünün camisini kiliseye çevirmeye kalktılar.
Ğ. Kuzey Irak yönetimi AKP’yi zor durumda bırakmamak için 22 Temmuz seçimine kadar sessiz durma kararı aldı.
(İlnur Çevik ve bölgede görev yapan gazeteciler bildirdi.)
H. AKP 22 Temmuz seçim beyannamesine Başörtüsü, YÖK ve terörle mücadeleyi almadı.
I. 273 üyeli İsrail Dostluk Grubunun 173’ü AKP milletvekiliydi.
İ. Bazı AKP milletvekilleri, yolsuzluklara tahammül edemediklerini söyleyerek partilerinden ayrıldı.
J. Kıbrıs için “Çözümsüzlük çözüm değildir” diyen başbakan, “toplumsal mutabakat” diye bir şey uydurup başörtüsünü
çözümsüz hale getirdi.
(Başbakanın bizim icadımız dediği “Toplumsal mutabakat”, cumhurbaşkanlığı seçiminde kullanılamadı.)
K. Misyonerliğe yasal izin verildi. (AKP’nin gerekçesi Misyonerlik faaliyetlerini denetim altında tutmakmış…)
L. Bazı müftülüklerde ilk defa orkestra eşliğinde “Kutlu Doğum” Konserleri(!) düzenlendi.
(Vatandaş sordu: Peygamberimiz bu toplantılara katılır mıydı?)
M. Ezan sesinin kısılması için genelge yayınlandı.
N. Uygun görülen yerlerde Cuma namazının son 6 rekatı kıldırılmıyor. Yer yer bu konuda kavgalar oldu.
O. Kuran öğrenimi yasağını TCK’ya koyarak; dedelerin, ninelerin torunlarına Kuran okutmasını yasak saydılar.
Ö. Bir yandan özelleştirme yapılırken bir yandan da belediye şirketleriyle yeni KİT’ler oluşturuldu!
P. Ülkemizdeki yabancı şirket sayısı 3’e katlandı.
R. Borçlu vatandaşlarımızın sayısı 4,4 kat arttı.
S. Köylüler, çiftçiler, fındık üreticileri… protesto mitingi yapacak derecede mağdur edildi.
Ş. Ülkemizin toplam borcu (iç-dış), dolar bazında 2 katına çıktı.
T. Bankacılık sektörünün % 51’i yabancıların eline geçti.
U. Resmi açılışlar ve devlet törenleri, AKP seçim mitinglerine dönüştürüldü.
Ü. “Kuraklık destek” haberini, seçim meydanından Dışişleri Bakanı açıkladı.
V. Erdoğan, parti mitinglerine başbakanlık uçağı ile gittiği için tepki çekti.
Y. 5 senedir garibanların başörtüsü için toplumsal mutabakatı bekleyen iktidar mensupları, sıra kendi eşlerine ( Cumhurbaşkanlığı seçimine) gelince bunun demokratik hak olduğunu hatırladılar.
Z. Babası dışişleri bakanı olmayan kızlar, mezuniyet törenlerine başörtüsü ile katılamadı…

Reklamlar

93 Yanıt to “100 AKP GERÇEĞİ”

 1. aydın said

  sayılan ların tamamına katılıyorum ve doğru ancak bir şey daha eklememiz lazım AKP ile gerçekler tamam birde AKP ye destek verenlere bakalım kim biliyormusunuz TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ 22 Temmuz seçimlerinden sonra bunu müşahade ettik asker AKP yi deskledi öyle ise AKP yukarda yaptıklarının tamamını asker ile el ele vererek yaptı tek suçlu AKP değil onun en büyük destekçisinide göz önünde bulundurmamız lazım….
  yorumumla ilgili düşüncelerinizi e mail adresime göndeririseniz memnun olurum

 2. serdar said

  hepsinin altına imzamı atarım.Ancak, bunlar sadece devede kulak gibi bir durum içeriyor bence .Çünkü bu adamlar sadece son beş senedir burada değiller bunların bir de öncesi var onlarıda dahil edersek Vallahi Allah bizleri bunların şerrinden korusun…

 3. serhat said

  Bu maddeleri okuduktan sonra 22 temmmuz seçimlerinde akp’ye sadece TSK degil tum dunyada yaygin bir teskilat olan ve ayni zamanda ajanlar kulubu olan fethullah gulen gruplarinin eksiksiz katilimlarinida unutmamak gerekir cunki asil diyalogcularin bas mimari onlardir bu isi siyasi ve en yetkili elden yurutebilmek için fethullahcilar en buyuk destekcileriydi

 4. Müslüman said

  Hepsi yalan. Bunların hepsi zamanıyla ya AK Parti (!) tarafından yalanlandı yada yalan haber olarak bazı basın odakları tarafından kasıtlı (!) yayıldığı tespit edildi.

  Hem burda hangi tarafa bir mesaj verilmek istendiği de açıkcası belli olmuyor. Bir taraftan ‘irtica tehlikesi’ gerçek çıkarılmaya çalışılıyor öteki yandan bir bu gereksiz kemalist çabaları zaten okumayacak olan birilerine ‘bakınız, bunlar islam-düşmanı’ gibi tuhaf ve komik kaçan uyarılar var.

  Arkadaş işine geldiği zaman kaynak vermiş, işine gelmediği vakit vermemiş. Bazı açıklamalar olmadı değil hani ama işte açıkca çarpıtılmış yada başka deyimle ‘cımbızlanmış’, araştırmayıp olduğu gibi kabul etsen kazığı yemiş olacaksın.

  Bu yöntemle ben CHP’nin 1000 gerçeğini, MHP’nin 10.000 gerçeğini ortaya koyarım. Ama ne bana birşeyler getirir nede birileri kalkıp kızar buna, tam tersine ‘bunları yeni mi öğrendin’ diye tersleyip atar beni.

  Siz gereksiz işlerinize devam edin. Güzel bi hobby olmuş bu belli. Biz ise daha ciddi meselerle ilgelenmeye devam edeceğiz, mesela: ülke sorunları….

  Hadi slm!

 5. Mustafa said

  E yuh be bir TSK ya laf atmadığınız kalmıştı onudayaptınız helal olsun

 6. 81. Din Kültürü kitaplarına göre, mezheplere gerek yok. (Evet yoktur. Bu maddede bir hata yok. Kur`an yeterlidir. Dogrulugundan suphe olunmayacak hadisler de Kur`an`i aciklamaya yardimci olur. Bu maddenin nesini elestiriyorsunuz?)

  83. Sekizinci sınıf Din Kültürü kitabının namaz tarifinde, bayanlar için “başı yarı açık” resim kullanıldı. (Evet kullanilabilir. Bunu elestirmeniz icin Kur`an`dan bir ayet getirmeniz gerekiyor. Basi acik kadin resmi koyulmussa bunu kotuye ve AKP`nin ikiyuzlulugune yorumlanmak zorunda degildir. Basortu Allah`in emri demek baska, basortu takmak kisiden kisiye zevke gore degisir demek baska. sacma bir elestiri olmus.)

  85. 2005’te onaylanan 5. sınıf Din Kültürü kitaplarında “Kelime-i Tevhid, Lailâhe illallah’tır” deniyor. (“Muhammedur-rasûlullah” ifadesine yer verilmiyor.) (Evet son derece dogru. Kelime`i tevhit yalnizca La ilahe illallahtir. Hicbir ilah yoktur yalnizca Allah vardir demek anlamina gelir. Orada Muhammed`e atif yapmamak tevhidi zedeler mi hic? O zaman La ilahe illalah Isaur rasulullah demek de gerek sizin mantiginiza gore. Orda Allah`in birliginden sozediliyor peygambere atif olmadan Allah birlenemez mi? mantiksiz.)

  91. Meclis kitabında dedesinin sarıklı fotoğrafını gören AKP milletvekili: “Benim dedem sarık takmazdı; aydın bir insandı” dedi. (01.05.2004 – Vatan) (Sarığı karanlık sembolü görenler, başörtüsü için ne düşünür?) (bunda ne var simdi? gayet aydinca soylenmis bir soz. herseyi elestirmissiniz. Ben AKPli degilim, dinci degilim, aydinliktan yanayim, ama yigidi oldur hakkini ver derim. belki hakikaten adam aydin bir insan. AKP icinde de ozu sozu bir, munafik olmayan erdemli ahlakli insanlarin olduguna inaniyorum her ne kadar sosyal demokrat ancak dindar bir insan olsam da.) Evet Ulke gunden gune karanliga ve cikmaza surukleniyor, bundan sonra aydinliga ve refaha donus zor. Oldukca endiseliyim ancak yukaridaki maddeler bilimsellik ve akil disi.

  selam

 7. […] AMPUL!!! 100 AKP GERÇEĞİ […]

 8. Ahmet MERİÇ said

  kime ne diyeyim canım kardeşim
  karnım aç saz çalar inan vallahi
  milletin malını satıp yiyenler
  dağdaki domuzdan beter vallahi….

 9. anti tayyip said

  hüzne boğdu canım hükümetim beni
  bir kere bile of demedim dinledim herşeylerini
  Anti Tayyip

  satılmadık yer kalmadı babalar gibi sattınız
  bu ülkeye kan döken vatan evlatlarını yaktınız
  senden büyük Allah var bu biline
  anti kemalist düşüncelerini o beynine yedire
  kısa vadede büyük işler bol kazançlar peşinde
  yönetmye çalıştığın bir ülke düşün bir kere
  nedenleri olmayan 100 gerçeğe pek tabi
  müslüman gözüküpte yalanların iğrençti
  sana oy atmayacağıma şerefim ve namusum üzerine and içtim
  sömrülmeyecek vatanım sende yerin dibine gideceksin…

 10. inqisitor said

  abi cidden bunlar gerçek mi? biri ban açıklasın

 11. cem said

  aydın Diyor:
  Ağustos 20, 2007 2:03 pm

  iyide aydın asker ne yapsın darbe yapsa darbeci diyecekler. ülke de daha beter olacak.

  bence suç millette sığır bunlar sığırrr.

 12. tamer said

  Bu ülkede yaşayan insanların eşşek ve cahil olmaması lazım .Bizler bunlara dur demezisek yakında donumuza gözlerini diker bu şerefsizler

 13. gulugulu said

  bir tane dişe dokunur eleştiri yok be. adamlar ülkeyi parselleyip sattı bi tane özelleştirmeye değinilmemiş.işçinin emekçinin haklarına saldırıya değinilmemiş.evet bu liste biraz eski ama 2004 yılında da bi çok özelleştirme çalışması yapılmıştı.imf programlarına biat edilmişti. öte yandan birsürü haber vakitten alınmış.evet bunlar vakit okurları için eleştiri konusu olabilir ama aydınlık kafalar için yeterli argümanlar değildir.yani tamam akp eleştirilecek ama vakit üzerinden eleştirirsen en fazla bu adamlar da hiç şeriatçı diilmiş gibi bi sonuca varırsın.bence daha temel sorunlar üzerinden iş-aş konularından eleştirmekte fayda var zira halkın öncelikli gündemi bunlar kaldı ki akp nin bu konulardaki sicili de bi hayli kabarıktır.

 14. REŞİT said

  4/müslüman sana cvp_))
  sen diyorsun ki boş işler bunlar yazdıklarınız çarptırılmış biz burda mhp yada chp yi savunmuyoruz bizim asıl ağırımıza giden ülkedeki iş alanlarının tek tek satılması millete değil avrupa iş adamlarına satılması allahını seversen konuş kuddusi okkır tanıyomusun bu adamı neyle suçladıkları belli değil adam içerde kanserden öldü katil kim?Mahkeme mi emniyet mi? Ana yasa kiytapcığı mı? ergenekonda şürheli diye aldılar tutuklu yargıladılar neden ki? hadi sölesinler açıklasınlar neden neden neden hangisi açıklayabilir ki:)))))

 15. samet said

  akp hakkında yazılan ssuçlamalar tabiki doğru fakat akp yi
  iktirada getiren tarıkatlar ve fethullah cemaatıdır
  akp ile birlikte fethullahıda suşlamalısınız ve fethullahcı gazete tv işyerlerinden ilişçilerinizi keserseniz ozaman vatana millete hizmet etmiş olursuz fethullah cıa ajanı vede vatan haini türkiyeyi bölmek için amerikayla işbirliği yapıyor
  fethullahın ermeni babası şöyle demiştir ben öyle bir evlat yetiştiriyorumki türlere dindar görünüp türkleri kendi dinleriyle vuracak fetoda şimdi babasının sözünü yerine getiriyor ama bizler feto camaatına karşı çıkarsak cemaat dağılır fetoda türkiyeyi bölemez

 16. mehmet said

  bu gerçek veya değil derin devlet i duymadınız galiba

 17. ekrem said

  akp gelmiş geçmiş hükümetlerin en çok yolsuzluk yapan
  halkı dini aracı olarak kullanup iktidara gelen dir ama yalancının mumu yatsıya kadar yanar sattıklarınızda bitti
  ne yapacaksınız halkımız artık uyandı sandıkta akp,i mahkum edecek sonunuz geliyor

 18. sinan said

  fetullahı ve akpyi savunanlar kadar gerizekalı kimse olabilirmi
  fethullah amrikada cıa ajanlığı yapıyor türkiyeği bölmek için elinden geleni yapıyor neden 10 yıldır amerikada hiç merak edip araştırdınızmı bir çok cemaatan arkadaşım fethullahın gerçek
  yüzünü anlayınca biribir cemaatan ayrılıyor bazı yobazlar hala
  O AMERİKAN KÖPEĞİNİ SAVUNUYOR yazıklar olsun o kişilreama hiç merak etmeğin cumhuriyetimizi böldürmeyeceğiz
  YAŞASIN LAİK CUMHURİYETİMİZ

 19. taha said

  göstermiş olduğunuz kaynakların çoğu;milliyet,radikal ve hürriyet.hepside Aydın doğanın gazetesi.Vatan hayinleri listesinde neden yayınlamıyorsunuz.gerçi sizin listenizdekilerede hayin demek gerekmez(bir kaç kişi hariç)
  Ben Abdullah Gülü seviyorum.
  Bir ülkenin Başbakanı ve C.başkanı ile Seviyeli konuşmak gerekir.

 20. karisikhaber said

  Müslüman Diyor:
  Ocak 7, 2008 4:08 pm

  Hepsi yalan. Bunların hepsi zamanıyla ya AK Parti (!) tarafından yalanlandı yada yalan haber olarak bazı basın odakları tarafından kasıtlı (!) yayıldığı tespit edildi.

  Hem burda hangi tarafa bir mesaj verilmek istendiği de açıkcası belli olmuyor. Bir taraftan ‘irtica tehlikesi’ gerçek çıkarılmaya çalışılıyor öteki yandan bir bu gereksiz kemalist çabaları zaten okumayacak olan birilerine ‘bakınız, bunlar islam-düşmanı’ gibi tuhaf ve komik kaçan uyarılar var.

  Arkadaş işine geldiği zaman kaynak vermiş, işine gelmediği vakit vermemiş. Bazı açıklamalar olmadı değil hani ama işte açıkca çarpıtılmış yada başka deyimle ‘cımbızlanmış’, araştırmayıp olduğu gibi kabul etsen kazığı yemiş olacaksın.

  Bu yöntemle ben CHP’nin 1000 gerçeğini, MHP’nin 10.000 gerçeğini ortaya koyarım. Ama ne bana birşeyler getirir nede birileri kalkıp kızar buna, tam tersine ‘bunları yeni mi öğrendin’ diye tersleyip atar beni.

  Siz gereksiz işlerinize devam edin. Güzel bi hobby olmuş bu belli. Biz ise daha ciddi meselerle ilgelenmeye devam edeceğiz, mesela: ülke sorunları….

  Hadi slm!

  SENİN GİBİ ÖRÜMCEK BEYİNLİLER HİÇBİR ZAMAN NEYİN NE OLDUĞUNU ANLAYAMAYACAK VATANSEVERİN DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNİ ÇÖZEMEYECEKTİR. SADECE BULANIK SUYA ÜFLEKİ ALTINDA RTE NİN SANA YANSIYAN YÜZÜNÜ GÖRESİN YADA GÖRMEK İSTEDİĞİNİ BİRDE UTANMADAN MÜSLÜMAN NİCKİ KULLANMIŞSIN. RABBİMİZDEN PEYGAMBERİMİZE GELEN İLK AYET ” OKU ” İDİ . AMA ÖRÜMCEK BEYİNLİLER 50 BİN DEFA OKUSA NE YAZAR HALA BİRŞEY YAZMAMIŞSA..

 21. karisikhaber said

  Hırsızlara çanak tutan görmeyen en büyük hırsızdır. Onlara hırsızlık izni veren hem şerefsiz hem hırsızdır. Vatanının 1 karış toprağını satanlar özbeöz kendi namuslarını satmışlardır. Tarih hiç birzaman onları unutmayacaktır.

 22. Ya fazlası varsa?? said

  Akp hangi partinin devamı herkez iyi biliyo söylenecek fazla söz yok… Bu arada biliyorsunuz ateş olmayan yerden duman çıkmaz iyi adam olsalar bu kadar haklarında yorum olmaz, hiç bir siyasi lider hakkında bu kadar yorum yapılmışmıydı? Ayrıca eskiden bunlar azınlıktı, şuanda ise bizler azınlığız bunun sebebi onların örgütleşmesi bizlerinse şu haldeyken bile birbirimize tutunmayışımızdır… Yapılan yorumlar çok ama yapanlar bir kaç idealist olarak kalıyor… Yanlışım varsa düzeltin ama ben bu adamların namuslu insanlar olduklarını sanmıyorum. Akp miş oda neymiş?

 23. eda said

  olmus deniz gezmisten medet umarak 50 yıl onceki kafayla dusunerek biyere varılmaz..bugun bizi yonetenler 50 yıl oncesine bakıyor aradaki fark burda .guzel seyler yazmıssın ama hep ezber.1920 kafasıyla nasıl ugrasacaksın bunlarla degismek sart sart arada 100 yıl fark var biz hala ataturkten duyduklarımızla yasamaya calısıyoruz…ama dunya cooook degisti be kocum hala ataturkun bıraktıgı yerde otlamanın manası yooooook.yoksa bu gunes senide yakar benide.kendimizde biraz dusunce katalım bu vatan icin tamammı kocum.ataturk bi daha gelmiyecek kurtarmak icin

 24. tuğrul alacaıoğlu said

  Türklüğün içinde varlığımın süreceğinin bilincindeyim.Hiç korkmazdım bu duyguyla. Artık çok endişeliyim ve korkuyorum. Çünkü düşman ve işbirlikçi çok güçlü. En ahlaksız, en soysuz, en yalancı, en sahtekar kişiler omuzlarda taşınır oldu. Tanıyamıyorum insanlarımızı. Böylelerine oy da veriyorlar, destekliyorlar da. İnsan kendi düşmanına niçin oy verir? Üç kömüre, beş makarnaya satılır mı adam olan? “Allah açlıkla ıslah etsin!” diye bir beddua vardır halk dilinde.Aç açık insan düşük, düşüncesiz, öngörüsüz mü oluyor? “TİTRE VE KENDİNE DÖN!” sözünü BİLGE KAĞAN boşuna söylememiş…Bu adilik, demmek ki tarihimizin bazı dönemlerinde insan toplluluğunda görülmüş….

 25. RANA said

  ELBET BU HESAP SORULACAKTIR …….. DENEN KÖPEKTEN..
  SİZİN GİBİ VATAN HAİNLERİ ZATEN İNSAN DEĞİLDİR .KAHROLSUN PKK.
  VATAN YOLINDA CAN VERENLER ÖYLE BİR MERTEBEYE ULAŞMISTIR Kİ..RAHAT OLSUN İÇİNİZ.BİZDE BU VATAN EVLATLARIYIZ GEREKİRSE CANIMI BU VATAN İÇİ 1 KERE DEĞİL 1000 KERE VERİRİM.
  ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ.

 26. RANA said

  SEHİTLER ÖLMEZ

 27. ngqjkr said

  chp nin de akp ye olan katkilarini ve kiyaklarini unutmayalim.akp,chp,ordu,gulen …hepsi el ele

 28. saim çokçalışkan said

  YA HU,
  SİZ BU VATANI SEVSEYDİNİZ ERGENEKON A SAHİP ÇIKMAZDINIZ… ATATÜR DÜŞÜNCE DERNEĞİ ADI ALTINDA BU MİLLETİ AYAKLANDIRIP, İKİYE BÖLMEZDİNİZ… ESAS ATATÜRK DÜŞMANLARI ATATÜRK ÜN YANDAŞLIĞI ADI ALTINDA BU MİLLETİ BÖLENLERDEN KORKUN. ATATÜRK GELSE KENDİNİN DE KULLANILDIĞINI ANLAR HEPSİNİ ASARDI…

  ADI ATATÜRKCÜ BUNLARIN…

  ATATÜRKCÜ OLAN;

  HALKÇI DIR
  MİLLİYETÇİDİR
  DEMOKRATİKDİR
  LAİKTİR.
  YENİLİKÇİDİR.

  ATATÜRK BU MİLLETİ SEVERDİ. SİZ İSE MİLLETİ BİRBİRİNE DÜŞMAN EDİYORSUNUZ…

  ATATÜRK İLK MECLİSİ DUALARLA AÇTIRMIŞTI..
  SİZ DUADAN KORKUYORSUNUZ.

  ATATÜRK İLK MECLİSİ MEBUSANDA HOCA VEKİLLERİ SEÇMİŞTİ.
  SİZ HOCADAN KORKUYORSUNUZ.

  ATATÜRK DÜŞÜNCESİYLE SİZİN DÜŞÜNCENİZDE DAĞLAR KADAR FARK VAR…

  HADİ GİDİN ERGENEKONUNUZA….
  HADİ GİDİN ADD NE ……
  HADİ GİDİN İŞİNİZE……

  HERKES NEYİN NE OLDUĞUNU ÖĞRENDİ. NE YAPACAĞINI BİLİR….

  İT ÜRER KERVAN YÜRÜR….

 29. […] 100 AKP GERÇEĞİ […]

 30. yaşar said

  halk,halk uyanmazsanız aklınızı kullanmazsanız üzerinize pislik yağar.islam dinini öğrenmeden herkez kendi kafasına göre müslüman oluyor.kininizi din edinmeyin diyor peygamberimiz,aklımızı kullanmak,çalışmak,üretmek ve paylaşmak bunları yapmazsak havanda su döğmekten ileri gidemeyiz
  selamlar

 31. EVET YAZILAN ELEŞTİRİLERİN PEK ÇOĞUNA KATILMAMAK ELDE DEĞİL.ANCAK ELEŞTİRİLER SONLARA DOĞRU MİLLİ GÖRÜŞ ÇİZGİSİNE GİDİYOR BU ÜLKENİN İNSANININ SOSYAL GÜVENLİK YASASI İLE KENDİMİZİ GEÇTİK ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ BİLE ELİMİZDEN ALINDI.BAŞBAKAN DİYARBAKIRI ALACAĞIM DİYOR OSMAN BAYDEMİR SENİ BURALARA SOKMAM DİYOR BUNLAR ÜLKEYİ ZATEN KAFALARINDA BÖLMÜŞLER.KENDİ ÇOCUĞUNA ÇÜRÜK RAPORU ALDIRIYOR BENİM KARDEŞİME(ŞEHİTİME)KELLE DİYOR.KENDİ ÇOCUKLARINA UYGUN KREDİ KOŞULLARIYLA GEMİCİKLER ATV_SABAHLAR ALIYOR BİZE YİNE İŞZİZLİK YİNE ZAM VE ZULÜMLER.AKP Yİ KAPATMA DAVASI AÇILDI GÜNGÖRENDE ONYEDİ İNSANIMIZ BOMBALANDI.ERMENİSTANA MAÇA GİTTİLER ERMENİLERDEN ÖZÜR KAMPANYASI BAŞLATTILAR SONRA ERGENEKONDA ÖZÜRCÜ BASKIN ORANA SUİKAST YAPILACAKMIŞ DEDİLER.abd lilere incirliği açtılar yetmedi birde genelev açtılar.vs vs vs

 32. osmanlı evladı said

  bunların hepsi doğru ey türk halkı uyanın artık bu gafletten bu gerçekleri herkese anlatalım inanmayanlara sitedeki yazanları okutup aydıralım çünkü herşey vatan için verdigim oy haram olsun çok pişmanım

 33. haci said

  sinek beyinli okumaktan bahsetmişin allhın emirlerini biliyorsan sen açta kuranı kerimi oku onun bunun açığını okuma

 34. haci said

  BU VATANI BÖYLEME DARBE YAPMAYA YIKMAYA ÇALIŞAN KİM OLURSA OLSUN PKK DAN FARKI YOK

 35. haci said

  İ. Bazı AKP milletvekilleri, yolsuzluklara tahammül edemediklerini söyleyerek partilerinden ayrıldı.

  bu bazı derken biliyorsun ayrıldığınıda şerefsiz kim olduğunu bilmiyormusun kimler bunlar isimlerinide yaz allahtan korklan şerefsizlik bu kadar olmaz bu kadar rezillik olmaz bu kadar aşşağılık olunamaz ama atalarımız ne güzel söylemiş it ürür kervan yürür

 36. haci said

  kendi eşlerine ( Cumhurbaşkanlığı seçimine) gelince bunun demokratik hak olduğunu hatırladılar.
  Z. Babası dışişleri bakanı olmayan kızlar, mezuniyet törenlerine başörtüsü ile katılamadı

  he ahlaksız katılmak istedide erdoğanmı engelledi gülmü engelledi engel koyan şerefsizler utansın kansızlık bu kadar olur engel olan dayılar götü yiyorsaydı onada engel olsalardı ancak garibana engel olurlar koministler

 37. Cem said

  Aslinda siz vatan hainlersiniz beeeeeeee
  benim gorusum yedigin ve yasadigin yere saygin olsun beeeeeeeee
  tabi kendinize daha sayginiz varsaaaaa

  vatansizlarrrrrrrr

 38. VEYSEL said

  hadin oradan… toprak satışı en çok cehepe hükümetleri döneminde yapılmıştır. açın okuyun.. ayrıca cımbızla seçilen cümlelerle bir yazı kaleme almışsınız. bu zihniyet yıkılacak başka yolu yok. inadına AKP. inadına Recep Tayyip Erdoğan…

 39. cemal said

  21 veysel

  TAYYIBI COK SEVIYORSUN..ANANI COK ALIP GITTI HERALDE..

 40. ADNAN said

  AKP busecımlerde sayısal olarak 4 milyonA YAKIN oyu kaybetmıstır…

  Şimdi bu 4 milyon kişi aslında oy atarken muslumandılar simdi AKP ye oy atmadılar dinden cıktılar durumu yoktur….bu mantıktaki insanların kafasındaki YANLIS siyaseti cıkarmanın adı LAIKLIKTIR….

  LAİKLİK BİR KÜLTÜR SEVİYESİDİR….

  HEM MÜSLÜMAN HEM LAİK OLUNMAZ DEMEKLE ADIM ATILMAZ ,

  ÜLKE YANLIS YOLA SÜRÜKLENMEKTEDİR……

 41. ADNAN said

  HALA AKP DEMeye devam etmek isteyebılırsıniz..

  CUNKU AKP yaptigi gariban ve ezilmislik edebiyati nedeniyle bircok ınsana dost havası vermeyı basarmıs baska partılerıde dusman etmıstır….

  bu yuzden yolsuzlukta yapsa dostdur

  halkı yanıltsada dosttur ;

  bız ne dersek bostur….

 42. Osmanli Torunu said

  HAHAHAHA,

  Bu ne! Yazi diye bunu mu koydunuz sitenize… O 1 nci gercek ten sonra o gerige kalan 99 gercegi oldurdu. Neden mi? Davosu hatirlayin. Eger Tayyip Amerikalilara duva etseydi, ikide yahudilere ederdi. DEGILMI?

  Allah (tanri) iyiliginizi versin. Birde buna gercek diye inanlar var (saftirikler sizi).

  Osmanli Torunu

 43. MHP KAYSERİ said

  sen osmanlı torunu degıl ;

  amerıkan torunusun heralde bırader…

 44. Kemalist(Çağdaş) Gençlik said

  tayyibin amerikalılara dua ettiğini erbakan bile kabül ediyor bize saftirik diyen koyun(Osmanli Torunu-Nisan 4,2009) hala inanmıyor gerçekten çok komik oluyorsun dostum hahahahha

  sahte kahramanlar sizi,dün amerikaya dua eden adam bugün götü boklu perese kafa tutuyor yav bu zihniyet harbi komedi yav

 45. hasan said

  kardes haklısın ,tayib efendı kendi amerıkanın çıragı yaptı bizi sonrada cıkar chp emperyalıst der bilmem ne der,cıkar ısın ıcınden…

  kendıleri cocuklarını amerıkada yaşatır sonra baskalarına amerıkan ozentısı derler…

 46. alpadana said

  yeter ulan artık akp ile islam ı aynı kefeye koymayın tapmayın su tayyibe gercek musluman gibi yasayın at gozluğuyle bakmayın etrafa
  ülkücü gençlik

 47. BOZKURT KADİR said

  ULEN OSMAN LI TORUNUN TAYYBİNİ DAVOSTA YAPTIGI HER ŞİEY ZATEN PLANLANMIŞTI DİKKAT EDERSEN SEÇİM AREFSİNDE OLDU YİNE AMERİKA İSRAİL TAYYİBİE SEÇİMİ KAZANDIRMAK İÇİN ARKASINA GEÇİTLER LAFLARIDA TAYYİBİN ELİNDEKİ KAGIDADA KENDİLERİ HAZIRLADILAR BİRAZ KAFAYI ÇALIŞTIR AMAA NERDEEE:d:d:d VE HAZİN HÜSRAN YİNE AK GELDİ SİZ MİLLETİ BÖYLE KANDIYOSUNUZ ERMENİ AMERİKAN YAHUDİ UŞAKLARI

 48. BOZKURT KADİR said

  VE SEN VEYSEL AKP İKTİDARDAYKEN TOPRAK SATIŞIYLA İLGİLİ KANUNU DEİŞTİRDİNİZ SINIRSIZLAŞTIRDINIZ CAHİL CAHİL KONUŞMA KOMİK OLUYOSUN.d:d:d

 49. recep gök said

  cemal dememiş çok güzel cevap vermişsin

 50. emrah said

  vatan akp lilerindir ben düne kadar tsk ya yargıya güveniyodum şimdi kendimden başka kimseye güvenmem çünkü tüm kurumlar abd nin köpekleridir ne vatanı hepsinin allah ı para olmuş bunlar 5 tl vatannı sabaha kadar satarlar …..

 51. Umut ZORLU said

  Zamanı yok Başbakanın duracak,
  İyimserlik her kapıya varacak,
  Gün Gelecek Tarih Şöyle Yazacak,
  Öylesi bir daha gelmedi Diye…

  Adnan Menderes’i hergün anarız,
  Türk milleti Bütünüyle yanarız,
  Bunu’da Gafiller yerler korkarız,
  Türkiye Aydınlık Görmesin diye..

  Hani meydanlarda ötenler nerde,
  Başbakana taşlar atanlar nerde,
  Bahçeli’nin Attığı O urgan Nerde,
  Kaçtı Boynumuza geçmesin diye..

  Ağar görevini bildi çekildi,
  Bahçelinin Hayelleri yıkıldı,
  Baykal Fare deliğine sokuldu,
  Beni’de Aslanlar yutmasın diye..

  Çünkü huzur geldi istikrar geldi,
  Fakir Fukaranın yüzleri güldü,
  Genç İhtiyar Herkes seferber oldu,
  Lider’im Başımdan gitmesin Diye..

  Başbakanım yoktur Senin Ayarın
  Teraziye koysak Çoktur Değerin,
  Senden Gayrısını Söyle Neylerim,
  Duacıyım Mevlam Yıkmasın diye..

 52. Vatandaş Rıza said

  AKP kendisine AKP denmesinden hoşlanmıyor ya, işte aşağıdaki
  AKP kombinasyonları yüzünden olmalı;

  Adaleti Karartma Partisi
  Adaleti Kadrolaştırma Partisi
  Adaletsizliği Körükleme Partisi
  Aydınlığı Karartma Partisi
  Akrabaları Kalkındırma Partisi
  Ahbapları Kayırma Partisi
  Ayrımcılığı Körükleme Partisi
  Acıları Katmerleme Partisi
  Ayrılıkçılığı Katlama Partisi
  Allahı Kandıranlar Partisi
  Allahtan Korkmayanlar Partisi
  Anayasayı Kırpıştırma Partisi
  Atatürkü Karalama Partisi
  Amerika Kullansın Partisi
  Ampülü Kapatılasıcalar Partisi
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .

 53. yavuz said

  öncelikle böyle bir çalışma yaparak halkı aydınlattığnız için sizlere çok teşşekkür ederiz.bu yazılanları okuyupta sinirlenmeyen olamaz.bende bir akp üyesiydim ama artık değil.allah belalırını versin onca yetimin şehidin hakkı var bu vatanda dilerim allahtan bu yaptıkları ne bu dünyada ne de öbür dünyada sığacak yer bulamasınlar allah bu yaptıklarını yanına koymasın!!!

 54. VATANSEVER said

  Hazımsızlık zor olsa gerek anlasılan.

  Cahiller ve Hainler Partisi
  Cesur Hırsızlar Partisi
  Cibilliyetsiz Hainler Partisi
  Cebren ve Hile yaşayanlar Partisi
  Cehennem Halkı Partisi
  Cenabet Haramiler Partisi
  ve ebu CeHilin Partisi

  sizler hangisindensiniz?

 55. VATANSEVER said

  SADECE 2006 YILINA KADAR AK PARTİ HÜKÜMETİNİN İKTİDAR DÖNEMİNDE YAPMIŞ OLDUĞU FAALİYETLERDEN BAZILARI
  1) 1 Ocak 2005 -Paramızdan 6 sıfır atıldı.TLye itibarı iade edildi
  2)35 yıl sonra enflasyon tek haneli rakama indi(%31.18den %9.9a indi)
  3) 2001de %9.5 küçülen Türkiye,ak parti iktidarında yıllık ortalama %7.6 oranında büyüdü
  (En yüksek büyüme %7.8 ile Atatürk döneminde,en yüksek ikinci büyüme ise %7.6 ile ak parti döneminde olmuştur.Atamızı saygıyla anıyoruz)4) 2002de 2.598 dolar olan kişi başına milli gelir 2006da 5.550 dolara yükseldi(hatta son mitinginde-burdur mitingi- Tayyip Erdoğan,bugün 6000lere ulaştığını söyledi.ama tam rakamını bilmediğim için yanlış olmasın diye yazmıyorum)
  5) 37 olan bakanlık sayısı ak parti iktidarında 23e indirildi
  6) 2002de %10.3 olan işsizlik oranı ak parti iktidarında %9.9a geriledi
  7) Ak parti iktidarında 20 bin metrenin üzerinde tünel inşa edildi.sadece Karadeniz bölgesinde 12 yeni tünel yapıldı
  Ak parti iktidarında,muhtaç vatandaşlarımıza 4 milyar 410 milyon ytl yardım yapıldı
  9) Ak parti iktidarında sanayi sektörü %31.4 oranında büyüdü
  10) Ak parti iktidarında 55 il ve 5 ilçede kent ormanı kuruldu.’her ilde bir kent ormanı’ için çalışmalar devam ediyor
  11)Ak parti iktidarında,dünyanın en büyük projesi kabul edilen Bakü-Tiflis-Ceyhan Transit Ham Petrol Boru Hattı inşaatı bitirildi.Hattan ülkemizin yıllık kazancı 300 milyon dolar olacak
  12)Ak parti iktidarında 7 adet yeni Polis Meslek Yüksek Okullarının sayısı 27ye çıktı
  13)Ak parti iktidarında Türkiye,OECD ülkeleri arasında ortalama %13.6 oranı ile en hızlı ihraç artışı sağlayan ve dünyanın en büyük 22. ihracatçısı ülke haline geldi
  14)Ak parti iktidarında 180 bin kız çocuğu ‘Haydi Kızlar Okula’ kampanyası ile okula kavuştu.
  15)Sosyal hizmetler ve çocuk esirgeme kurumu(SHÇEK) bünyesinde 229 yeni kuruluş ve 24 ek bina hizmete açıldı
  16)Hastalarımızın hastanelerde rehin tutulduğu günler sona erdi.
  17)2002 yılında sanayi sektöründeki istihdam sayısı 3 milyon 954 bin iken ak parti iktidarında,323 bin kişi artarak 4 milyon 277 bin kişiye ulaştı.
  18)2002 yılında 32,8 milyar ytl olan tarımın milli gelire katkısı,2005 yılında 49,3 milyar ytl’ye ulaştı.
  19)Ülke genelinde yıllık ortalama 350 köy/mah.de kadastro çalışması yapılırken,ak parti iktidarında bu rakam 2700 köy/mah.ye ulaştı.
  20)ak parti iktidarında toplam 2 milyon 999 bin otomobil üretildi.bunun 1 milyon 879 bin 739 adedi ihraç edildi.37,3 milyar dolar gelir elde edildi
  21)2000-2002 yılları arasında toplam 7 adliye binası açılmış iken,ak parti iktidarında toplam 38 adliye binası hizmete açıldı
  22)Zorunlu askerlik süresi 18 aydan 15 aya,yedek subay askerlik süresi 15 aydan 12 aya,kısa dönem askerlik süresi 8 aydan 6 aya indirildi
  23)Üniversite kapısındaki yığılmayı azaltmak için 15 yeni üniversite kuruldu(sonra bunlara 17 tane daha eklendi)
  24)756 bin çiftçinin 1,5 milyar ytl borç faizi silindi.geri kalan 1,2 milyar ytl yeniden yapılandırıldı
  25)4 milli park,1 tabiat parkı,76 mesire yeri,13 tabiat anıtı yapıldı
  26)34 üretin laboratuarı kurularak yılda 650 bin adet faydalı böcek üretilip ormana salındı.
  27)Ülkemizde ilk kez,Karadeniz’in deniz alanında 3 petrol ve doğal gaz arama sondajı gerçekleştirildi
  28)Vergi barışı sağlandı
  29)Gelir vergisi ve KDVde indirimler yapıldı.kurumlar vergisi %30dan %20ye indirildi
  30)Bütün iktidarların söz verdiği halde ödemediği nema hesabını ak parti iktidarı kapadı.4yılda 14,7 milyar ytl ödendi
  31)KOBİ’lere,sıfır faizli ihracat kredisi sağlandı
  32)Esnaf kredi faizleri %52den %13e indirildi
  33)Esnaf kredi miktarı 23 kat artarak 3,5 milyar ytlye ulaştı
  34)Temel hak ve özgürlüklere ilişkin güvenceler artırıldı.düşünce ve ifade özgürlüğünün alanı genişletildi.
  35)Ak parti iktidarının ilk 4 yılında 1 milyon 925 kişiye iş imkanı sağlandı
  36)Kadın-erkek eşitliğini sağlamaya yönelik düzenlemeler yapıldı
  37)Yoksul ailelerimizin çocukları için 269 ytl sağlık yardımı yapıldı.913 bin 154 çocuğumuz,yardımlardan faydalandı.
  38)2002 yılında 83 milyon ytl olan hayvancılık destekleri,ak parti iktidarında 660 milyon ytl’ye çıkarıldı
  39)Ağaçlandırma çalışmaları yılda ortalama 2 bin hektar iken,5 kat artarak,yılda 10 bin 500 hektara çıktı
  40)Doğalgaz kullanan il sayısı 5ten 39a çıkarıldı.2007 yılı sonunda doğalgaz kullanan il sayısı 49 olacak.
  41)2002 yılında 747 bin 53 km olan elektrik dağıtım hattı uzunluğu,ak parti iktidarında 810 bin 311 km’ye ulaştı.
  42)Ak parti iktidarında,Merlis Projesi hayata geçirildi.923 il ve ilçe Nüfus Müdürlüğü’nün genel müdürlükle ve birbirleriyle bilgisayar ağ bağlantısı kuruldu
  43)2002 yılında 32 bin olan ihracatçı firma sayımız,ak parti iktidarında %31 artarak 42 bine yükseldi
  44)Ak parti iktidarında,öğrencilerimiz için 116 yeni yurt yapıldı,16 bin ek öğrenci kapasitesi sağlandı.
  45)Ak parti iktidarında,2006 itibarı ile kamu sektöründe 8.915 özürlü istihdam edildi.
  46)Tüm sağlık kuruluşlarına acil başvurularda sigorta veya ödenme işlemlerinden dolayı beklemeye ve geri çevrilmeye son verildi.
  47)2002de devlet hastanelerinde 6.500 olan muayene odası sayısı ak parti iktidarında,15.300’e çıkarıldı.muayene süreleri arttı,kuyruklar azaldı.
  48)Sanayi sicil belgesini ibraz eden işletme,ticarethane ve şantiyelere %20 daha ucuz elektrik kullanma imkanı getirildi.
  49)Çiftçinin maliyetlerini düşürmek için toplam 1 milyar 50 milyon mazot desteği verildi
  50)Adil yargılanma hakkının bir gereği olarak,bölge adli mahkemelerinin kurulmasını sağlayacak kanunlar çıkarıldı
  51)13 hükümet eskiten 960 metre uzunluğundaki Göcek Tüneli açıldı
  52)Yoksul ailelerimizin çocuklarının önlük,çanta ve kırtasiye malzemeleri gibi okul ihtiyaçları için 50 milyon ytl kaynak sağlandı
  53)Ak parti iktidarında,her yıl düzenli olarak ülkenin yoksulluk profilini çıkarmayı amaçlayan ‘yoksulluk araştırması’ yapıldı
  54)Genç girişimcilerin sermaye şirketlerine ‘ilk defa’ vergi muafiyeti sağlandı
  55)İmalat sanayinde kapasite kullanım oranı %84’ü aştı
  56)Şirket kuruluşları kolaylaştırıldı.şirket kuruluşları;19 aşamadan 3 aşamaya,2.5 aydan birkaç saate indirildi
  57)Türkiye’ye giren yabancı sermaye 1 milyar dolardan, 12.8 milyar dolara çıktı 58 )2001de %59 olan tarımsal kredi faiz oranı,ak parti iktidarında %7-%13 aralığına çekildi
  59)Ak parti iktidarı 2006da çiftçimize 5 milyar ytl tarımsal destek ödemesi yaptı.2007 tarım destek miktarı ise 5 milyar 250 milyon ytl olarak belirlendi
  60)Ak parti iktidarında çitçimiz rekor sayıda ‘0 km’ traktör satın aldı
  61)Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararları, anlaşmazlıkların çözümlenmesinde bağlayıcı ilke haline geldi
  62) 341 kaza kara noktasında iyileştirme çalışması yapıldı.çalışmalar sonucunda kaza sayısında %64 azalma sağlandı
  63)En düstriyel odun üretimi 7 milyon metreküp’ten 9 milyon metreküp’e çıkarıldı
  64)Sanayi elektriği %6.5,konut elektriği ise %1.5 oranında ucuzlatıldı
  65)Özürlü çocukların eğitim masraflarını zengin-fakir ayırımı yapmadan devlet karşılıyor.ayda 360 ytl devlet veriyor
  66)2002 yılında 9 milyar dolar olan ‘komsu ve çevre ülkelere’ yönelik ihracatımız,ak parti iktidarında 24 milyon dolara ulaştı
  67)25 milyon ytl harcanarak YİBO’lar (yatılı ilköğretim bölge okulları) yeniden düzenlendi
  68)Ak parti iktidarının 2005-2006 yıllarında 14 bine 56 çocuğumuz korunma altına alınmadan,’ailelerinin veya yakınlarının yanında’ parasal yardımla desteklendi
  69)Vatandaşlarımızdan 112 ambulans hizmetleri için ücret alınması kaldırıldı
  70)Alınması günlerce süren sanayi ve sicil belgesi,ak parti iktidarında artık 1 saatte veriliyor
  71)Ak parti iktidarında,kırsal alanların yerinde ve sürdürülebilir kalkınması için kırsal kalkınma yatırımlarına toplam 280 milyar ytl kaynak ayrıldı
  72)15 ceza infaz kurumu,2 personel eğitim merkezi açıldı
  73)Ak parti iktidarında,afetten zarar gören vatandaşlarımız için toplam 106 milyon 235 bin 535 ytl acil yardım yapıldı
  74)Yoksul ailelerimizin çocuklarına öğle yemeği desteği verildi.bu amaçla,580 bin öğrenci için 400 milyon ytl yardım yapıldı
  75)Ak parti iktidarında,2007-2011 yılarını kapsayan ‘Türkiyenin İlk Resmi İstatistik Programı’ hazırlandı
  76) 110 ytl olan Bağ-Kur tarım emekli aylığı,ak parti iktidarında 315 ytlye çıktı
  77)258 ytl olan Bağ-Kur esnaf emekli aylığı 489 ytl’ye çıktı
  78 )257 ytl olan en düşük SSK emekli maaşı,ak parti iktidarında 478 ytlye çıktı
  79) 346 ytl olan en düşük emekli sandığı maaşı,ak parti iktidarında 606 ytl oldu
  80 )184 ytl olan asgari ücret,ak parti iktidarında 380 ytl’ye çıktı(bu eski rakam.sanırım bugün 400 ytl)
  81) 328 ytl olan en düşük memur maaşı,ak parti iktidarında 720 ytl’ye çıktı
  82) 1,012 ytl olan kamuda çalışan işçinin ortalama ücreti,ak parti iktidarında 1,669 ytl’ye yükseldi
  83) 25 ytl olan 65 yaş aylığı,ak parti iktidarında 68 ytl’ye çıktı
  84) 51 ytl olan özürlü aylığı,ak parti iktidarında 208 ytl’ye çıktı
  85)Ak parti iktidarında,ilaç fiyatlarında %80’e varan indirim sağlandı.bu sayede,her yıl 900 milyon dolar tasarruf edildi
  86)Sağlık ocaklarında muayene oda sayısı,6.300’den 13.500’e çıkarıldı
  87)Ak parti iktidarında,60 üstü emeklilerimizden isteyenlere maaşları kendi evlerine teslim edildi
  88)Tarım sigortaları kapsamında ilk etapta;’dolu’ ve ‘hayvanlar için hayat’ sigorataları uygulamaları başlatıldı
  89)Öğretmenlere verilen hazırlık ödeneği 425 ytl’ye çıkarıldı
  90)Ak parti iktidarında Türkiye,dünya dış ticaret liginde 200 milyar doları aşan 20 ülke arasında yerini aldı
  91)Yurt içi petrol doğalgaz aramalarına 745 milyon dolar yatırım yapıldı.
  92)Ak parti iktidarında,4.295 olayda,1 milyar 68 milyon ytl değerinde kaçakçılık olayı ortaya çıkarıldı(yani hortumlar kesildi)
  93)Üniversitelerde yapılan çalışma sonucunda 1.355 hakim,savcının İngilizce öğrenmesi sağlandı
  94)Ak parti iktidarında,afetzedelerin iskanı için 20 bin 548 konutinşa edilerek vatandaşlarımıza teslim edildi
  95)32 cezaevinden gönderilen 107 eğitim projesi için destek verildi.bu amaçla 1 milyon 492 bin ytl kaynak aktarıldı
  96)Zararlı böceklerle yapılan kimyasal mücadele kaldırılarak,biyolojik mücadele sistemine geçildi
  97)Orman köylülerine,Sosyal Riski Azaltma Projesi kapsamında 14 milyon ytl kaynak sağlandı
  98)Ülkemizde 2002 yılında 4.465 km uzunluğunda olan doğalgaz boru hattı uzunluğu,ak parti iktidarında 7.295 km’ye çıkarıldı
  99)Yolcu taşımacılığında %6,yük taşımacılığında %33 ve liman elleçlemelerinde ise %24 oranında artış yaşandı
  100)Ülkemizde tüm yurt ve yuvalarda ‘ücretsiz internet erişimi’ uygulaması başlatıldı
  101)Ak parti iktidarında,uluslar arası Hidrojen Enerjisi Teknolojileri Merkezi,İstanbul’da kuruldu
  102)Ak parti iktidarında,4 yıl genel bütçeden en büyük pay Milli Eğitim Bakanlığı’na ayrıldı
  103)Ak parti iktidarında ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin eğitim hayatları süresince ‘100 Temel Eser’ belirlendi
  104)112 Acil Hizmetlerinde 618 olan ambulans sayısı,ak parti iktidarında 1.443’e yükseltildi
  105)Yüksek öğrenim bursları 45 ytl’den 150 ytl’ye çıkarıldı
  106)Üniversite öğrencilerine ilk kez ‘ücretsiz yemek yardımı’ başlatıldı(eskiden,günde 3 ytl idi.ablamdan biliyorum)
  107)Liseler 4 yıla çıkarıldı
  108 )İlk defa başvuran ve belgelerini tamamlayan herkese burs veya öğrenim kredisi verildi
  109) 2002 yılında maden ruhsatı sayısı 4.401 iken,ak parti iktidarında çıkarılan Maden Kanunu ile bu sayı 37.505’e ulaştı
  110)Meteorolojik Haberleşme Sistemi yenilendi
  111)Yargı kurumlarının online bağlantısını sağlamak amacıyla kurulan UYAP(ulusal yargı ağı projesi) uygulamaya başlandı
  112)Yapı malzemeleri kontrolünün ülke genelinde yaygınlaştırılması için 28 ilde beton laboratuarı kuruldu
  113)Yoksul vatandaşlarımıza dini bayramlarımız öncesinde toplam 100 milyon ytl yardım yapıldı
  114)Yoksul bölgelerimizdeki 78 aşevi ile 70 bin 190 vatandaşımıza günlük sıcak yemek verildi.bunun için 17 milyon ytl kaynak aktarıldı
  115)1937 yılında başlayan orman kadastrosunun %15’i ak parti iktidarında yapıldı.böylece,kadastrosu yapılan orman alanı %92’ye çıktı
  116)Ak parti iktidarında ‘Alo 150′ Başbakanlık İletişim Merkezi(BİMER) uygulaması başladı.BİMER uygulamasıyla vatandaşlarımız sorunlarını doğrudan başbakanlığa bildirmektedir.
  117)2002 yılında 16,9 milyar metreküp olan doğalgaz tüketim miktarı,ak parti iktidarında %73 artışla 29,3 milyar metreküp’e ulaştı
  118 ) 784 esnaf ve sanatkarımız iş hayatına başladı
  119)160 tanesi hastane olmak üzere,toplam 416 sağlık tesisi hizmete açıldı
  120)Ak parti iktidarında sağlanan gümrük idaresinin modernizasyonu ile 93 gümrük idaresinde işlemlerin %99,9’u elektronik olarak gerçekleştirilir hale getirildi
  121) 2002 yılında 71 çocuğumuza koruyucu aile yanında bakım hizmeti verilirken,ak parti iktidarında bu rakam 767’ye ulaştı
  122)Milletvekili seçilme yaşı 25’e indirildi
  123)Yurt genelinde 7.804 adet kızamık vakası görülmüşken,bu rakam 2006 yılında sadece 31 vakaya düşürüldü
  124) 56 ilin ‘İl Çevre Durum Raporu’ güncelleştirilerek internete aktarıldı
  125)Düşük gelirli 32.196 ailemizin süt sığırcılığı,koyunculuk ve seracılık projeleri için 246 milyon 532 bin 684 ytl kaynak aktarıldı
  126)Ak parti iktidarında,sadece ormancılık faaliyetlerinden 200 milyon ytl tasarruf sağlandı
  127)Ak parti iktidarında,Akdeniz ülkeleri içinde orman yangınları ile mücadelede en başarılı ülke Türkiye oldu
  128)Orman köylülerine üretim işçiliği ve kanuni haklar olarak yılda ortalama 460 milyon ytl ödeme yapıldı
  129) 2002 yılında 141 olan ‘bebek dostu hastane’ sayısı ak parti iktidarında 513’e çıkarıldı
  130)Ak parti iktidarında,TÜBİTAK’a Türkiye’nin AR-GE politikasının gelişimi için 456 milyon ytl kaynak aktarıldı
  131)Evsel katı atıkların vahşi depolanmasına son vermek için çalışmalar başladı.10 il belediyesinin düzenli depolama tesisinin temeli atıldı
  132)Ak parti iktidarında,son derece önemli olan ‘Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü’kuruldu
  133) 6 milyon 324 bin aileye 4 milyon 327 bin645 ton ücretsiz kömür yardımı yapıldı
  134)Ak parti iktidarında,ilk kez,Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu kaynaklarının tümü,ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için kullanıldı
  135)Yoksul vatandaşların ilköğretime devam eden erkek çocuklarına aylık 18 ytl,kız çocuklarına 22 ytl yardım yapıldı
  136)Ak parti iktidarında,Aile Araştırma Kurumu ile Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü,çıkarılan yasa ile ilk kez resmi statü kazandı
  137)Tüketicilerin mağduriyetini giderecek yasal düzenlemeler yapıldı
  138 )Bor ürünleri üretimi 436 bin tondan,3 milyon tona çıkarıldı
  139)Ak parti iktidarında,bölge adliye mahkemeleri sisteme dahil edildi
  140)Havaalanlarındaki meteorolojik sistemlerin modernizasyonu kapsamında 10 otomatik gözlem sistemi kuruldu
  141) 2 milyon dar gelirli ailenin demografik bilgilerini içeren veri tabanı oluşturuldu
  142)Ak parti iktidarında Türkiye,FAO 2005 Dünya Ormancılık Raporu’na göre ağaçlandırmada ilk 10 ülke arasına girmeyi başardı
  143) 2002 yılında üretilen fidan adedi 117 milyon iken,ak parti iktidarında bu rakam 350 milyon fidana çıktı
  144)Ak parti iktidarında, yerli kaynaklara verilen önem sebebiyle, Türkiye’nin ilk jeotermal haritası hazırlandı ve jeotermal sahalar özel sektöre açıldı.
  145) Zonguldak’ taki havzada bulunan 26 kömür sahası özel sektöre devredildi. Toplam 11.500 kişiye iş imkânı sağlandı.
  146) ülkemizin en büyük 4. barajı olan Ilısu Barajı’nın temeli atıldı. Ilısu barajı’nda 3,8 milyar kilowatt saat elektrik üretilirken, 120 bin hektar alan da suya kavuşacak.
  147)Elektrikteki kurulu gücümüz, 2002 yılında 31.845 megavat iken ak parti iktidarında, %26 artarak 40.206 megawatt’a çıktı.
  148)2005-2006 eğitim öğretim yılında, ise 27 bin öğrencimiz okullarına ücretsiz taşındı.
  149) okul binaları yeni bir mimarı anlayışla inşa edildi. Gelenekle gelecek, okul binasında buluştu.
  150)Ak parti iktidarında, İpsala, Gürbulak ve Hamzabeyli, Gümrük Kapıları inşaatları, başlamasından itibaren 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamlanarak hizmete girdi.
  151) Ülkemizin ilk yer altı doğalgaz deposu, Trakya-Silivri açıklarında inşa edildi.
  152) kömür sektöründe bir ilke imza atılarak, bayilik sistemi kuruldu. Böylece kaliteli ve ucuz kömür dağıtımı gerçekleştirildi.
  153) Hazar Bölgesi doğalgazını ülkemize getirecek olan Şahdeniz projesi Ak parti iktidarında, tamamlandı. Hattın ülkemizdeki uzunluğu 230 km.’ dir.
  154) yurtdışı Petrol ve doğalgaz aramaları için 2 milyon 845 bin dolar yatırım gerçekleştirildi.
  155) Habur Sınır Kapısı tamamlandı.
  156) Sosyal Bilimler Lisesi açıldı.
  157) TOKİ tarafından toplam 538 şantiyede 203 bin 846 konutun yapımı gerçekleştirildi.
  158) hava ulaşımında sağlanan indirimle, milyonlarca vatandaşımız ilk kez uçağa bindi.
  159) liman ücretlerinde yaklaşık % 50 indirim yapıldı. Denizciliğimize ucuz mazot temin edildi.
  160)1985 yılından 2002 yılına kadar 8 milyar dolar tutarında özelleştirme yapılmışken, Ak parti iktidarında, bu rakam 18,5 milyar dolara ulaştı.
  161) köy tüzel kişiliklerine yapacakları özel ağaçlandırma çalışmaları için 1 milyon 300 bin YTL hibe kaynak sağlandı.
  162) hava tahminlerinde tutarlılık oranı % 90′ın üzerine çıkartıldı.
  163)Ak parti iktidarında, toplam 34 bin 535 metre jeotermal sondajı yapıldı. 544 megawatt ısı enerjisi görünür hale geldi.
  164)Ak parti iktidarında, kömür aramaları için 135 bin 574 metre sondaj yapıldı ve 1 milyon 400 bin ton kömür rezervi ortaya çıkarıldı.
  165)Bugüne kadar yapılan 650 bin hektar erozyon kontrolü çalışmasının 181 bin hektarı (%28) Ak parti iktidarında gerçekleştirildi.
  166) nüfus iş ve işlemlerinin hiçbir formaliteye gerek kalmaksızın kolaylıkla yapılabilmesi sağlandı.
  167)Ak parti iktidarında, İthal kömür fiyatları ton başına 50-60 dolar ucuzladı. 350 milyon dolar tasarruf sağlandı.
  168)Ak parti iktidarında, 11 saha, elektrik üretimi amaçlı 10 saha da ısınma kömürü temini amaçlı, olarak özel sektöre açıldı. 20 bin 600 kişiye iş imkânı doğdu.
  169) tehlikeli atık ve ambalaj atığı tesislerinin kurulması ve lisanslandırma çalışmaları başladı.
  170)Ülkemizin 8,3 milyar ton olan linyit rezervi yeni aramalarla Ak parti iktidarında, 9,3 milyar tona yükseldi.
  171) Nükleer santrallerin kurulması için yapılan çalışmalarda önemli mesafeler kat edildi.
  172)Ak parti iktidarında, Afrika’ya yönelik ihracatımız 2,1 milyar dolardan %70 artarak 3,6 milyar dolar’a ulaştı.
  173)Ak parti iktidarında, atı su arıtma tesisleri enerji giderlerinin %50’si karşılandı. Böylece tesisler atıl vaziyetten kurtarıldı.
  174)Ak parti iktidarı, şehit, dul, yetim ve afetzede ailelerin ortaöğretimde okuyan çocuklarına burs verdi. Burstan 2 bin öğrenci yaralandı.
  175)Ak parti iktidarında, Türkiye’nin ilk Hızlı Tren ve Lokomotif Fabrikası’nın temeli Sakarya’da atıldı.
  176)Ak parti iktidarında, Ankara- Konya Hızlı Tren Hattının temeli atıldı, yapımına başlandı.
  177) beyaz eşya üretiminde rekor artışlar sağlandı.
  178)Ak parti iktidarında, İzmir Adnan Menderes Havaalanı Dış hatlar Terminali rekor sürede bitirilerek hizmete açıldı.
  179)Ülkemiz Avrupa Ülkeleri ile enerji alanında entegrasyonunu sağlayacak olan Türkiye- Yunanistan doğalgaz boru hattı projesinin yapımına başlandı.
  180)Ak parti iktidarında başlanan Mısır- Türkiye Doğalgaz boru hattı projesi kapsamında, doğalgazın boru hatlarıyla ülkemize taşınma anlaşması imzalandı.
  181)Ak parti iktidarında, MOBESE Projesi (Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu ilk defa İstanbul’da devreye koyuldu. Ve şehrin muhtelif yerlerine 560 kamera monte edildi.
  182) MOBESE Projesi ile köprü ve otoban turnikelerden geçiş yapan 69 milyon 738 bin 189 aracın sorgulaması yapıldı. Bunlardan 732’sinin çalıntı kaydı olduğu tespit edildi.
  183)Ak parti iktidarında uygulanmaya başlanan MOBESE projesi ile 1,274 aranan şahıs yakalandı.
  184)Ak parti iktidarında, Türkiye’de doğanlar için 30, yurt dışında doğanlar için 60 gün içinde bildirimde bulunulması halinde nüfus cüzdanı ücreti alınmıyor.
  185) iş hacimleri yoğun olan illerdeki 18 adliye ile İstanbul ilindeki 4 beldede nüfus temsilcilikleri açıldı, vatandaşlarımızın işleri kolaylaştırıldı.
  186)Ak parti iktidarında, gümrüklerde otomasyon sistemine geçilmesiyle, ihracat işlemlerinin %96’sı, ithalat işlemlerinin ise %75′i ilk kez 24 saat içinde bitirildi.
  187)İlk kez AK PARTİ iktidarında, “Çevreye karşı işlenen suçlara” müeyyide getirildi.
  188) Ak parti iktidarında, SSK’lı, Yeşil kartlı, memur ayırımı yapılmadan tüm vatandaşlarımızın kamuya ait sağlık kuruluşlarından eşit şekilde hizmet alması sağlandı.
  189)302 milyon dolar olan maden ihracatımız Ak parti iktidarında, 661 milyon dolara ulaştı.
  190) 3.940 km. yeni elektrik üretim hattı yapıldı. Elektrik üretim hatlarımızın uzunluğu 47.206 km’ ye çıktı.
  191)Yeraltına alınan elektrik dağıtım kabloların uzunluğu, 2002 yılında 19.954 km. iken, ak parti iktidarında 32 bin km artışla, 52.048 km’ye ulaştı.
  192)Ak parti iktidarında, NABUCCO boru hattı projesine başlanıldı. Nabucco, Bulgaristan-Romanya-Macaristan güzergâhını izleyerek, Avusturya’ya Hazar, Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgelerinin doğalgazını taşıyacak.
  193) İstanbul, Çanakkale boğazlarının tanker tehdidi altında kalmaması için, Samsun – Ceyhan Ham petrol by pass boru hattı projesine yönelik çalışmalar başladı.
  194) Petrol piyasası kanunu ve maden kanunu’nda değişiklik yapılmasına ilişkin kanunlar çıkarıldı.
  195)Ak parti iktidarında, 8 gümrük kapımızda uygulanmakta olan GÜMSİS Projesi ile kaçakçılıkla etkin mücadele sağlandı.
  196) deniz yolu ile yapılan kaçakçılığın önüne geçebilmek için mevcut deniz filosu yenilendi, 4 adet yeni motorbot hizmete sokuldu.
  197)Ak parti iktidarında, kişinin nüfusa kayıtlı olduğu yer ile nüfus idaresi arasında yazışma yapılması devri sona erdi.
  198) kişileri tek bir numarada tanımlamak üzere,Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarası uygulaması başladı. Bir çok numara kullanılması uygulamasına son verildi.
  199) Türkiye ihracatının önemli finansal destek kuruluşu olan Türk Eximbank’ a 1,5 milyar dolar tutarında nakdi kaynak aktarıldı.
  200) ihracata yılda ortalama 7-8 milyar dolar tutarında kredi ve sigorta/garanti desteği sağlandı.
  201) KOBİ’ lere kullandırılan kısa vadeli krediler 5 milyar YTL’ ye ulaştı.
  202)ihracat sektörüne sağlanan toplam destek 27 milyar dolara ulaştı.
  203)Ak parti iktidarında, Özürlüler kanunu ile ilk defa özürlülere karşı yapılan ayırımcı uygulamalara ceza hükmü getirildi.
  204)2002 yılında yurt genelinde % 78 olan aşılama oranları, Ak parti iktidarında, %90′ın üzerine çıktı.
  205)Daha önce aşılama programında mevcut olmayan kızamıkçık, kabakulak ve menenjit aşıları Ak parti iktidarında, standart programa dahil edildi.
  206)Ak parti iktidarında, Avrupa’nın en büyük aşı kampanyası gerçekleştirilerek 18 milyon 217 bin çocuğumuz aşılandı.
  207)Ak parti iktidarında, bebeklerimizin kemik gelişimini destekleyen D vitamini ücretsiz dağıtıldı.
  208)2002 yılında 10.224 olan sıtma vaka sayısı, Ak parti iktidarında, 604′ e düşürüldü.
  209)Tüm koruyucu sağlık hizmetlerine ayrılan bütçe, 2002 yılında 961 milyon YTL iken, Ak parti iktidarında 2 milyar 101 milyon YTL’ ye yükseltildi.
  210) “Aile hekimliği kanunu” çıkartılarak 10 ilde uygulamaya konuldu. Aile hekimliği 2007 yılında 10 ilde daha uygulamaya geçecek.
  211)2002yılında uzman hekimlerin %10′u kamuda tam gün çalışırken Ak parti iktidarında, bu oran %55′ e yükseldi.
  212)Ak parti iktidarında, yeşil kartlı vatandaşlarımızın, devlet memurları gibi, kamu sağlık hizmetlerin faydalanması ve ilaçlarını istedikleri eczaneden alması sağlandı.
  213) yeşil kartlı hastaların ayakta tedavileri, muayene, tetkik- tahsil, diş hekimi ve diş protezi, gözlük ve acil tedavi giderlerinin ödenmesi sağlandı.
  214)Ak parti iktidarında, ALO 184 SABİM hattı kuruldu. Vatandaşlarımızın bir telefonla sağlık bakanlığı’na direkt olarak ulaşma sağlandı. 2 milyon 100 bin aramaya cevap verildi.
  215)Ak parti iktidarında, 4 yılda ilköğretim öğrencilerine 376 milyon ders kitabı ücretsiz dağıtıldı.
  216) lise öğrencilerine ilk defa 36 milyon adet ders kitabı ücretsiz verildi.
  217) ilk kez eğitim harcamalarının tümünün vergiden düşülmesine imkan sağlandı.
  218)Ak parti iktidarında, ” Bilgisayarlı Eğitime Destek” kampanyası ile 406 bin bilgisayar eğitimiz hizmetine girdi.
  219)Ak parti iktidarında, okul kayıtları internetten yapılabilir hale geldi.
  220) 40 yıllık ilköğretim ve ortaöğretim müfredatı A’ dan Z’ ye yenilendi.
  221) ek ders ücretleri %40 oranında artırıldı.
  222) 210 bin öğretmen ataması yapıldı.
  223) 40 yeni Anadolu Öğretmen Lisesi açıldı.
  224)Ak parti iktidarında, ilköğretimde bitişik eğik yazıya geçilmesiyle birlikte yazısı güzel bir nesil yetişmeye başladı.
  225)Ak parti iktidarında, okullarımızın neredeyse tamamına internet erişim imkânı sağlandı.
  226) spor liseleri hizmete girdi.
  227)Ak parti iktidarında, öğretmenlerin atamalarına “nokta tayin” sistemi getirildi.
  228) eğitimde zorunlu hizmet, il düzeyinden ilçe düzeyine indirildi.
  229) öğretmenlerin kendi branşlarında çalışabilmesi için gerekli düzenlemeler yapıldı.
  230) Milli Eğitim Akademisi’nin yasal alt yapısı tamamlandı.
  231) öğretmelerin askerlikleri için yeni düzenlemeler yapıldı.
  232) öğrencilerin rehberlik dosyaları internetten takip edilmeye başlandı.
  233) kılık kıyafette yeni bir düzenlemeye gidilerek formaya her yıl para ödenmesinin önüne geçildi.
  234)Ak parti iktidarında, 16 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edildi.
  235)2002 yılında Sağlık Bakanlığı hastanelerinde bulunan 1.500 adet diyaliz cihazı sayısı Ak parti iktidarında, 3 bine çıkarıldı.
  236) ilk defa Ak parti iktidarında, “Hekim Seçme Hakkı” uygulaması başlatıldı. Halen 276 hastanemizde uygulanıyor.
  237) 112 Acil istasyon sayısı 481′ den 1.148′ e çıkarıldı.
  238) 10 yılda bir sokağa çıkma yasağı ile uygulanan nüfus sayımı uygulamasına, modern bir kayıt sistemi ile son verildi.
  239)Türkiye NATO zirvesine ilk kez Ak parti iktidarında, ev sahipliği yaptı. (2004)
  240)İslam Konferansı Örgütü ( İKÖ ) Genel sekreterliği görevine ilk kez bir Türk getirildi. (2004)
  241) ilk kez bir Türk Başbakanı Güney Afrika’ya gitti. (2005)
  242)Başbakan R. Tayyip Erdoğan, 16 yıl aradan sonra Yunanistan’ı, 51 yıl aradan sonra ise Türk azınlığın yaşadığı Batı Trakya’yı ziyaret eden ilk Türk Başbakan oldu (2004).
  243)Suriye Devlet Başkanı 57 yıl, Rusya Devlet Başkanı ise 30 yıl aradan sonra Türkiye’ye gelerek resmi ziyarette bulundu.
  244)Türkiye, Pakistan’da yaşanan deprem felaketinin ardından bu ülkeye 150 milyon dolar tutarında ayni ve nakdi yardım sağlandı.
  245)Başbakan R. Tayyip Erdoğan ve İspanya Başbakan Zapatero’ya BM Genel Sekreteri tarafından Medeniyetler İttifakı Girişimi’nin eş başkanlığı görevi verildi.
  246)Ak parti iktidarında, Suriye ile elektrik enerjisi satış anlaşması imzalandı. Suriye’ye 1,4 milyar kWh/ yıl elektrik enerjisi satacağız.
  247)2003 yılında 685 milyon dolar olan maden ve mermer ihracatı, Ak parti iktidarının aldığı önlemler ile 2006 yılının aldığı önlemler ile 2006 yılının ilk 8 ayında 1,5 milyar dolara ulaştı.
  248) yurt dışı müteahhitlik sektörü, 65 ülkede 80 milyar dolar tutarında 3.500′ e yakın proje ile dünya müteahhitlik sektörünün önemli aktörler arasında yer aldı.
  249)Dünyanın en büyük 225 müteahhit firması arasında, 20 firma ile yer alan Türkiye, ABD ve Çin’den sonra 3. sıraya yerleşti.
  250)Ak parti iktidarı, Etiyopya’daki yoksullar için 20 adet su kuyusu açtı. Böylece 40 bin kişi temiz içme suyuna kavuştu.
  251)AK PARTİ iktidarı, Kosova’da yaşayan soydaşlarımız için televizyon kurdu. Kurulan televizyon, Balkanlar’ın Türkçe yayın yapan ilk televizyonu oldu.
  252)Ak parti iktidarında, ” Moğolistan’daki Türk Anıtları Projesi” kapsamında kazı, jeofizik, epigrafi, müze, restorasyon, koruma onarım, harita çalışmaları yürütüldü.
  253)Ak parti iktidarında, Bişkek’ te açılan Kırgız- Türk Kemik İliği Nakli Merkezi, Türk ve Kırgız doktorları bir araya getiren Orta Asya’daki ilk ve tek merkez oldu.
  254) inşa edildiği tarih itibarı ile en büyü Türk eseri olma özelliğini taşıyan Türkmenistan’ın Mevr şehri’ndeki Sultan Sancar Türbesi restorasyonu Türkiye tarafından gerçekleştirildi.
  255)Ak parti iktidarında, 18 ayrı ülkenin 29 üniversitesinde, 18 Türkoloji Bölümü ile 12 Türk Dili ve Kültür Merkezi açıldı.
  256)Ak parti iktidarında, vatandaşlarımızın kamu hizmetlerinden memnuniyetini ölçen “yaşam memnuniyeti araştırması” her yıl düzenli olarak yapılmaya başlandı.
  257) Ermenistan- Gürcistan ve Türkiye arasında yeni hava koridorları tesis edildi. Böylece Azerbaycan, Kazakistan ve Türkmenistan hava sahalarına daha kısa rotalardan Trafik akışı imkânı elde edildi.
  258)2002 yılında 114 fuar organizasyonu yapılırken, 2005 yılında 212 fuar düzenlendi. Ak parti iktidarında, düzenlenen toplama fuar sayısı 841 oldu.
  259)Ak parti iktidarında, İstanbul- Selanik arasında 8 Temmuz 2005 tarihinden itibaren dostluk/filia ekspres treni işletilmeye başlandı.
  260)Ak parti iktidarında, İstanbul- Avusturya arasında karşılıklı olarak haftada bir sefer yapan Ro-La trenleri ile uluslar arası taşımalarımız ivme kazandı.
  261),Antalya Hava alanı 2. Dış hatlar terminali rekor sürede bitirilerek hizmete açıldı.
  262)2002′de IMF’ye 22,1 milyar dolar borcu olan Türkiye Ak parti iktidarında, 9,9 milyar dolara düşürüldü.
  263)İlk kez Ak parti iktidarı ile KKTC ekonomik ve politik kuşatmayı yardı.
  264)Geçmiş dönemlerin büyük yolsuzluklarına ilişkin en kapsamlı tahsilât Ak parti iktidarında, yapıldı.
  265)Yolsuzluklar önlemek amacıyla finans sektörü yeniden yapılandırıldı. Ve kamu maliyesinde şeffaflığı tanıyacak kanunular çıkartıldı.
  266) 4 925 sayılı karayolu taşıma kanunu çıkarıldı ve karayolu taşımacılık sektörünün tamamı ilk kez kanun düzeyinde yasal bir alt yapıya kavuştu.
  267)Ülkemizi hızlı trenle tanıştıracak Ankara- İstanbul hızlı tren Projesi’nin temeli 8 Haziran 2003′ te Başkan R. Tayyip Erdoğan tarafından atıldı.
  268) Bünyesinde demir yolu boğaz tüp geçişi inşaatını da barındıran Dünyadaki en önemli Projelerden Marmaray projesinin temeli atıldı. (2004) (bu projeyle ilgili bilgi vereyim.benim için çok önemli bir proje.üsküdar-eminönü arası 4 dakika olacak.böylece okula daha çabuk gidebilirim  )
  269)1972 yılında beri çalışması devam eden Divriği- Sivas Demir yolu inşaatı Ak parti iktidarında tamamlandı.
  270) Ankara Esenboğa hava alanı rekor bir sürede tamamlanarak hizmete açıldı.
  271)1990-2002 yılları arası KOBİ’ lere 20,05 milyon dolar destek sağlanmışken Ak parti iktidarında, 233,6 milyon dolar destek sağlandı.
  272)2002′de 47 milyon dolar olan un ihracat değeri, Ak parti iktidarında, 425 milyon dolara çıktı.
  273)Her yıl ortalama 1,5 milyon ton kaliteli buğday ithal etmek zorunda kalan ülkemiz, Ak parti iktidarında, ihtiyacını yurt içinden karşılar hale geldi.
  274) otel, motel ve tatil köyleri ile özel sağlık müesseselerinin tüm kayıtlarını bilgisayarda tutmaları ve genel kolluk kuvvetlerinin bilgisayar terminallerine bağlamaları hükmü getirildi.
  275) vatandaşlarımızın kamunun her alanındaki yaşamını kolaylaştırmak ve işlemleri hızlandırmak amacı ile KPS ( kimlik paylaşımı sistemi) kuruldu.
  276) yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın nüfus cüzdanlarının konsolosluklarımızca posta ile ikamet adreslerine gönderilmesi imkânı sağlandı.
  277) PTT hizmetlerinde de büyük gelişme yaşandı. 2002 yılında otomasyona açık işyeri sayısı 707 iken, 2006 yılında bu sayı 2,938′e yükseldi.
  278) çocuk yuvalarında 20-25 çocuk için bir bakıcı anne istihdam edilirken, Ak parti iktidarında, 8 çocuğa bir anne uygulaması başlatıldı.
  279)Yetiştirme yurdunda kalıp lisede okuyan bir gencimize 2002 yılında aylık 18 YTL harçlık verilirken, Ak parti iktidarında, harçlık miktarı 54 YTL’ ye çıkarıldı.
  280)AK PARTİ iktidarında, Motorin yerine Biyo-dizel kullanımı yaygınlaştırıldı. Ve özel sektörün biyo-dizel sektörüne girmesine imkân sağlandı.
  281)Ak parti iktidarında, Türk Ceza Kanunu yenilendi. Ve 5237 sayılı yeni Türk Ceza Kanunu yasalaştı.
  282)Adli Tıp Kurumu Kanunu’nda değişiklik yapılarak Adli Tıp Kurumu çağın ihtiyaçlarına göre yeniden yapılandırıldı.
  283)Yoksulluk nedeni ile yuvaya bırakılan çocuklardan 2 bin 854 çocuk anne kucağına geri döndü. Ailelerine yapılan çocuk yardım 76 YTL’ den 158 YTL’ çıkarıldı.
  284)İş ve işçi bulma kurumu yeniden yapılandırılarak çağdaş bir yapıya kavuşturuldu.
  285)Askerlik yapmakta iken hayati öneme haiz hastalıklar nedeni ile terhis edile er, erbaş ve yedek subayların tedavilerine bir yıl daha devam etme imkânı getirildi.
  286) ” Özürlüler Kanunu” 7 Temmuz 2005 tarihinde resmi gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
  287) ecdat yadigârı 750 vakıf eserin onarımı yapıldı.
  288) otomotiv sanayimiz dünyada 17. AB üyeleri içinde 7. hafif ticari araçlarda 3. ve otobüs üretiminde 1. sıraya yerleşti.
  289)Ak parti iktidarında, elektrikteki kayıp kaçak oranlarıyla yapılan mücadele sonucu kaçak % 25′ten %17′ ye düştü. Bu fark 1 milyar 236 milyon 322 bin 629 YTL’ ye karşılık gelmektedir.
  290) Siirt Pervari, Şırnak Cudi Dağı gibi bölgelerimizde petrol arama faaliyetlerine başlandı.
  291) Atıl durumdaki 18 bin 854 maden sahası yeniden işletilmek üzere özel sektöre açıldı ve 18 bilyon 392 ihale geliri elde edildi.
  292) özürlülerin yurt dışından ithal etmiş oldukları özel tertibatlı otomobiller ile her türlü tesisat ve araçlar gümrük vergisinden muaf tutuldu.
  293) her türlü özürlü için bir ev emlak vergisinden muaf tutuldu.
  294)Ak parti iktidarında, SSK’lı ve Yeşil Kartlı hastaların ilaçlarını serbest olarak tüm eczanelerden almaları sağlandı.
  295) 4 yıllık fakülte ve yüksek okullarından lisans düzeyindeki mezunların, emniyet teşkilatına polis memuru olarak alınması sağlandı.
  296) çocuklar, anne hanelerinde anne soyadları ile tescil edilmeye başlandı.
  297)Ak parti iktidarında, Türk mallarını kaliteyle bütünleştirmeyi amaçlayan “TURQUALİTY” projesi uygulamaya konuldu.
  298)Ak parti iktidarında, özürlü çocukların aileleri ” Umut Adımları Projesi ile eğitildi.
  299)Sağlık Ocaklarında 65 milyon olan muayene sayısı Ak parti iktidarında, 110 milyona çıktı.
  300) muhtar maaşları 98 YTL’ den 263 YTL’ yükseltildi.
  301) tarımda kişi başına düşen milli gelir 1,5 kat arttı.
  302) Vakıflar Genel Müdürlüğü, personel giderleri de dahil olmak üzere bütün bütçesini karşılayabilir hale geldi.
  303)”Vakıf Arşiv Yönetim Sistemi” projesi ile birlikte arşiv belgeleri derlendi, internet ortamında ilgililere sunuldu.
  304) yurt dışına kaçırılan paha biçilmez vakıf kültür varlıkları tekrar ülkemize kazandırıldı.
  305) “Vakıf Eserleri Video Film Arşivi” projesi ile tüm eserler kayda alındı. Daha sonra tahribata uğramış olsalar bile aslına uygun olarak onarımlarının yapılması sağlandı.
  306) köylerdeki 3 bin kapalı okul yeniden hizmete girdi.
  307)özel öğretim yasal düzenlemelerle teşvik edildi.
  308) vakıflar genel müdürlüğü’nün yönetim ve denetiminde sadece 9.483 tarihi eser görünürken, ak parti iktidarında, bu sayı 18.500′e ulaştı
  309)ayırım yapılmaksızın tüm sigortalılar,sağlık hizmetlerinden ‘sevk almadan’ yararlanabiliyor. Sevk alana kadar insanların daha onceden ne çileler çektiğini, BILIYORMUYDUNUZ?

 56. torben said

  R.T.E türkiye için ne yaptı. ben şeriat istiyorum şeriaaat. ne laiklikten hayir var ne sözde müslüman akp’den. homeniyi diriltin kurtarsın dindar türk cematımızı hiristiyan yanlısı akp’den benim partimin adı CMŞ (cihad mücahitci şeriatcılar). yaşasın homeyni. laiklik, akp, ab artik geride kaldı.
  yaşasın genç şeriat harkatı. inanmyın akp’ye ve laikcilere kandırıyorlar camatı, inanmayın, yaşasın şeriat. allahu ekber.

 57. Yazık...! said

  Yazık ya Cok Yazık. Seytan Diyoki Al Eline Silahı Tek Tek Temizle Bunları.

 58. sadevatandaş said

  309 tane madde sıralamıssın kardeşimde içinden çıkarsan çıkarsan 10 tane adam akıllı madde çıkar. yok muhtarların maaşı şu kakadar çıkmış. sanki memlekettte herkes muhtar. geriside tamir bakım onarım işleri. benim cebime giren ne. hayat stdandartım yükselmişmi ben ona bakarım. ben akşam evime döndüğümde yüzüm gülüyor mu sen ona bak. hortumun önünü kesicez dediler hortumun yönü değişti. neyse sinirlenmeye başladım ben yine açmayacam ağzını. sizin gibi cahil yada menfaatçi insanlar oldukça bu ülkeden hiç bir cacık olmaz.

 59. mustafa said

  Aslında bugün olanlar Akp nin değil milletin suçu. Hala da destek verenler var.Bu insanlar görmezler mi ki şehit anaları kan ağlıyor. O askerler niye şehit oldu? Pkk lılar alkışlansın diye mi. Böyle açılım olmaz. Başbakan bunun muhatabı millet diyor. Peki biz Türkler bunun neresindeyiz. Bize sordularmı? Eğer bunlara müsaade edersek öbür dünyada şehitlerimiz,atalarımız bize sormaz mı,Biz bunun için mi öldük,bunun için mi savaştık, bunun için mi bu ülkeyi kurduk? demezlermi.Bu hükümet yapılmadık şey bırakmadı.Satılmadık birşey kalmadı.Biz bu ülkeyi satın mı aldık ki satalım, Önce sınır topraklarımızı İsrail’e peşkeş çekmeye kalktı , sonrada kürt açılımı.Barışmış,özgürlükmüş,demokrasiymiş, böyle şey mi olur. Barış kimle olur, iki ülke savaşır da savaştan vazgeçer işte barış bunlar arasında olur. Demekki bunlar kürdistanı tanıyor, o yüzden barış yapıyorlar. Özgürlük neyin özgürlüğü, Biz kürtleri işgal altında mı tutuyoruz? Özgürlük kelimesini kendi ülkesini kurmak isteyenler söyler. Biz bu ülkeyi beraber kurmadıkmı,Beraber işgalden kurtulmadık mı, beraber savaşırken ölmedikmi? peki neden şimdi neden bunlar oluyor. Biz kardeş değilmiydik, bizim kardeşlerimiz neden bize karşı, neden pkk nın yanında? Bu kürtler değillermiydi Osmanlı zamanında bize sığınan. Şimdi neden ayrılmak istiyorlar. Artık bittimi kardeşlik. Türkiye büyük hata yaptı bop eşbaşkanını başbakan yapmakla. Hala hükümete destek verenler sorularıma cevap yazsınlar

 60. http://www.webpencere.com
  bilgisayar ,bilgisayar fiyatları ,netbook ,notebook ,notebook fiyatları ,dizüstü bilgisayar fiyatları ,cep telefonları ,cep telefonu fiyatları ,bayt muhasebe programı ,muhasebe programı ,computer ,lcd ,lcd tv ,plazma tv ,toplama bilgisayar ,en ucuz bilgisayar ,ucuz bilgisayar ,fotokopi makinaları ,hp 1600 chip resetter ,canlı maç izle ,futbol ,film izle

 61. BiRBilEn said

  ÜÇ BÜYÜKLER
  Recep Tayyip Erdoğan
  Deniz Baykal
  Devlet Bahçeli

  Arkadaşlar biz evvela Türk Milletiyiz. İnşaallah bunun farkında olarak yazıyorsunuzdur.dengeci bir anlayışa sahip olmamdan ötürü bu kadar kaos insanda sıkıntı ve stres yaratır diyorum ve
  DURUM: Bir otobüsün yolcularıyız istikamet zaten belli Medeniyet.! Seçimlerde bir şoförü o koltuğa oturttuk o da Sayın Erdoğan isteğimiz temennimiz bu otobüsü durağa kadar sağ salim götürmesi otobüste sadece ona oy verenler yok tabi 100 yolcunun yaklaşık 35 i AK Partili, 20 si CHP li, yaklaşık 10 u MHP li diğer oylar da diğer yolculara ait. Evet.arkalara doğru ilerleyelim boşlukları dolduralım ( zaten arkalara doğru ilerleme nasıl olur onuda anlamadım ya ) Evet ne diyordum
  Hepsi de bizim liderlerimiz,bu ülkenin kötülüğünü,geriye gitmesini,yoksullaşmasını istemez tabiki onlarda modern kalkınmış ileri bir uygarlık peşindeler hatta aya Türk bayrağı dikmek isteyecek kadar gururlular,Neyse hepsi bizimdir.Sorun Otobüsün önünü kesip taş ve yanıcı maddeler atan kişiler,yaptıkları otobüse ve içindekilere zarar verir değil mi o zaman bizim birlik duygusu içinde olmamız gerekmez mi? Bu ara ANAP-DP birleşmesinide fevkalade yerinde ve sorumlu bir davtranış olarak buldum ve yeni tercihim de belli oldu. Mesela Futbol örneği de buna benzerdir, Üç büyükler aralarında maç yaparlar yurt dışında bizi temsil ederler milli takımımıza katkı sağlarlar e daha ne olsun bize ne oluyor Allahaşkına yok sarı yok kırmızı yok lacivert siyah ne bu !!! Tabiki hiç bir takım aynı olmaz hiç bir parti de aynı düşünmez hepsi varlığını sürdürecek. Hani demokrasi ? Arkadaşlar aranızda Maşaallah tusunami felaketini aratmayacak yazılar yazmışsınız. Türkiye 10 seneye kalmaz dünyanın en büyük 10 ekonomisini yakalar,bu hepimizin iyiliğinedir.Sıkıntı niye anlamıyorum.Birazda iyi şeyler yazın yahu. Hepinize saygılar

 62. mantik said

  arkadaslar gözünüzü açin gözünüzü…akepe amerika, yahudi lobisiyle gelmis bir parti, ve ülkeyi parcalayarak, ekonomilerini zayiflatarak ve kendilerine bagimli kilarak, ülke içinde en ulu kavramlarda çatismalar yaratarak siz öyle daha ruhunuz duymadan sizi essekden düsmüsten daha beter edecek hale getirecekler. ukrayna, hele gürcistana bak, dön bi bak! ki tayyipin kökeni gürcüymüs. amerika destekli gürcülerin ülkelerini nasil parcaladiklarini bir kafani kaldirda bak. orda nasil rusya- gürcistan savasi sonrasinda iki ayalet ruslara geçmisse, bizede dinler arasi, kültürler arasi ve etnikler arasi ilimli yol diye diye kafamizi yikaya yikaya, bi sabah bi kalkmissin bakmissin dogu bölgende ermeniler topraklarini büyütmüs, kürt pkksida bir devlet kurmus olucak….sen dinini bir kenara koy önce vicdanini ortaya koy!!! senin deden- nenen bu topragi senin için kurtardi!! tayyipde sinirlarimiz, limanlarimizla baslayarak yavas yavas bizi satiyor! suriyede siniri neden kontrolunu yahudi bir sirketine vermeyi planliyor. bu kadami körsün. sen sam, david, bush amcalarinin torunu degilsin uyan!!!

  oyunu verdiysen onu basimiza getirdiysen sana bunun hakkini helal etmiyorum. egerki biraz allah korkun varsa ölen sehitlerimizin yetimin fakirin hakkini alarak dinine ihanet ediyorsun. peygambere allah tarafindan inen ilk ayet bile OKU diyor! Allahin adiyla OKU!!!

  simdi sen git herseyi her ayrintisina kadar oku….hatta anlamazsan 2 kez oku sonra konus….amerika akepeyi, akepede sizi kullandi!

 63. Guzel site yapmissiniz elinize emeginize saglik, bu tarz videolarin devami icin http://www.filmbul.info

 64. kubilay said

  ya sev ya terk et bu vatan bizim bizim kalmalı atalarımız bu toraklar icin canlarını verdi bizim devlet büyüklerimizde tobraklarımızı verebilmek icin kanunlar cakarıyo

 65. Asil said

  la ne geri zekalısınız ertafınıza bakın ftullah gulen emin olun bir cok iktidardan daha fazla hizmet etmiştir bu memelekete !!! kıcınızdan 100 madde atmayın atarkende biraz sağlam atın da millet inansın sizin savunduğunuz adamlar partiler atatürk öldüğü günden sonra paradan resmi kaldırılarak hizmete başlamış sizin vatan aşkı atatürk e olan saygınız sevginiz bu

 66. HAMZA said

  BANA MIŞ’LI MİŞ’Lİ KONUŞMA ASİL , KİM KALDIRMIŞ PARADAN ATATÜRK RESMİNİ?
  BANA ZAMAN , İSİM , PARTİ ADI YAZ . ORDAN BURDAN DUYDUĞUN ŞEYLERİ YAZMA.
  YARIN KIYAMET KOPACAKMIŞ- İNANDIN MI?

 67. Bugüne kadarTürk Silahlı Kuvvetlerinin hiçbir süikaste karıştığını duydunuz mu? AKP yönetimi ne kadar değerli kurum varsa, yani ABD’nin isteklerine boyun eğmeyen, bunları ya ortadan kaldırdı, ya da yıpratma gayretleri içerisine girdiler. Sadece Bülent Arınç’ın suç dosyasıyla, söyledikleriyle, itham ettikleriyle çoktan AKP’nin kapatılması gerekliydi. Sözlerini ve davranışlarını hiç süzgeçlemeyen bu zihniyet daha bir çok tahribata, olumsuzluklara, iftiralara, zan altında bırakmalara imzalarını atacaklar. Bunların hizmet kapasiteleri dumura uğramış, sevgi ve saygı melekeleri işlevlerini kaybetmiş, aksine PKK’ya olan sempatileri, yakınlıkları ve dostlukları gelişmiştir. AKP demek huzursuzluk demek, AKP demek rant arayışı ve haksızlık demektir. Göz bebeğimiz Türk Silahlı Kuvvetleriyle uğraşmak bu yönde fırsatçılık yapmak AKP zihniyetinin asli görevidir.

 68. AKP milletvekilleri ve AKP yönetimi eĝitimden ekonomiye kadar AKP’nin Türkiye’yi sürüklediĝi noktayı, olayları ve içler acısı icraatları neden görmezlikten geliyorlar?«Lise önünde bıçaklı kavga»(Yeniçağ Gazetesi, 21.01.2009); «Türbede tarih yağması», «İzmit’in gazını Fransız satacak» (Yeniçağ Gazetesi, 22.01.2009); Sedye skandalı öldürdü! (Yeniçağ Gazetesi, 07.02.2009); «AKP’li vekil boğa kesilerek karşılandı»(Vatan Gazetesi, 07.02.2009); «İlkokulda dehşet» (Mynet Haber,12.02.2009); «Arslan BULUT : Tayyip Bey’in kaç çiftliği var?» (Yeniçağ Gazetesi, 11.12.2009); «Sabahattin ÖNKİBAR : Askere küfre sınırsız özgürlük, PKK eylemlerine sansür!» (Yeniçağ Gazetesi, 16.12.2009); «19 işçiye mezar olan madenin sahibi serbest» (Habercem, 19.12.3009); «Parçalanıp, bavul içinde ormana gömülmüş 2 ceset bulundu» (Habercem, 25.12.3009); «Türkiye gerçekten bölünüyor!» (Deniz BAYKAL, 28.12.2009). Buna benzer milyonlarca olaya sırt dönmekle gerçekler gizlenmiyor! AKP ülkemizi kaosa ve çıkmaza sürüklüyor. AKP derhal kapatılmalı, tüm özelleştirmeler didiklenerek, yolsuzluklar ve kanunsuzluklar belirlenmelidir. AKP yöneticilerinin ve destekçilerinin yüce divanda yargılanmalarının yolları açılmalıdır!

 69. Suna Öner said

  AKP’li yöneticiler, AKP’ye destek olanlar, oylarını verenler, alkışlayanlar manevi sorumluluktan asla kurtulamayacaksınız…
  Peygamberimiz (S.A.) Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir, derken siz ezilen halkın karşısına devlet imkanlarını kullanarak
  servetleriniz üzerine servet katarak çıkıyorsunuz? Masum insanları, daha hazırlık tahkikatında iken Ergenekon adı altında bir dava içerisine sokarak, aylarca hapishanelerde tutarak, yargısız cezalandırmanız hangi inancın ürünü?
  Sizin Müslümanlık anlayışınız bu mu?

 70. AKP tahripleriyle her şey kontrolden çıktı! AKP ülkemize ve insanlarımıza hizmet etme kapasitesine sahip değildir! AKP acilen istifa etmeli ve yöneticilerinden destelçilerinden hesap sorulmalıdır! İşte AKP zihniyetini ve resmini anlatan milyonlarca olaydan biri! «Öğrencilere at-eşek yedirmişler : Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) öğrencilerine at ve eşek eti yedirildiği ortaya çıktı. ÇEŞİTLİ tarihlerde at ve eşek eti operasyonlarının yapıldığı Adana’da, yurtta kalan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) öğrencilerine at ve eşek eti yedirildiği ortaya çıktı.
  3 bine yakın üniversite öğrencisinin barındığı kampus içerisindeki öğrenci yurtlarının yemek ihalesini alan firmanın at ve eşek eti kullandığı raporla belirlenirken, yemek firmasının eti aldığı kasabın et verdiği diğer yemek şirketleri de yakın takibe alındı.
  Adana’da bir kasabın at ve eşek kesip, etini sattığından şüphe eden Tarım İl Müdürlüğü ekipleri, bu kasabı takibe aldı. Kasabın et sattığı yerlerden birinin de ÇÜ’deki 2 bin 800 kız ve erkek öğrencinin kaldığı Fevzi Çakmak Öğrenci Yurdu’nun yemeğini yapan firma olduğu saptandı.»
  HABERCEM

 71. AcıAmaGerçek said

  biçok arkadaşlar farklı görüşlerini bildirmiş.bunların doğru olduğunu söyleyenler var yok yalan diyenler var.100den fazla madde var yukarda fakat benim akp aleyhinde düşünmem için yeterli olan tek bi madde varki oda yahudi birliğinin rte ye verdiği ödül.bugüne kadar o ödülü alan ve yahudi olmayan tek kişi kendisi.şimdi diğer maddeleri boşverin akpyi savunan arkadaşlar bu madde yeterli olmuyomu size durup bi düşünmeniz için??valla yeterli olmuyosa ne ben size bişey diyebilirm bu saatten sonra ne başkası canınız sağolsun kafanıza göre takılın.yukarıda bi arkadaş bişeyler yazmış kemalist düşünenler müslümanlığı ciddiye almaz gibilerinden ne yazdığını kendiside bilmiyo büyük ihtimalle beynini zamanında yıkamışlar yazık onun gibi arkadaşlara da üzülüyorum gerçekten.bi insan hem Atatürkcü hemde müslüman olabilir güzel kardeşim.peki soruyorum akpye ve recep tayyip erdoğan a sempatisi olan arkadaşlra şimdi ve bu konuda gerçekten samimiyim maksatım muhalefet yapmak deil.
  1-RTE yahudi olmadığı halde bu ödülü nasıl hak etmiştir???

 72. mehmet said

  bu ülkede tekrar bir karışıklık yaratmak isteyenler böyle boş sitelerle amaçlarına ulaşamayacaklardır.söylenenlerin hepsi yalandır.bu ülke doğru yolda ilerlemektedir ve de çapulcuların engelerine takılmayacaktır

 73. Ohh Olsun said

  Ohhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
  Siz Kürtlere Böyle Eziyet Ettikçe Onları 2. plana attıkça Amerika Türkiye’ye böyle Yapsın iyi hoş oluyorrrrr Ohhhhh
  Siz Kürtlerle Birleşmedikce birlik olmadıkça Amerika böyle sizi böler Türkiye yi de böler … Ohhhhhhhhhhhhh

 74. […] Orjinal Yazı : https://vatanhainleri.wordpress.com/2007/08/15/100-akp-gercegi/ […]

 75. […] Orjinal Kaynak : https://vatanhainleri.wordpress.com/2007/08/15/100-akp-gercegi/ […]

 76. gokhan said

  Arkadaşlar bunun tam karşıtı siteyide birileri oluşturuyo. CIA ve MOSSAD tarafından oluşturulan ve desteklenen bu tarz siteleri çok fazla ciddiye almayın.

 77. Halit Soysal said

  Allahım sen büyüksün bizi akp den cahillerden satılmışlardan dengesiz yersiz yurtsuz yahudisinden ermenisinden rumundan amerikalısından yunanından kürdünden koru bizi yarabbim. Kubilayın başını kesenlerin torunu bülent arınç gibi vatan hainlerinden biran önce kurtlulmamızı nasip eyle yarabbi.

 78. kemal said

  Ey!!!! kayyip bey. Dini istismar edip de din kurslarin i yikan insan; yaratilisinin gayesini benimsemeyip , makam sevdasina dusmus aciz bir kul demektir. Bu devlet kimlere verilmedeki alinmasin.Sunu hicbir zaman unutma ki cenabi hakkin sillesinin ne sesi olur ne sedasi . kardeslerim siz siz olun bu gibi durumlarda verilmis saltanatin kiymetini bilip mazinizi hic bir zaman unutmayin.

 79. VATAN EVLADI said

  Tek dileğim vardır RABBIMDAN Bu vatanı bu haline getirenleri Helaka uğrat bu vatan kanla alındı şu 784000m2 toprak her bir metre karesinde kan varr yarın Senin huzurunda ecdad bize sorduğunda ne cevap vercez onlara karşıı bu vatanı sahipsizz bırakmayalıımm Herkes bilinçli davransınn…VATAN KUTSALDIR KADERİNE TERK EDİLEMEZZZ

 80. M.KEMAL'İN ASKERİ said

  12 HAZİRAN’DA SANDIĞA GİTMEDEN ÖNCE HATIRLA!!

  Öncelikle 2002’den öncesini!

  Akp’yi kuranların ve başta recep tayyip’in Din istismarına dayalı

  siyasi geçmişlerini,bildiğimiz manada Dini bütün müslüman

  değil,siyasal islamcı olduklarını ve bu manada bir Din devleti

  amaçladıklarını ve bunu “bir dönem dini kullandık” diyerek itiraf

  ettiğini HATIRLA UNUTMA..

  Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu önderi,kurtuluş savaşımızı başlatan

  Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e ve Vatan’ın kurtuluşunda bizzat görev

  almış Cumhuriyeti kuran kadroya;Türkiye Cumhuriyeti rejimine,laik

  üniter ulus devlet yapısına;Türk Silahlı Kuvvetlerine,kahraman

  Ordumuza ve şerefli komutanlarına düşmanlıklarını,kin ve intikam

  duygularıyla dolu olduklarını ve bu devleti yıkıp arabistan benzeri

  totaliter bir din devleti kurma hedeflerini HATIRLA ASLA UNUTMA.

  ATATÜRK’Ü Dinsiz,mason,sabetayist yahudi dönmesi,ingiliz ajanı,hatta

  eşçinsellikle suçlayıp daha da ileri gidip rahmetli annesine gelenev

  kadını,Atatürk’de piç diyecek kadar akla hayele gelmedik alçaklık

  ötesi iğrenç iftiralarla el altından saldıran,kahpece karalama

  kampanyası yürüten ve “yıkacağız o ingiliz piçinin kuruğu cumhuriyeti”

  diyenlerle aynı gelenekten geldiklerini BİL VE ASLA AMA ASLA UNUTMA..

  Türklüğe yabancı ve Türklükten rahatsız ama bir o kadarda ateşli birer

  arap hayranı olduklarını;millete,ulus devlete karşı arap ümmetçisi

  olduklarını,müslüman olmayı araplaşmak,araplar gibi yaşama olarak

  algılayıp,topluma öyle empoze edip;buna karşı çıkanlarıda

  kafirlikle,dinsizlikle yaftaladıklarını ve bu manada arap kültür

  emperyalizminin uşağı olduklarını BİL VE UNUTMA..

  Türkleri katliamcı,Türkiye Cumhuriyeti’ni müslümanlara,kürtlere,rum

  ermeni,süryani gibi gayrımüslim azınlıklara zulmeden;din düşmanı,ırkçı

  faşist bir diktatörlük olarak görüp,iç ve dış işbirlikçileriyle Türk

  ve Türkiye düşmanlığı yaptıklarını BİL VE ASLA UNUTMA..

  Ve 2002 sonrasını!

  Türklük ve Türk tarhinin binlerce yıllık simgesi Ergenekonu terör

  örgütü adı yapıp,sanal bir terör örgütü ihdas edip;sahte

  belgeler,iftiracı itirafçılar,imzasız ihbar mektupları,kendi gömüp

  kendi buldukları silahlar,bombalarla komplo kurup;Türk Silahlı

  Kuvvetlerini,komutanları,Atatürkçü,milliyetçi Türk

  aydınlarını,gazeteci ve yazarları terör örgütüne üyelikle suçlayıp

  içeri tıkarak,yargısız infaz ettiklerini ASLA UNUTMA..

  Türk Silahlı Kuvvetlerine,ordumuzun şerefli komutanlarına ABD destekli

  fetullahçı gladyo tarafından Ergenekon,balyoz vb. ardı arkası

  kesilmiyen komplolar kurulduğu ve gladyo medyasıylada karalama

  kampanyasına tabi tutulduğunu;ABD,cemaat,akp üçlüsünün Türkiye ve orta

  doğuda amaçladıkları hedefe ulaşmak için Türk ordusunu engel

  gördüklerinden; orduyu yıpratıp,diz çökerterek ele

  geçirmeyi,tutuklamalarla komutanların yükselmelerini engelleyip

  tasviye ederek kendi ordularını kurmak için alçakça yürütülen bu

  gladyo operasyonlarını ve psikolojik harekatı ASLA AMA ASLA UNUTMA…

  Fetullahçıların emniyeti ele geçirip,özellikle istihbarat ve

  organizede örgütlenerek,ABD’li uzmanlardan alınan eğitimler ve yurt

  dışından getirilen en ileri teknoloji ürünü cihazlar ve araçlarla tüm

  muhaliflere,Atatürkçü vatanseverlere özelliklede Türk ordusuna yönelik

  Ergenekon benzeri operasyonları tertiplediklerini,bütün bu kirli

  karanlık operasyonların arkasında F tipi terör örgütü olduğunu BİL VE

  UNUTMA.

  Ülkeyi herkesin telefonlarının dinlendiği,internet yazışmalarının

  takip edildiği,kaset tuzaklarının kurulduğu,elde edilen verilerlede

  tehtit ve şantajların yapıldığı,herkesin korku ve paranoyaya kapıldığı

  bir polis devletine dönüştürdüklerini UNUTMA..

  B.O.P. eşbaşkanlığını;tayyipin tam 35 yerde ABD tarafından kendisine

  görev verildiğini ve B.O.P. eşbaşkanı olduğunu itiraf

  ettiğini,B.O.P.’un ABD dışişleri eski bakanının açıklamasıyla 22 islam

  ülkesinin rejimleri ve sınırlarının değiştirilmesini hedefleyen bir

  proje olduğunu,yayınlanan B.O.P. haritasında Türkiyeninde buna dahil

  olduğunu ve bu haritada Türkiyenin doğusunun kürdistan olarak

  gösterildiğini HATIRLA UNUTMA.

  ABD’nin Irak’ı Türkiye topraklarından işgal etmesi için TBMM’ne

  tezkere getirip,bunu meclisten geçirmek için recep efendinin nasıl

  çaba safettiğini,tezkere reddedilmesine rağmen, Dışişleri Bakanlığı

  genelgesi ile Amerikan savaş araç ve gereçleri Türkiye üzerinden

  Irak’a aktarıldığını;recep efendinin milyonlarca müslümanı

  katleden,kadınlara tecavüz eden,camileri bombalıyıp yıkan ABD’ye karşı

  tek bir kelime etmeyip aksine Müslüman topraklarını işgal eden

  Hristiyan “ABD askerlerinin sağ salim ülkelerine dönmeleri için dua

  ettiğini” söylediğini HATIRLA..Danışıklı döğüşLE İsrail’e one minute

  kabadıyılığının ne kadar sahte bir kabadayılık olduğunu,tayyip’in daha

  önce sadece yahudi devlet adamlarına verilmiş “Yahudi üstün cesaret

  ödülü’nü” ABD’deli Yahudi kuruluşundan aldığını HATIRLA UNUTMA.

  Açılımları;pkk,ermeni,patrikhane,kıbrıs rum açılımlarını HATIRLA.

  Pkk açılımını önce kürt açılımı,sonra demokratik açılım,en sonundada

  milli birlik ve kardeşlik projesi adıyla millete yutturmaya

  çalıştıklarını;habur rezaletini,teröristlerin davul zurbayla kahraman

  gibi karşılanışını,devletin valisi,savcısının ayaklarına gidip,kabile

  devleti gibi çadır mahkemelerinin kuruluduğunu,pişman değiliz teslim

  olmaya değil elçi olmaya geldik diyen teröristlerin serbest

  bırakıldığını;Pkk’lı teröristlere,Türk ordusunun generallerinden daha

  fazla değer verildiği ve tayyip’in Şehitlere kelle,öcalana sayın

  dediğini İYİ HATIRLA ASLA UNUTMA.

  Ermeni açılımıyla Azeri kardeşlerimizin nasıl rencide

  edildiğini,Azerbaycan bayraklarının yasaklandığını UNUTMA.

  Patrikane açılımıyla,vatikan benzeri bir devlet statüsü peşinde olan

  rum ortodoks patrikliğinin;ekümenikliği ve ruhban okulunun açılması

  için Akp’nin nasıl çaba safettiğini,Cumhuriyet tarihinde patrikaneyle

  en dost ve en yakın ilişkiler içinde olan tek hükümet olduğunu UNUTMA.

  Pontus devleti peşinde olan Türkiye dışındaki rumların Trabzondaki

  sumele manastırında hemde Fatihin Trabzonu fethettiği tarihte ayin

  yapmalarına nasıl izin verildiğini,Vandaki Akdamar ermeni kilisesinin

  devlet bütçesinden restore edilerek devlet televizyonundan canlı

  yayınlarla nasıl ayine açıldığını UNUTMA.

  Kıbrıs’ın annan planı çerçevesinde rumlara nasıl peşkeş

  çekildiğini,Türk kesimine bu planın çeşit türlü baskı ve kampanyalarla

  nasıl kabul ettirildiğini ama rum tarafının reddetmesiyle KKTC’nin rum

  tarafına ilhak olmaktan nasıl son anda kurtulduğunu UNUTMA.

  Özelleştirmeleri,iflasları,işsizliği;vatandaşın fakirleşip,yerli

  sermayenin battığı,küresel sermaye ve yandaşların kazadığı yağma ve

  talan ekonomisinide UNUTMA..

  Türkiye Cumhuriyetinin 80 yıllık birikimlerini;devletin dolyısıyla

  milletin malı olan kamu iktisadi teşebbüslerini özelleştirme kılıfıyla

  yabancılara ve yandaşlara peşkeş çekip,haraç mezat yok fiyatına

  satarak vatandaşı işinden,ekmeğinden ettiklerini;karşı çıkıp eylem

  yapanlarıda nasıl çoplayıp sonrada mahkemelerde süründürdüklerini

  UNUTMA..TEKEL işçilerinin başına gelenleri HATIRLA..
  Özel sektörde fabrikaların birer birer iflas edip kapandığı,

  yabancılara ve yandaşlara zararına devredildiği,toplu işten

  çıkarmaların yaşandığı,işsiz kalanların ya çok düşük ücretlerle başka

  işlerde çalışmaya yada Akp’nin sadaka yardımlarına muhtaç

  bırakıldığını HATIRLA.

  Devletin ve vatandaşın borç batağında olduğunu,tüm Cumhuriyet tarihi

  boyunca yapılan borç kadar 9 yıllık Akp iktidarında borç

  yapıldığını,üstelik özelleştirmelerle satılmadık şey bırakmadıkları

  halde ordan gelen para hariç bu borçlanmayı yaptıklarını,tayyip’in

  “borç yiğidin kamçısıdır” dediğini ve bu paraları kamu ihalelerini

  kazandırdıkları kendi yandaşlarına aktardıklarını,geri kalanınıda

  vatandaşı t-avlamak için dağıtılan sadaka yardımlarına ve iktidarda

  kalmak için seçim hovardalıklarına harcandıklarını BİL VE

  UNUTMA..Vatandaşın hayatını bir düzine kredi kartıyla idame

  ettirdiğini sonrada mahkemelik,hacizlik olduğunu diğer bir deyişle

  kredi kartı mağdurlarını UNUTMA..

  Bankaların %60’ının yabancıların eline geçtiğini,borsanında yine

  yabancı sermayenin elinde olduğunu,ekonomik göstergelerin iyi

  gözükmesinin bu sıcak para bolluğuna bağlı olduğunu;yani yatırımda

  değilde borsa ve bankalarda dolaşan yabancı sermaye olduğunu ve

  isterlerse Türkiye ekonomisini bir gecede çökertebileceklerini BİL VE

  UNUTMA..

  Akp iktidara geldiğinde Türkiye’de sadece 6 dolar milyarderi

  varken,bu gün itibarıyla bunun 39 olduğunu,recep efendinin dünyanın

  en zengin 8. başbakanı olduğu ama öte yandan 13 milyon vatandaşın
  açlık sınırının altında maaşla yaşadığını,12 milyonunda Akp’nin
  sosyal yardım adı altında verdiği sadakaya muhtaç olduğunu UNUT UNUTABİLİRSEN..

  İşine geldiğinde milli irade diyerek vatandaşı ne kadar önemsediğinin

  şovunu yapan Recep efendinin hakkını arıyan çiftçiye “hadi lan ananıda

  al git” diyerek nasıl hakaret ettiğini,oğlunun işsiz oldundan yakınan

  babaya “senin çocuğunda işsiz kalsın ne olucak yani” diyerek nasıl

  çıkıştığını,parasını islami holdinglere kaptıran almancı vatandaşı

  “paranı verirken banamı sordun” diyerek nasıl terslediğini,
  yetiştirdiği mahsülün alım fiyatını az bulan çiftçilere

  “gözünüzü toprak doyursun” dediğini ama sonrada benim vatandaşıma

  karnını kaşıyan adam dediler,%60’ı aptaldır dediler diyerek

  başkalarını suçlayıp kendini temize çıkarmaya ve vatandaşa yaranmaya

  çalıştığını İYİ HATIRLA UNUTMA..

  Akp’nin küresel bir proje olduğunu,ABD’nin recep efendiyi belediye

  başkanlığı döneminden itibaren başbakanlığa hazırladığını,Akp’nin

  Türkiyede ve Orta doğuda gelişen ABD düşmanlığı ve radikal islama

  karşı “Ilımlı İslam Projesi’nin” ürünü olduğunu,tayyipin bunu “Akp’nin

  küresel bir misyonu var” diyerek itiraf ettiğini,gizlenen asıl

  misyonlarının ise 12 haziran sonrası değitirecekleri Anayasayla

  başlıyacağını;Türk kelimesi,Türk bayrağı,İstiklal Marşı’da dahil

  değiştirilebilecekler listesinde olup;yeni bir devlet

  yapısına,federasyona gidileceği,Türkiye’nin muhtemel yeni adının

  ‘Anadolu Federe İslam devleti’,rejiminde ‘ılımlı islam cumhuriyeti’

  olucağını,Başkanlık sistemine geçilerek tayyip’in saddam benzeri bir

  diktatörlüğe hatta bir çeşit padişahlığa gideceği,fetullahın humeyni

  benzeri bir dini lider hatta halifeliğe soyunacağını ve bütün bunların

  cumhuriyetin 100.yılı olan 2023’e kadar tamamlanacağını,böylelikle

  Cumhuriyetten rövanşın alınacağını BİL..HERKESE BİLDİR.. EĞER TÜRK

  ÇOCUĞUYSAN BUNA MÜSADE ETME.

  EĞER DÜNYADAN BİHABER ZIR CAHİL DEĞİLSEN,EĞER ÇIKAR HESABIYLA AKP’NİN

  PEŞİNDEN KOŞMUYORSAN,EĞER CUMHURİYET VE ORDU DÜŞMANI DEĞİLSEN,EĞER

  ÖZGÜR VE BİLİNÇLİ BİR SEÇMENSEN 12 HAZİRANDA Akp’ye OKKALI BİR ŞAMAR

  VUR..VURDA SESİ WASHİNGTON’DAN,PENSİLVANYA’DAN,ERBİL’DEN

  DUYULSUN..YADA BİR ISLIKTA SEN ÇAL..ERGENEKONDAN ÇIKIŞ BAŞLASIN..

  Hakan Ataman

 81. asddd said

  Yalan diyenin götüne koyim piçler

 82. sıradan said

  Turkmus kurtmus akp cı chp ci mhp ciymıs siz imanınızı kurtarmaya bakın bunlar sizi ahirette kurtarmayacak

 83. HALADEVAM UYUMAYA

 84. yakiin said

  İt ürür kervan yürür diye bir söz var memlekette… tamda ısmarlama haberleri akp gerceği diye böyle piyasaya süren site gibi siteler var .Millet %50 verdiyse afedersiniz size de b*k yemek düşer. Allah Tayyip Erdoğanın yardımcısı olsun.Ve böyle garabet içinde olanlardan bizleri ve bütün milleti korusun.

 85. vidok said

  daha hala akp tayyip diyorlar bukadarmı koyunsunuz müstehak size.

 86. hasan said

  İT ürüR KerVan YürüürR

 87. gerek yok said

  Bunların hepsi AKP LİLERE MÜSTEHAK AZ BİLE AMA ARADA BİZDE YANIYORUZ ONA ÜZÜLÜYORUM BU ADAM AMERİKANIN UŞAĞI DİĞER ADIYLA KUKLASI NE DİYE BUNU HALA SAVUNURLAR PEŞİNDEN GİDERLER.BİRAZ OLSUN ARAŞTIRIN BUNUN NE OLDUĞUNU ANLARSINIZ YADA BİRAZ TV YE BAKIN BU ADAM KİMİNLE HAŞIR NEŞİR ORADAN BİLE BELLİ OLUYOR AMA NE DİYE GÖREMEZSİNİZ.AKP CİLERİN %99’U DUYMAZ,GÖRMEZ VE ANLAMAZ

 88. faredemiş said

  halil emrah 82. maddeyide açıklasana bize

 89. cem said

  Konuyla alakası direk olmasa da feto denen hain de akp denen şer yuvası da bu konunun içinde.Yandaş medya tarafından akembesillerden saklanan gerçekleri onların okuyabileceği her yerde yayımlamak boynumuzun borcu.

  Türk olupta akp denen şer yuvasına oy verenler bu yazıyı okuduktan sonra kendinizden utanmıyorsanız ŞEREFİNİZ YOK, kanınız donmuyorsa KANINIZ YOK demektir. Bu yazılanlar, söylenenler sizin hacı, hoca, efendi dediğiniz asalakların yaptıkları gibi uyduyrma değil hepsi vatanımıza yapılan hainliklerin açık seçik yazılmış hali.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU’DA NELER OLUYOR?

  Son bir yıldır PKK ne kadar halkın içinde ise devlet o kadar geriye, binalara çekilmiş durumda. Bundan dolayı, artık Türk Ordusu’nun bölgeden ne zaman çekileceği tartışmalarını duymanız normal olduğu gibi, bir lokantada sizin bölge dışından geldiğiniz anlaşıldığında “Türkiye’den mi geldiniz?” sorusu ile karşılaşmanız mümkün.

  Moral üstünlük tamamen PKK’ya geçmiş durumda. PKK “gerilla alanları” ilan etmiş, buraya girmeye çalışan Türk birliklerine ateş ediyor, Genelkurmay Başkanlığı ise “meşru müdafaa kapsamında” ateş ettiklerini açıklıyor.

  Gece saat 02.00’da Cudi Dağı’nda görüntü alan subay, Tugay Komutanına sormadan ateş etmiyor. Asker ve polis üzerinde korkunç bir “barışı provoke etmeyin” baskısı var. Öte yandan PKK terörü devam ediyor. Terör örgütü, en seçkin köy korucularını şehit ediyor, evlerini basıyor, bombalıyor. Terör örgütü kentlerde asayiş dediği gruplar ile terör estiriyor. PKK’ya yakın belediyeler araçlarla dağdaki PKK’lılara yemek taşıyorlar. KCK, kaymakam ve vali atamış durumda. PKK mahkemeleri çalışıyor. Bölgede ekonomi, arazi alım satımı dâhil PKK’nın kontrolünde. Üstelik AKP Hükümeti yeni tavizler vermeye hazırlanıyor. Kuzey Irak’tan gelecek petrol boru hattının gelirlerinin PKK’lı belediyeler ile paylaşılması, eğitimde belediyelerin görev üstlenmesi gibi tavizlerin verilmesi için hazırlanılıyor. PKK üst yönetimini de kapsayacak bir devlete karşı işlenen suçlar konusunda çıkarılacak af ile PKK’lıların serbest bırakılması çalışmaları için de zaman kollanıyor

 90. napcan said

  hiçbiri dogru deil bi tsyk laf atmadıgnız kaldı

 91. ÖKÜKTÜRÜK said

  Tarih 30 haziran 2014
  Bu saatten sonra Akp’yi destekleyenin
  ya aklindan şüphe ederim,ya kanindan yada imanindan şüphe ederim!!!
  NOKTA!!!!

 92. emre said

  AKP YE TSK NIN DESTEK VERMESI DURDUK YERE OLMADI ÜLKENIN BU GIDIŞATINI GÖREN GENEL KURMAY BAŞKANLARIMIZ GÖREVDEN ALINDI VE YERINE MÜSLÜMAN KOMUTAN (?) HILMI ÖZKÖK GETIRILDI AKP YE TSK NIN YARDIMI BU ŞEKILDE OLDU TSK DEDIĞIMIZ YAPI ÜLKENIN SEREFIDIR BÖYLE KOLAY KARALAMAYIN

 93. Amenista Waran said

  Bir anlık onayı gerekiyor mu ?? kredi
  % 2 faiz oranı
  iş kredisi:
  Üniversite kredisi:
  bireysel kredi:
  poperty kredi:
  Kredinin gerekli bugün her türlü
  Şimdi uygulamak için firmamızı arayınız
  E-posta bağlantısı: waranfinancialservice@gmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: